Přejít na obsah

Jaké palivo pro 1.4 16V 74 kW (N95 nebo N98)


avar

Doporučené příspěvky

No jde o to, že když jezdím na 95 tak mi zvoní ventily, auto má detonční čidlo spočítaný na 98. takže při 95 to zvoní. a je to hlavně díky tomu, že je to něcekej dovoz. u nás 16v jezdí na 95. musel bych to nechat předělat na 95, aby to byl v pohodě. ale neznamená to, že když natankuju 98, že se to hned zlepší musíš na to nějakou dobu jezdit. třeba 200 startů a xxx kilometrů a pak to přestane zvonit a je tam výkon podstatně větší, svižnější a akcelerace jde jak pes. cítíš jak to táhne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jde o to, že když jezdím na 95 tak mi zvoní ventily, auto má detonční čidlo spočítaný na 98. takže při 95 to zvoní. a je to hlavně díky tomu, že je to něcekej dovoz. u nás 16v jezdí na 95. musel bych to nechat předělat na 95, aby to byl v pohodě. ale neznamená to, že když natankuju 98, že se to hned zlepší musíš na to nějakou dobu jezdit. třeba 200 startů a xxx kilometrů a pak to přestane zvonit a je tam výkon podstatně větší, svižnější a akcelerace jde jak pes. cítíš jak to táhne.

přesně tak,já jezdim většinou na 95tku,občas dám plnou 99tky na benzině,tak po takovejch 300 km je to dost znát.Zkus to třeba na nějaký každodení cestě,u mě je to třeba nájezd na dálnici,uvidíš jak se jí najednou chce :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavko: Nechci ti brát iluze, ale to asi sotva...!

asi tak,pochybuju že na plyn to jede líp

mozno ani neviete priatelia,

o ake oktanove cisla ide u LPG :

http://sk.wikipedia.org/wiki/Okt%C3%A1nov%...%C4%8D%C3%ADslo

alebo :

http://www.natankuj.sk/?go=vyhladavanie&su...opis_phm_benzin

:rtfm:

Editováno: , autor: colins
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavko: Nechci ti brát iluze, ale to asi sotva...!

asi tak,pochybuju že na plyn to jede líp

mozno ani neviete priatelia,

o ake oktanove cisla ide u LPG :

http://sk.wikipedia.org/wiki/Okt%C3%A1nov%...%C4%8D%C3%ADslo

alebo :

http://www.natankuj.sk/?go=vyhladavanie&su...opis_phm_benzin

:rtfm:

neviem ako je to u toho motora ale aj ked ma plyn 110 oktanov tak v starej skodovke bolo citit ci to ide na plyn alebo benzin. benzin je benzin :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto budu mit az ve ctvrtek, takze tam dam N95. A pak dalsi nadrz zkusim N98, schvalne jestli to nejak poznam. Prece jenom je to moje prvni auto :D

Hlavně si pohlídej dobu výměny rozvodů (viz jiné téma), tedy pokud nebudeš mít servisní knížku, resp. bacha na pravost údajů v ní; příp. spotřebu oleje (taky viz jiné téma)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto budu mit az ve ctvrtek, takze tam dam N95. A pak dalsi nadrz zkusim N98, schvalne jestli to nejak poznam. Prece jenom je to moje prvni auto :D

Hlavně si pohlídej dobu výměny rozvodů (viz jiné téma), tedy pokud nebudeš mít servisní knížku, resp. bacha na pravost údajů v ní; příp. spotřebu oleje (taky viz jiné téma)

Auto je od babicky, najeto 45tkm, serviska je taky > takze pohoda, klidek a tabacek... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto budu mit az ve ctvrtek, takze tam dam N95. A pak dalsi nadrz zkusim N98, schvalne jestli to nejak poznam. Prece jenom je to moje prvni auto :D

Hlavně si pohlídej dobu výměny rozvodů (viz jiné téma), tedy pokud nebudeš mít servisní knížku, resp. bacha na pravost údajů v ní; příp. spotřebu oleje (taky viz jiné téma)

tomuto sa priklanam. tu spotrebu oleja tak lahko nezisti musel by najazdit aspon 1000km ale na tie rozvody pozor ak je tam len co najmensia pochybnost tak dat pozret a vymenit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto budu mit az ve ctvrtek, takze tam dam N95. A pak dalsi nadrz zkusim N98, schvalne jestli to nejak poznam. Prece jenom je to moje prvni auto :D

Hlavně si pohlídej dobu výměny rozvodů (viz jiné téma), tedy pokud nebudeš mít servisní knížku, resp. bacha na pravost údajů v ní; příp. spotřebu oleje (taky viz jiné téma)

tomuto sa priklanam. tu spotrebu oleja tak lahko nezisti musel by najazdit aspon 1000km ale na tie rozvody pozor ak je tam len co najmensia pochybnost tak dat pozret a vymenit.

Vim, temer vse co s tim autem, kdy bylo, takze tohle momentalne neresim. Je pravidelne servisovany, s olejem zadnej problem nikdy nebyl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to houmr:

PMA výš píše, že auto má najeto 45t km a že auto je od babičky (od jeho ??) a má i servisku. Tak teď nevím, jestli se babičky zapomněl zeptat, na jaké palivo jezdila, anebo mu tu pohádku "O babičce" řekli v autobazaru ;)

Nedávno jsem totiž absolvoval spoustu běhání po autobazarech, když kolega sháněl trošku slušnější Fabii (v combíku). Dřív bych nevěřil, jaký je to velký problém sehnat auto ve slušném stavu, s málo najetými km a servisní knížkou.... každej druhej bazarista taky říkal ty pohádky "O dědečkovi, který jezdil jen do kostela..." apod. My jsme se tomu s kolegou už časem přestali smát a pak vždycky jeden z nás s kamenným výrazem ve tváři prosebně zašeptal: "A teď tu "O perníkové chaloupce..." :D:D:D

Tímto samozřejmě nijak nezlehčuji téma zadané od PMA, kterého tímto zdravím a přeji mu, ať zánovní vůz dlouho slouží bez poruchy -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...