Přejít na obsah

AAA Auto


Rejpal

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Mám dotaz ohledně prodeje auta do AAA Auto. V sobotu jsem tam šel prodat auto, za které mi nabídly 125 000 Kč. Vzal jsem to a auto i s malým a velkým TP jim nechal s tím, že se v pondělí hned  ozvou a udělá se přepis auta. Vyplatili mi jen 105 000 Kč a 20 000 kč si jako zádržné nechali, že ho vyplatí ihned po přepsání auta na ně. V úterý jsme čekali před úřadem a pán z aaa auto volá, že nedorazí, protože mu to naše auto nejde nastartovat a vypadá to asi na čerpadlo. (oprava by shodou okolností také  stála cca 20 000 Kč). A prý, že se ozvou. Ve středu se neozvali a včera jsem jim volal já, a prý že zatím nic neví a ozvou se. Večer přítelkyně do bazaru volala, že má o to naše auto zájem a prý je pojízdné a v technickz dobrém stavu. Pokud by měla zájem ihned si ho může odkoupit a odvést. Mě přijde úsměvné, že nabízí údajně nepojízdné a nepřepsané auto za 170 000 Kč :-). Mě by tedy zajímalo, zda máte někdo podobnou zkušenost, a zda je možné jako prodejce vypovědět smlouvu a vzít si auto zpátky? Je mi jasné, že chtějí na nás ještě těch 20 000 Kč trhnout. Předem děkuji za všechny rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10/30/2016 at 12:11, vitezslav2 napsal:

Tak mne Áčka poslali někam.Prý jsem byl seznámen se stavem vozidla a závada odpovídá stáří vozidla.Mám najeto 60tis...

V podstatě mají pravdu. Se stavem jsi byl seznámen a oni opravdu nemohou u ojetiny ručit za to, že bude naprosto vše v pořádku. Koupením ojetého auta prostě riskuješ to, že tam bude něco v nepořádku. A je úplně jedno, zda to auto koupíš někde v bazaru nebo u soukromníka. Soukromý prodej je mnohdy horší než bazar jako takový.

 

Pokud si kupoval auto bez mechanika, je to jen a jen tvůj problém. Dneska například v Praze existuje hromada ervisů, která dokáže pustit mechanika v pracovní době, včetně diagnostiky a ty si mohl auto prověřit buď přímo v bazaru kdekoli jinde. Pokud to bazar nebo soukromník nedovolí, tak ruce pryč.

 

 

Editováno: , autor: Sabiza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak to mají ačka teď, ale když jsem tam pár let zpátky kupoval auto, tak součástí koupě byl o papír který si musel podepsat a bylo v něm uvedeno, že si seznámen se stavem auta, kdy tam byly věci jako že má auto vule v řízení, přes netěsnosti na motoru až po špatné brzdy... Možná bych ten papír ještě doma někde našel.. Takže díky tomu také pak nemělo cenu tam jezdit vůbec nic reklamovat, naštěstí ani nebylo potřeba.

Já se v autech také příliš nevyznám a proto jak jsem se tam na to auto šel podívat, tak jsem jim řekl, že ho chci zavézt do autorizáku na kontrolu a bez problému, domluvil jsem si servis, prodejce mě tím autem vyzvedl doma, zavezl do servisu, tam jsem zaplatil 400,- kdy to auto prolezli odshora dolů, udělali mě zprávu o něm a zase mě prodejce hodil domů.  

 

Ale k tvému v vstřiku, chápu, že tě to štve, ale nějak nevidím spojení s bazarem. Je to relativně běžná záležitost, není to nové auto a prostě se věci kazí. Jestli se jedná o ten Roomster z tvého popisu, tak 8 let staré auto prostě nějakou údržbu vyžadovat bude. Navíc auto v Bazaru určitě nějakou dobu stálo, kdy vzhledem k milionu ekologických sr*ček v benzínu se tam určitě udělaly usazeniny a jestli si pak natankoval nějaké kvalitnější palivo, které je začne rozpouštět, tak se mohl bez problému ten vstřik zasvinit tak že přestal správně fungovat. Furt musíš brát v potaz, že to auto není nové. A jestli má najeto 60 nebo 160 tisíc je myslím si v tomhle případě jedno. Mě spíš zarazila cena 7 tisíc za nový vstřik, to tě chce někdo pěkně odrbat, dá se sehnat za daleko nižší ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Bigbenator napsal:

Mě by tedy zajímalo, zda máte někdo podobnou zkušenost, a zda je možné jako prodejce vypovědět smlouvu a vzít si auto zpátky? Je mi jasné, že chtějí na nás ještě těch 20 000 Kč trhnout. Předem děkuji za všechny rady.

Je to možné, záleží na podobě smlouvy, co jsi s nimi podepsal. Mělo by v ní být jasně uvedeno, v jakém stavu auto převzali a kdy a za jakých podmínek ti doplatí peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, vitezslav2 napsal:

Proč by meloo být 60ti na pováženou?Je to ofiko ověřený u škodovky.Před tim ksem mel jedničkovou fabiica najel jsem během 6 let 30tis. tak to asi možný je.

Je to možné, také jsem měl takové auto, ale i tak je to vždy na pováženou. Podobných aut je podezřele mnoho a oblafnout se dá úplně všechno.

 

Nicméně stáří auta se měří v letech a jako bývalý majitel starého auta s minimálním nájezdem mohu potvrdit, že řada závad opravdu souvisí se stářím a nikoliv najetými kilometry. Čím starší auto, tím je nájezd méně důležitý, navíc extrémě nízký provoz autu také neprospívá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...