Přejít na obsah

Tak jsem prezul a dalsi problem


lada

Doporučené příspěvky

Abych zbytečně nezakládal novy téma tak to skusim tady.Měl jsem po přezutí na nové letní pneu taky problemy s táhnutím k jedné straně to se naštěstí podařilo odstranit,mám novou geo jenom jedno mne sere,volant mám po přezutí pootočený do prava při geo ho trochu srovnal ale stále jé mírně(1cm) do prava.Co stím,je ho možné srovnat někde na řídící tyči nebo ho sundat a poposadit na tisícihranu.S tím sundáním nemam u volantu s airbegem zatím žádné skušenosti tak by mne zajímalo jak ho sundat.Mám volant z Octavky.

Měl jsem to samé, volant posazený cca 1-2 cm vpravo při rovné jízdě. Včera jsem s tím byl na geometrii, technika jsem na to upozornil, za cca 10 minut seřízeno a perfektní. 100% práce. V žádném případě nedoporučuji přesazovat volant, jde to upravit na geometrii, jen je potřeba vyhledat někoho, kdo s tím umí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem přezul a taky problém?

Klucí, potřebuju radu. V úterý jsem přezul na fungl nové Kleber Dynaxer HP2 a dva dny jsem si pochvaloval tichounkou a komfortní jízdu. Ráno jedu za ticha do práce a cestou zpátky hukot meluzíny jako prase :kuk: Další dva dny pořád hukot. Nejvíce to dělá při 110 km/h, ale co je nejblbější, dělá to při jakékoliv rychlosti. Na minulém autě mi hučela přední ložiska, tak vím jaké to je. Že by za jeden den stání začala hučet ložiska? Nebo tyto pneu jsou tak hlasité? :feve::feve::feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem to samé, volant posazený cca 1-2 cm vpravo při rovné jízdě. Včera jsem s tím byl na geometrii, technika jsem na to upozornil, za cca 10 minut seřízeno a perfektní. 100% práce. V žádném případě nedoporučuji přesazovat volant, jde to upravit na geometrii, jen je potřeba vyhledat někoho, kdo s tím umí.

Už jsem objednanej ve středu do škodovky tak doufám,že tentokrád už bude vše O.K

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Hmm..., tak koukám, přezouvání a samej problém lol Jsem rád, že v tom nejsem sám. Já přezul včera a jsem z toho celkem vyděšenej. Cca ve 120km/h když přidám a auto se nahne dozadu, tak mi lehce vibruje volant. Tak jsem si řekl, že to budou špatně vyvážený kola. Zkouška č. 2 cca ve 170km/h vyřazeno a pozoroval jsem co to udělá a v žádné rychlosti do 80km/h nic :kuk: , takže si myslím, že jsou kola OK. Nemůžou to dělat vymačkaný silentbloky na nápravě, nebo tak něco? Dělá to jen cca ve 120km/h a víš,ale v případě, že sešlápnu plyn a přestane to až auto tolik nebere. Celkově bych řekl, že cítím takový jakýsi chvění ve volantu pořád, ale spíš pokud jedu na rychlost, když vyřadím, tak je celkem klid. Přezul jsem z 185/60/14 na 205/45/16, tak si říkám, jestli to nepozoruju nějak moc. Ještě mi říkal známej, že při takových skocích pneu je dobrý udělat geošku. Tu jsem dělal loni na 15"tak si myslím, že by to měl být kompromis mezi 14 a 16 ne? lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukám, že přezouvání je docela boj :) Já mám přezuto od víkendu a cca do od středy to tahá pro změnu k levé straně, takže ve středu je na řadě seřízení geometrie ;) I když popravdě, je na čase, protože kdo znáte silnice v okolí Kralup nad Vltavou, tak mi dáte za pravdu, že po každodeních jízdách po těhle silnicích je "jen" mírně rozhozená geometrie po roce ještě slušný výkon :punk:

Editováno: , autor: Supersonic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravím.Takže jsem v klubu,včera jsem přezul na letní,vyjedu a řízení táhne doprava...Nějak mě to auto letos přestává bavit.Pořád jenom samý problémy. :feve: Letní pneu jsou Continental Premium Contact 185/60 R14.Mají 5 mm vzorek,jsou stejnoměrně sjetý,neoskákaný a přesto to táhne doprava.Tak jsem přehodil na pravý straně přední kolo se zadním a hle,problém zmizel.Řízení přestalo táhnout.Ještě podotýkám,že ty zimáky,co jsem sundal jsou taky stejnoměrně sjetý,takže na geometrii bych to neviděl,nebo se rozhozená geometrie projeví i bez sjetí pneumatiky? Na Felicii jsem totiž kdysi měl rozhozenou geometrii,ale to se mi sjížděly přední pneu na vnitřním okraji,u Fabie jsou o.k. :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pneu je 205/45/16 na 6,5" rafcích ale opticky vypadaly sjete rovnomerne.Necham je vyvažit a když to nepomuze tak na to kaslu.Snad se to auto nerozpadne.Akorat nesmim pustit volant z ruky jinak mi auto hned sjede ke krajnici

podla mna su len dve moznosti, ako to vyriesit, prva, ze das vyvazit kolesa, ak nie, je to geometria. teda este ma napadlo, ze to moze byt aj loziskom...nema nahodou volu, ked auto dvihnes?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...