Přejít na obsah

Vrzající stěrače


m.krizovka

Doporučené příspěvky

Ja som včera kúpil tiež grafiťáky s tým rozdielom že u nás to stojí 120SK a mám otázku ako si ich tam uchytil? Majú tie tvoje tiež ten kovový zámoček a plastovú lištu v ktorej je gumička?

Pouzivam grafitove gumicky z globusu za 40Kc/par. Nic me nevrze. A nevrzali me ani obycejne gumicky, ani orginal sterace. Sterace mam porad puvodni (60000km) menim jen gumy. Problem nebude v gumickach.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som včera kúpil tiež grafiťáky s tým rozdielom že u nás to stojí 120SK a mám otázku ako si ich tam uchytil? Majú tie tvoje tiež ten kovový zámoček a plastovú lištu v ktorej je gumička?

Ne. Mam uplne obycejnou gumicku. Stejnou jako byl original z vyroby. Do te vlozim takove ty dva kovove platky, ze starych steracu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som práve s tými grafiťákmi neuspel, nevedel som to rozumne uchytiť a mal som to pevne čo je zlé lebo tá guma musí chodiť a robilo mi čmuhy...tak som dal z minulého roku Valeo a ten stiera jak ďas :)

Ja som včera kúpil tiež grafiťáky s tým rozdielom že u nás to stojí 120SK a mám otázku ako si ich tam uchytil? Majú tie tvoje tiež ten kovový zámoček a plastovú lištu v ktorej je gumička?

Ne. Mam uplne obycejnou gumicku. Stejnou jako byl original z vyroby. Do te vlozim takove ty dva kovove platky, ze starych steracu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

ty asi vobec nehladas kym sa opytas, ze? ani si neprecitas prispevky k teme do ktorej pises, ze?

QUOTE (Leonin @ 21.3.2007, 20:46 )

Zkoušel nekdo takove ty lepače co jsou cele silikonove ty co maji novejši auta?

Jestli myslíš aero-stěrače tak hledej, protože je má tak 1/3 fóra a pokud myslíš něco jiného tak pod pojmem "lepače"fakt netuším

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

mě vrzali stěrače taky a bylo to moc odmaštěným oknem, postupně jak se okno trochu umastilo tak OK.

Ale mám jiný problém. Při stírání v rychlosti nad 70km/h jde od stěračú v jejich horní poloze takové cvaknutí. Jako by ramínko narazilo do rámu okna nebo jedno o druhé. Podle dráh na okně ale stěrač u řidiče končí cca 1cm pře rantlem a stěrač spolujezdce by se taky neměl toho druhého dotknout. Fakt nevím čím to může být.

Nemáte někdo nějakou zkušenost? mám klasické ramínka jedno velké s plastovýk křídlem (možná to rupá v něm ?) a druhé ohlé jako luk.

Asi budu muset jedno stírátka postupně sundávat a za jízdy zkoušet které to dělá.

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moje zkusenost je takova, mam aera a asi po tydnu zacli vrzat...pak bylo obdobi kdy hodne prselo a stiralo se moc vody a nepouzival jsem ostrik...a hnedka ticho...a ted je zase vsude bordel, porad musim ostrikovat a zase to vrze, zkusil jsem ty gumicky umyt pripravkem na sklo a hnedka tichucko...proste nektere smesi do ostrikovacu delaji tyto problemy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak to máme asi oba buď jiné auto, nebo já jezdím na Marsu....vlastně počkej...ty máš stříbrnou, tak tam možná vydrží stěrače delší dobu lol

Ne vážně. Mě opravdu po pár měsících začnou vždy vrzat (2-4 cca. ) a to dokonce i aerotwiny, které každý chválí. Nemůže to být tím, že jezdím dost často do myčky na program i s voskem? Odpovím si sám - může :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

tondaz - má pravdu, ať je to jaká chcete guma, prostě jedním směrem jede "Proti srsti" a proto vrže. Já vzal stěrač i s ramínkem do ruky v místě spojení a otočil je v opačném směru než v kterém vrzají. Mám klid a stírací gumy originál 5 let staré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak tem co nepomuze vymena steracu a ani gumycek bych doporucil kdyz zacnou serace vrzat vymenit rovnou celni sklo. Pak by to mohlo prestat lol

Ja mam original Bosh sterace a taky to vrze jako krava a to nejezdim do mycky a ani nepatlam zadnou srajdu na sklo. Prijde mi zbytecne to resit. Sice me to sere ale porad cpat prachy do auta a kor do steracu pro me neni. Pockam si az budou v prdeli a zkusim AERO nebo jinou smes do ostrikovacu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
prípravok na nastavenie stieračov

http://www.hazet.bdesign.sk/zobraz.php?tab...&id3=4851-1

no comment

Ale predsa len niečo, díki za radu s nastavením ramien, tiež som menil furt stierače drahé, lacné...

Už som si nastavil ramená (kombinačky+handra), sklon som nastavil tak, že konce ramien sú rovnobežné so sklonom predného skla, teda celou plochou sa dotýkajú skla. A výsledok je uspokojujúci, gumička na stierači sa vždy na konci oteru preklopí na druhú stranu (teda ju pred sebou netlačí, ale ťahá) a okno je utreté a nie rozmazané.

Díky za radu. :palec2:

Editováno: , autor: Mima
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...