Přejít na obsah

Rozvody 1.4 16V 74 kW


lada

Doporučené příspěvky

Tak jsem se dival na rozvody za chodu.Ten maly řemen nahoře viz obrazek kmita v rozmezi 1,5 cm nahoru a dolu je to normalni?Ten dlouhy je ok

dik za odpovědi

1.4 16v 74 kw AUB

nejradsi bych uz nic neresil

mozna to vsechno moc zkoumám

Nedalo mi to a bol som sa pozriet dole ...mam to natiahnute ako gumu v trenkach..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je moj usudok ale mozno to niekto vyvrati. ked uvazujem ze to kmita 1,5cm tak sa mi zda ze je to dost. ved od toho tam je ta napinacia kladka. este by som pochopil tak 0,5cm ale 1,5cm sa mi zda vela. ked to takto kmita aby sa nestalo ze pri prudkej akceleracii ked to vytocis aby ti neskocil remen. na remen sa nespoliehaj ze je v poriadku. ja som mal u 16V tiez remen v poriadku akurat bola rozsypana kladka takze som to menil na kompletku rozvody. kolko mas najazdene ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no dole je napnutej ale nahore ne.To by znamenalo ze musel o zoubek preskocit a nebo nevim.Kladka je ok alespon na pohled.Jde ta kladka nejak upravit??Tedy posunout, aby byl napnuty remen??Nebo musim vymenit cele rozvody?a to se mi nechce.V servise uz neverim nikomu.Spatny zkusenosti

najeto 115000km

je v praze servis kde by mi vymenili ten jeden remen?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BEMO: co to je za gumu??Ja tam mam jen tu kovovou kladku!!!!Ze by mi upadla??

To ani nehovor,je to nosna cast kladky(teda remena).Musis to tam mat.Btw. u nasich motorov je nepisane pravidlo vymeny rozvodov po 90000km.Co sa tyka vymeny remena,v origo servise a aj vo vela sukromnych ti ju samostatnu nevymenia.Nikto si to nevezme na triko.Musia sa menit komplet rozvody...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vies ze ked mas 115tkm tak si uz 25tkm za limitom vymeny rozvodov. je to tvoja vec ale ja by som to dal bez odkladov vymenit lebo vies ze riskujes dost velky maler. ak sa ti roztrhne tak sa ti zrazi piest s ventilom a mozes davat motor na generalku a ver tomu ze tie prachy co si vypytaju nebudes chcet dat je to niekolko desattisic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože se mu za to nechce dát peníze, ale nechápe že až mu praskne tak má po motoru, měl sis asi koupit Mpi tam je řetěz, a výměna řetězu stojí s prací 3068kč, ale hlavně se nic nestane když ho přetáhneš..krom toho píše že jeho auto nemá výkon, nedivil bych se kdyby už se to o zoubek na vačce neposunulo když ho má volnej, jinak řešil jsem to samý na Mondeu před prodejem, staly tam rozvody 9tis, a ten řemen nahoře na vačkách klepal o ten plastový kryt jak se tam dělala vůle , ale bylo to nakontrole v servisu a byl napnutý dost, ale nový majitel je už rok a půl spokojený a vydrželo to..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dival na rozvody za chodu.Ten maly řemen nahoře viz obrazek kmita v rozmezi 1,5 cm nahoru a dolu je to normalni?Ten dlouhy je ok

dik za odpovědi

1.4 16v 74 kw AUB

nejradsi bych uz nic neresil

mozna to vsechno moc zkoumám

Hele, co to máš za chytrou příručku ? Vypadá dobře, taková barevná.

Rozvody okamžitě vyměň, říkáme ti to už několik měsíců. Já mojí minulou káru R19 koupil s 200.000 km a okamžitě tam šly nové rozvody, protože jsem netušil kdy byly naposled měněny. Originál renault řemen + kladky 2.499 Kč, práce u kámoše za flašku ;)

Vyměň to než se stane průser !!! :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dival na rozvody za chodu.Ten maly řemen nahoře viz obrazek kmita v rozmezi 1,5 cm nahoru a dolu je to normalni?Ten dlouhy je ok

dik za odpovědi

1.4 16v 74 kw AUB

nejradsi bych uz nic neresil

mozna to vsechno moc zkoumám

Hele, co to máš za chytrou příručku ? Vypadá dobře, taková barevná.

Rozvody okamžitě vyměň, říkáme ti to už několik měsíců. Já mojí minulou káru R19 koupil s 200.000 km a okamžitě tam šly nové rozvody, protože jsem netušil kdy byly naposled měněny. Originál renault řemen + kladky 2.499 Kč, práce u kámoše za flašku ;)

Vyměň to než se stane průser !!! :angry:

Suhlas,netreba to pokusat.....potom bude neskoro plakat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo uz se chystam.Hledam kde.V Praze me vsude vemou az za tejden.Tak to obvolavam.

