Přejít na obsah

Rozvody 1.4 16V 55 kW


lada

Doporučené příspěvky

ja menil po 113000km vse ok jenom ta kladka nemela tu gumu takze tam byla vule a remen se klepal

no ale ma se menit po 90tis. km, je to velky risk po 113 000km, kdyby ti to prasklo, tak muzes celou hlavu a pisty vyhodit, protoze ta kladka kdyz ma svlecenou gumu a je volny remen, tak je to kousek od preskoceni remenu popr. jeho prasknuti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som tiez menil rozvody pri 85tkm lebo bolo zistene ze kladka je rozsypana a chybalo malo k roztrhnutiu  takze som to vymenil o 5 minut 12    :unsure:

Ja jsem uplne presne to same :p

Tak já to nestihnul a v 70 tis. mi ten řemen přeskočil, viz http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=16743.

Až zpětně jsem si uvědomil, že při jízdě jsem slyšel přesně od 2500 otáček takový trochu jiný zvuk od motoru, jako by se k normálnímu zvuku motoru ještě něco přidalo. Nebylo to nic hlasitého a koho jsem na to neupozornil, tak to neslyšel a po upozornění se ještě musel soustředit, aby potvrdil, že mám pravdu. Říkal jsem to i u prohlídky, ale nic nenašli...a pak to stálo 12 litrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to měl teď nedávno v servisu (60tkm), svíčky, filtry atd. a mimo jiné hlavně pro klid duše jsem nechal zkontrolovat rozvody. Zatím bez problému, vše v pořádku. Táta měnil v 90 tkm a taky byly ještě O.K.

Tím chci jen říct, že ne vždy bývá pravidlem, že se rozvody rozpadnou dříve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niekde som tu daval tiez foto, i ked nie zrovna remena ale kladky ,co ma velku spojitost s rozvodmi.Podarila sa mi vymena tiez o 1 dvanast,skoro sa mi rozpadla a to mali auto najazdene necelych 50t km ;)

http://forum.skodahome.cz/index.php?act=At...=post&id=158517

Mám jen dotaz o kterou klladku se jedná, jsou tam jak víme dvě. Je to klapka hlavního velkého řemenu, nebo malého? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nechci se hadat, ale proste to tak je, podivej se do dilenske prirucky a knizky si "schovej" a tam zjistis pro tebe nemilou vec, ze motor FABIE 1.4 16V 55kW je naprosto totozny s motorem FABIE 1.4 16V 74kW. Pro skodovku by bylo logicky financne nevyhodne vyrobet dva rozdilne motory pracujici na stejnem principu se stejnym obsahem, tak si radeji vyrobi dva totozne motory, do jednoho daji upravenou ridici jednotku pro 74kW + 1000ot./min a do druheho motoru 55kW ridici jednotku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikosar: Ono stačí použít funkci hledat a všechny rozdíly v odlišnostech těchto motorů ihned najdeš. Nicméně jsem ti to nafotil, aby jsi se s těmito skutečnostmi mohl seznámit. Tak si to prosím pročti a nepiš sem kraviny.

p1000229za8.jpg

Editováno: , autor: pava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pava

Pokud vim, tak jsem zalozil tema rozvody, tak se tady o tym bavim, nebavim se o smesi benzinu, nebavim se o skrtici klapce, o ktere vim, ze je rozdilna. Motor 74 a 55 ma stejny motor co se tyce konstrukce rozvodu, hlavy motoru, pistu, vacek, ojnice, ale vana je plechova a sani je z plastu, beru jen motor a ne skrtici klapku. Nechci to tady uz resit. Asi ma nekdo problemy s rozvody tak at pise a s tim motorem mi to nevymluvis, asi jsem tych fabek opravil hodne, je o voze ty o koze. Proto chci pomoci tomu, kdo s temi rozvody ma problem a radeji se nehadat o odlisnostech motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

davam ti za pravdu.

PAVA: je to rovnaka konstrukcia akurat je tam rozdiel v 5 veciach: sanie, vana, jednotka, klapka a vackovy hriadel. inak je to vsetko rovnake

ROZVODY SU ROVNAKE !!!!!

Nemusíš mi znovu vyjmenovávat to, co je o dva příspěvky výše zřejmé z fotografie z Cedrychovo knížky. Tohle co mi tady oba jeden přes druhého sdělujete jsem věděl ještě v dobách, kdy ty jsi Fabii určitě neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusíš mi znovu vyjmenovávat to, co je o dva příspěvky výše zřejmé z fotografie z Cedrychovo knížky. Tohle co mi tady oba jeden přes druhého sdělujete jsem věděl ještě v dobách, kdy ty jsi Fabii určitě neměl.

pava je to mozne a automechanik tiez nie som. mam vystudovanu strojarsku priemyslovku a teraz pokracujem na vysokej skole na fakulte specialnej techniky. takze nejaky ten technicky prehlad mam a technicky typ som trochu tiez -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...