Přejít na obsah

Cvakající relátka v palubní desce


Ignác

Doporučené příspěvky

On si nas vubec nikdo nevsima...jestli jsem se neprekouk, tak jsme porad nevyresili co cvaka za rele pri studenym motoru :-( To pri startovani uz je asi jasny...na 99% je to baterka...ale co spina pri vytoceni otacek a studenym motoru?? :-(

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak sem se na to cvakani pri studenym motoru ptal v servise a tam mi rekli, ze nemuzou vedet vsechno :t pekna odpoved :-) tady to urcite nekdo vi..a nepovi..rek bych ze to bude neco, co setri motor pri vytoceni do vysokych otacek - tak aby se za studena moc nenamahal...je to tak...?? tak prosim...co to je...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Mám uplně stejný problém, při studeném motoru a vytočení na 2500 ot cvakne relé a jak spadnou pod 2000 cvakne znovu, po ujetí cca 3 km cvakání zmizí.Ví někdo už čím to je ??

Díky

Tak sem se na to cvakani pri studenym motoru ptal v servise a tam mi rekli, ze nemuzou vedet vsechno :t pekna odpoved :-) tady to urcite nekdo vi..a nepovi..rek bych ze to bude neco, co setri motor pri vytoceni do vysokych otacek - tak aby se za studena moc nenamahal...je to tak...?? tak prosim...co to je...?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Potřeboval bych radu. Když zastavím, vypnu motor, vytáhnu klíček, po chvilce zhasne stropní světlo, tak se občas ozve cvaknutí v palubce u řidiče, jakoby

v pojistkové skříňce. Všechni funguje, nic nemám odpojeno, nic navíc. A občas to dělá i při jízdě. Jedu klidně po dálnici a občas si to zacvaká pak je klid.

Mám OI r.v. 99/1.9 TDi/81kW...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych radu. Když zastavím, vypnu motor, vytáhnu klíček, po chvilce zhasne stropní světlo, tak se občas ozve cvaknutí v palubce u řidiče, jakoby

v pojistkové skříňce. Všechni funguje, nic nemám odpojeno, nic navíc. A občas to dělá i při jízdě. Jedu klidně po dálnici a občas si to zacvaká pak je klid.

Mám OI r.v. 99/1.9 TDi/81kW...

Když zhasne vnitřní osvětlení, tak je jasné, že ho vypíná nějaké relé, které když vypne, tak cvakne :sleep:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych radu. Když zastavím, vypnu motor, vytáhnu klíček, po chvilce zhasne stropní světlo, tak se občas ozve cvaknutí v palubce u řidiče, jakoby

v pojistkové skříňce. Všechni funguje, nic nemám odpojeno, nic navíc. A občas to dělá i při jízdě. Jedu klidně po dálnici a občas si to zacvaká pak je klid.

Mám OI r.v. 99/1.9 TDi/81kW...

to cvakání při jízdě taky řeším, ale mně se to projevuje pouze, třeba ráno nebo když je motor studený, tak když se rozjíždím a zmáčknu spojku, tak zacvaká nějaké relátko, a světla mi při tom cvakání pohasnou, a potom zase normálně svítí, taky nevím co to cvakání dělá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když zhasne vnitřní osvětlení, tak je jasné, že ho vypíná nějaké relé, které když vypne, tak cvakne :sleep:

To je mi jasné, jenže to cvakne i po nějaké době co sedím v autě potmě.. A navíc to cvakne i vícekrát...

Editováno: , autor: klucina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto jeden normálně?

Auto jede normálně.. Všiml jsem si ale, že ukazatel teploty chlad. kapaliny má občas dlouhý náběh, i po tom co ujedu pár kilometrů.. A když zastavím,

vypnu motor a pak znova nastartuju tak ukazatel pomalu klesne ze zrovna konkrétní hodnoty na nulu.. Tak jestli to necvaká relátko ukazatele chladící kapaliny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to cvakání při jízdě taky řeším, ale mně se to projevuje pouze, třeba ráno nebo když je motor studený, tak když se rozjíždím a zmáčknu spojku, tak zacvaká nějaké relátko, a světla mi při tom cvakání pohasnou, a potom zase normálně svítí, taky nevím co to cvakání dělá...

To cvakání při jízdě je ventil zpětnýho vedení výfukových plynů u turba, je to normální, dělá mi to taky :p

PS: máme stejnej model a rok ;)

Editováno: , autor: ph007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sem dlouho zjistoval co to je za cvakani pri studenym motoru a je to tedy EGR ventil jo? Vim ze to cvakne priblizne po prekroceni 2000ot a pak zase kdyz otacky spadnout pod 2000ot. Ale jenom dokud je motor studenej... Proc tam vubec je?(to rele)

Nevymýšlejte kraviny. Na studeném motortu cvaká relé žhavení, ten ventil je v činnosti snad i při provozní teplotě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Nevymýšlejte kraviny. Na studeném motortu cvaká relé žhavení, ten ventil je v činnosti snad i při provozní teplotě.

žhavící svíčky nebo předehřev hlavy válců ? Je to při nízkých venkovních teplotách při studeném motoru a přesně nad 2500 rpm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co popisuje peter7 je opravdu komfortka, ale to nema nic spolecnyho s tim, o cem se tu bavime. V komfortce to jednou cvakne po zhasnuti svetla, popripade po delsim sviceni interierovou lampickou.. Ale porad nemam jasno co je to rele, ktere cvaka pri studenym motoru pokud ho vytocim nad tech 2000ot. Jednou cvakne pri prekroceni techto otacek a potom kdyz spadne pod tuto hranici. S tim zhavenim to ma logiku, jakmile to sepne, je velky odber a proto pozhasnou svetla. Co to presne dela? Kdyz to vytocim, cvakne - zapne zhaveni nebo co to udela?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Ale ty nemáš klepocáka, u nafťáků tam opravdu ve 2500 otáčkách cvaká nějaké relátko. http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...&hl=cvakání ;)

S těmi 2500 ot. souhlasím. cvaká to pouze u studeného motoru. Ale je taky fakt že se i mi občas při jízdě, při stání i při vypnutém motoru,

rozcvaká nějaké relátko jen tak a po několikátém cvaknutí to přestane a pak je klid...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...