Přejít na obsah

Ramena přední nápravy


Bery

Doporučené příspěvky

Ahoj všem. Chci se zeptat na váš názor. Před týdnem jsem kupoval nové letní gumy tak jsem je byl už měnit a při té příležitosti jsem nechal udělat geometrii. Všechno OK šlape jak má, ale já se rozhodl na jaře jak se oteplí že chci vyměnit ještě celé přední ramena i s čepama. Jde mi o jednu věc? Musím znova pak na Geometrii???? nevím prostě se mi nechce znova ávat necelou tisícovku za geo. když jí mám týden starou. Já vím mohl jsem to udělat při jednom, ale peněz nebylo až tolik. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Ahoj všem. Chci se zeptat na váš názor. Před týdnem jsem kupoval nové letní gumy tak jsem je byl už měnit a při té příležitosti jsem nechal udělat geometrii. Všechno OK šlape jak má, ale já se rozhodl na jaře jak se oteplí že chci vyměnit ještě celé přední ramena i s čepama.  Jde mi o jednu věc? Musím znova pak na Geometrii???? nevím prostě se mi nechce znova ávat necelou tisícovku za geo. když jí mám týden starou. Já vím mohl jsem to udělat při jednom, ale peněz nebylo až tolik.  :o

Pokud jsi byl na geometrii s tema staryma vyzvejk. silen. a cepama - tak sis moc nepomohl.

Radsi znova - ale je pravda, ze na geom. by ti snad nekdo rekl, ze mas v haji cep - pokud to byl dobry servis

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem. Chci se zeptat na váš názor. Před týdnem jsem kupoval nové letní gumy tak jsem je byl už měnit a při té příležitosti jsem nechal udělat geometrii. Všechno OK šlape jak má, ale já se rozhodl na jaře jak se oteplí že chci vyměnit ještě celé přední ramena i s čepama.  Jde mi o jednu věc? Musím znova pak na Geometrii???? nevím prostě se mi nechce znova ávat necelou tisícovku za geo. když jí mám týden starou. Já vím mohl jsem to udělat při jednom, ale peněz nebylo až tolik.   :o

Pokud jsi byl na geometrii s tema staryma vyzvejk. silen. a cepama - tak sis moc nepomohl.

Radsi znova - ale je pravda, ze na geom. by ti snad nekdo rekl, ze mas v haji cep - pokud to byl dobry servis

No známý mi taky říkal, že snad kdyby byly špatné tak by mi to řekli, ale kdo ví. Auto má 120 000 najeto a jezdí vesměs po městě a ještě nikdy nebyly měněné a jelikož jsem dostal dopbrou cenu za komplet ramena včetně čepů chci si to jen tak vyměnit. Neříkám, že je to životně nutné, ale chci mít prostě jen vyměněné komplet ramena když už je ta možnost.No myslím že na tu geomku asi stejně budu muset. Ale rozhodně nepojedu do škodovky s tou výměnou.Jedno rameno nové komplet se silen. a čepama me vyjde na 1000,- nove. takže dam 2000 za obě ramena ale za praci ve škodovce že mi nadzvednou auto, vymontuji ramena a nasadi nove chteli 2500,- Znamy jak to slysšel tak se málem obulil a říká že tohle snad nemysleli vážně. No holt autoriz. servis. Já to sam určitě nevyměním ale někoho se pokusím sehnat kdo bude výrazně v ceně rozumnější a hlavně bude umět. 2500 prostě za tu práci nedám.A to ještě bylo bez geomky takže celková cena by byla 3500,- + moje ramena ketré bych jim dal což je si myslím až moc 2500 za to že mi vymění už komplet ramena i s siln. a čepem. Vymontují staré a nasadí nové.Není to sice taky žádná lehká práce, ale zase ať mi nikdo neříká cenu 2500,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne neznam normu na vymenu ramene,ale bude to ve skode na 2h,tak si myslim,ze ti nauctovaly i geom.

No oni mi za tech 2500,- rekli jen vymenu tech dvou ramen.Jen ciste prace. A to jim davat nebudu. Za 2500 mi to udela nekdo urcite klidne i 2x po sobe. Geomka by byla jeste k tomu takze celkove bych zaplatil kolem 3500,- a to at si strci nekam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro info - škoda neprodává ramena s čepy jako komplet mezi origo náhradními díly. Pokud to někdo nabízí jako komplet, bude to patrně druhovýroba.

Pro info - přední silenblok ramene se dá sehnat za 80Kč, zadní za 85, a čep ramene kolem 350Kč. Na ramenu nemá co odejít. Samozřejmě je třeba počítat s prací na přelisování těch silenbloků, ale myslím, že do 1000,- komplet za jedno se vejdeš i s díly, a budeš mít vše origo, nebo kvalitní druhovýroba (Febi).

Geometrie po změně čepu je bezpodmněčně nutná!! Min odklon a sbíhavost....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro info - škoda neprodává ramena s čepy jako komplet mezi origo náhradními díly. Pokud to někdo nabízí jako komplet, bude to patrně druhovýroba.

Pro info - přední silenblok ramene se dá sehnat za 80Kč, zadní za 85, a čep ramene kolem 350Kč. Na ramenu nemá co odejít. Samozřejmě je třeba počítat s prací na přelisování těch silenbloků, ale myslím, že do 1000,- komplet za jedno se vejdeš i s díly, a budeš mít vše origo, nebo kvalitní druhovýroba (Febi).

