Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

No tak ten experiment je trochu pritazenej za vlasy, protoze ja jezdim na znacne kopcovite D1 v prumernem obsazeni cca 4,2 cloveka a plnem kufru s tempomatovou 145kou a motorem 1.6 za 8l, kdyz to zvysim na cca 160km/h dostanu se porad jeste pod devet. U tebe ten graf leze i pri nizsi kratke FII a zrejme nizsim obsazeni tak nahoru, ze u 145ti bys byl nekde na 8,5l nebo co. No a pokud ti to nekde kolem stovky zere pod sest litru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No toť otázka. Ten graf opravdu může odpovídat určité trase, klimatickým podmínkám a zatížení vozu. Ale na druhé straně, ty máš 1,6 a my máme 1,4, což může mít klidně docela velký vliv na spotřeba při vyšším dálbičním rychlostním průměru. Ale pro orientační představu je ten graf dobrej a zhruba odpovídá tomu co jsem na dálnici, na rovince naměřil i já. Ovšem i tak to jsou docela dobré hodnoty. Občas jezdím služební Pajerem (2,5 diesel) a s tím když fičím 130 po dálnici, to je teprve odtah z nádrže :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani, hadat sa s vami nebudem. Nemam totiz preco. To, co je na grafe je realita pre moju 1.4 16V. A opakovatelna. Pravidelne jazdim trasu Bratislava-Brno a stale sa mi potvrdzuje, ze rozdiel v spotrebe medzi 120 a 135 km/h je v pohode 1 l/100km.

Nemusi to byt vsak pravda pre ine motory s vyssim krutiacim momentom, ako je 1.6 16V. V Nemecku som v pohode jazdil az na doraz (brzda-plyn, do 200 km/h) po dialnici a spotreba nebola viac ako 7 l/100 km s motorom 1.9 TDi 77kW.

Azda este jedna poznamka: je mozne, ze na spotrebu ma isty vplyv moj audio system. Ale to som este netestoval, pretoze bez hudby sa mi jazdit nechce. Snad sa na to raz dam.

Editováno: , autor: drag84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v páteční vánici jsem najel cca 50 km po městě se spotřebou odpovídající osmiválcové americe :smich: Na druhé straně jsem vyzkoušel ABS, pač jedna milá paní v důchodovém věku :aggressive: přecházela na červenou a bylo jí úplně jedno, že sněží a ty auta tak nějak rychle nezabrzdí - naštěstí vše OK, ale v té chvíli jsem si málem kákl kol102 Pání byla řádně protroubena :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u mě ta DLOUHODOBÁ spotřeba vzrostla o 0,1 l/100Km (7,1) ale je to tim, že to auto dostává zabraz při rozjezdech na sněhu a při výjezdech ze zatáčky :scooter:

PMA: tobě to ukazuje spotřebu ve více desetinejch číslech? (6,65)

Editováno: , autor: pešír
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem počítal spotřebu: mám najeto od posledního tankování 250 km a ručička ukazuje cca 1/2 nádrže, takže mi vychází spotřeba 8,8l/100km. Jezdím 99% město a většinou kratší trasy. Maxík ukazuje v paměti 2 průměrnou spotřebu 7,1l/100km, ale už nevím, kdy jsem jej naposledy mazal, zřejmě ještě ne od koupi auto - současně mám najeto 1800km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...