Cena u skodovky 10 000kc a neorigo 7000Kč taky dost.Chej mi menit vse pry to jinak nejde

Nahodou nejakej sikovnem mechanik z Prahy co by mi to udelal tu neni co?Jak jsem to videl tak se stim bojim jezdsit.Kdybych neodendal ten kryt tak bych byl bez starosti.Prisel jsem na to proc mi najednou ubyl vykon a asi to bude tim.Tedy jestli ma vliv to ze to maly kolecko je trochu posunuty, diky tomu ze kladka ma vlastne mensi prumer bez ty gumy

Kdyz by remen prask tak se motor zastavi ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože se mu za to nechce dát peníze, ale nechápe že až mu praskne tak má po motoru, měl sis asi koupit Mpi tam je řetěz, a výměna řetězu stojí s prací 3068kč, ale hlavně se nic nestane když ho přetáhneš..krom toho píše že jeho auto nemá výkon, nedivil bych se kdyby už se to o zoubek na vačce neposunulo když ho má volnej, jinak řešil jsem to samý na Mondeu před prodejem, staly tam rozvody 9tis, a ten řemen nahoře na vačkách klepal o ten plastový kryt jak se tam dělala vůle , ale bylo to nakontrole v servisu a byl napnutý dost, ale nový majitel je už rok a půl spokojený a vydrželo to..

no dyt sem mu to říkal už minulej tejden! už mě nebavý pořád dokola to samý když nechce za nic zaplatit, všechno je drahý dyt mu to nebude nikdo dělat zadarmo. Nic méně všechno se tu řeší na min. 3 příspěvkách najednou tak at si udělá jeden a tam si vše dořeší. Základní věc ale myslim že zůstává že má nákej ten tisíc po nevýměně rozvodů a bůhví čeho všeho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bemo: nebud optimista ze znackovy servis je dobry. ja mam taku skusenost ze sa ti jebu do rozvodov aby si tam dal auto znova opravovat. tiez mi poklesol vykon a auto tak netahalo. tak som to dal sukromnikovy a vies co mi povedal ze niekto mi posunul casovanie ventilov o dva zuby. takze vivat servis skoda. velky pozor na nich. a o tom ze je to zlozite tak na to je dany postup ktory ked sa dodrzi tak je jedno ci ti to meni skodovka alebo sukromnik. vies ti sukromnici su poctivejsi lebo je to ich chlebik a musia si zakaznika udrzat aby prisiel znova tak to robia poctivo. servis skoda je banda lajdakov a kretenov ktori ti zvysoka seru na kvalitu prace (cest vynimkam). oni robia iba pre znamich a seba dobre ale teba maju na salame len aby ta osklbali a ty si vyvalil nekrestanske prachy. v servise skoda tak maximalne diagnostika a to je vsetko ina praca sukromnik. este nieco ti poviem skus prist do skodovky ako neznalec, servisak ti zacne tahat medove motuze popod nos a hned vie v com je problem a co treba vymenit len pri tej sume odpadas a nakoniec zistis ze to bol blby snimac. mne chcel v skodovke menit skrtiacu klapku za 40000sk a nakoniec to bol snimac tlaku oleja cca 2000sk tak si urob usudok. bud tam pracuju totalny neodbornici co tomu nerozumeju a skodovka prijima cukrarov a pekarov do servisu alebo chcu za kazdu cenu ta osklbat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bemo: nebud optimista ze znackovy servis je dobry. ja mam taku skusenost ze sa ti jebu do rozvodov aby si tam dal auto znova opravovat. tiez mi poklesol vykon a auto tak netahalo. tak som to dal sukromnikovy a vies co mi povedal ze niekto mi posunul casovanie ventilov o dva zuby. takze vivat servis skoda. velky pozor na nich. a o tom ze je to zlozite tak na to je dany postup ktory ked sa dodrzi tak je jedno ci ti to meni skodovka alebo sukromnik. vies ti sukromnici su poctivejsi lebo je to ich chlebik a musia si zakaznika udrzat aby prisiel znova tak to robia poctivo. servis skoda je banda lajdakov a kretenov ktori ti zvysoka seru na kvalitu prace (cest vynimkam). oni robia iba pre znamich a seba dobre ale teba maju na salame len aby ta osklbali a ty si vyvalil nekrestanske prachy. v servise skoda tak maximalne diagnostika a to je vsetko ina praca sukromnik. este nieco ti poviem skus prist do skodovky ako neznalec, servisak ti zacne tahat medove motuze popod nos a hned vie v com je problem a co treba vymenit len pri tej sume odpadas a nakoniec zistis ze to bol blby snimac. mne chcel v skodovke menit skrtiacu klapku za 40000sk a nakoniec to bol snimac tlaku oleja cca 2000sk tak si urob usudok. bud tam pracuju totalny neodbornici co tomu nerozumeju a skodovka prijima cukrarov a pekarov do servisu alebo chcu za kazdu cenu ta osklbat.

Nemyslel som to tak ,ze znackovy servis je dobry,ja som mal rozvody menene u sukromnika a nelutujem.Servis Skoda a najme Porsche interauto nemozem ani citit.Mne chceli ojebat na riadeni,stahovani okien,ako aj na klimatizacii.Uz som im znadal.So sukromnikmi mam iba dobre skusenosti.I ked som mal strach z toho casovania ventilov.Najviac ma ale zarazilo,ako sa mozu rozvody takto skur.it pri 64000km....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...