Přejít na obsah

Nejde spustit nucená regenerace DPF


greg_kovacs

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

omlouvám se, pokud už se to řešilo, ale já jsem v sekci motor nenašel.

Chtěl jsem se přes VCDS podívat na zanesení DPF filtru a případně spustit nucenou regeneraci při stojícím autě (Sup II 125 kW CBBB 2010), ale nedaří se mi.

Pokaždé, když dojdu až k volbě spuštění, tak mi aktuální sledované hodnoty (kanál 226) jen probliknou a okamžitě zmizí, nepíše mi to ani že chce sešlápnout brzdu, plyn atd, otáčky se nezvýší, zkrátka nic.

Nejsem schopen ani vyvolat hodnoty km od poslední regenerace, mezní hodnoty pro regeneraci a hodnoty v gramech.

 

Nevíte někdo, kde by mohla být zrada ?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

proč se nezobrazuje zanesení filtru, nedokážu říct. Vzpomínám si jen, že u mě je to rozdělené do několika hodnot.

Ty jsou pak "rozházené" po několika kanálech, ale na jejich čísla už si nevzpomenu.

Co ale vím jistě je to, že u tohoto motoru jde regenerace spustit jen během jízdy.

Respektive spustit jde při stojícím autě, ale jen se rozsvítí kontrolka na budících a zobrazí se hláška o DPF.

Pak je nutné jízdou zahřát systém na potřebnou teplotu k regeneraci a takhle ujet několik kilometrů.

Zvýšené otáčky by se měly projevit až při jízdě. Jakmile kontrolka zhasne, regenerace je ukončená.

Regeneraci taky nejde vyvolat bez bezpečnostního přístupu. Kód by mělo VCDS automaticky nabídnout.

A samotné spuštění by mělo být k nalezení v přizpůsobení, kde se musí přepnout na zapnuto a potvrdit.

Víc takhle říct nedokážu, musel bych mít před sebou VCDS a dotyčné auto.

Každopádně bez informace o zaplnění filtru je spouštění regenerace na zvážení. 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...