Geometrie po změně čepu je bezpodmněčně nutná!! Min odklon a sbíhavost....

A kde se daji koupit tak levne silenbloky myslis urcite autodilykrc ne??uz jsi je zkousel nebo znas nekoho kdo je mel?Protoze oni tam napisou ze je to org to pisou vsude aby se to lepe prodalo mi taky rekli v autdil. Kladne kupte si kotouce lucas je to stejne jak org a za tyden byl levy kotouc jak vlnity plech!Mozna ze to tak neni ale moc tomu deta neverim!!Jinak ohledne cen vymena silenbloku ve skodovce opravdu stoji 2500kc ale pocitaji i zadni napravu!!psal jsem do ACA a auto Dubina-Moravsko Slezsky kraj!A naspali mi 700kc geo 700kc vymena na ramenech a ZADNI NAPRAVA 950kc!sucet tedy je:2490kc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro info - škoda neprodává ramena s čepy jako komplet mezi origo náhradními díly. Pokud to někdo nabízí jako komplet, bude to patrně druhovýroba.

Pro info - přední silenblok ramene se dá sehnat za 80Kč, zadní za 85, a čep ramene kolem 350Kč. Na ramenu nemá co odejít. Samozřejmě je třeba počítat s prací na přelisování těch silenbloků, ale myslím, že do 1000,- komplet za jedno se vejdeš i s díly, a budeš mít vše origo, nebo kvalitní druhovýroba (Febi).

Geometrie po změně čepu je bezpodmněčně nutná!! Min odklon a sbíhavost....

A kde se daji koupit tak levne silenbloky myslis urcite autodilykrc ne??uz jsi je zkousel nebo znas nekoho kdo je mel?Protoze oni tam napisou ze je to org to pisou vsude aby se to lepe prodalo mi taky rekli v autdil. Kladne kupte si kotouce lucas je to stejne jak org a za tyden byl levy kotouc jak vlnity plech!Mozna ze to tak neni ale moc tomu deta neverim!!Jinak ohledne cen vymena silenbloku ve skodovce opravdu stoji 2500kc ale pocitaji i zadni napravu!!psal jsem do ACA a auto Dubina-Moravsko Slezsky kraj!A naspali mi 700kc geo 700kc vymena na ramenech a ZADNI NAPRAVA 950kc!sucet tedy je:2490kc!

Tak pak je to opravdu smutné když tomu dotyčnému jasně říkám jen výměnu předních ramen a on mi řekne 2500,- to je hrůza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro info - škoda neprodává ramena s čepy jako komplet mezi origo náhradními díly. Pokud to někdo nabízí jako komplet, bude to patrně druhovýroba.

Pro info - přední silenblok ramene se dá sehnat za 80Kč, zadní za 85, a čep ramene kolem 350Kč. Na ramenu nemá co odejít. Samozřejmě je třeba počítat s prací na přelisování těch silenbloků, ale myslím, že do 1000,- komplet za jedno se vejdeš i s díly, a budeš mít vše origo, nebo kvalitní druhovýroba (Febi).

Geometrie po změně čepu je bezpodmněčně nutná!! Min odklon a sbíhavost....

A kde se daji koupit tak levne silenbloky myslis urcite autodilykrc ne??uz jsi je zkousel nebo znas nekoho kdo je mel?Protoze oni tam napisou ze je to org to pisou vsude aby se to lepe prodalo mi taky rekli v autdil. Kladne kupte si kotouce lucas je to stejne jak org a za tyden byl levy kotouc jak vlnity plech!Mozna ze to tak neni ale moc tomu deta neverim!!Jinak ohledne cen vymena silenbloku ve skodovce opravdu stoji 2500kc ale pocitaji i zadni napravu!!psal jsem do ACA a auto Dubina-Moravsko Slezsky kraj!A naspali mi 700kc geo 700kc vymena na ramenech a ZADNI NAPRAVA 950kc!sucet tedy je:2490kc!

Tak pak je to opravdu smutné když tomu dotyčnému jasně říkám jen výměnu předních ramen a on mi řekne 2500,- to je hrůza.

Vsak oni mi to napsali na email ale kdyz jsem volal tak mi rekli to same co tobe!!Ale ve skoda setrvice uplne normalni!!!!!!!!teda jak kde!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro info - škoda neprodává ramena s čepy jako komplet mezi origo náhradními díly. Pokud to někdo nabízí jako komplet, bude to patrně druhovýroba.

Pro info - přední silenblok ramene se dá sehnat za 80Kč, zadní za 85, a čep ramene kolem 350Kč. Na ramenu nemá co odejít. Samozřejmě je třeba počítat s prací na přelisování těch silenbloků, ale myslím, že do 1000,- komplet za jedno se vejdeš i s díly, a budeš mít vše origo, nebo kvalitní druhovýroba (Febi).

Geometrie po změně čepu je bezpodmněčně nutná!! Min odklon a sbíhavost....

A kde se daji koupit tak levne silenbloky myslis urcite autodilykrc ne??uz jsi je zkousel nebo znas nekoho kdo je mel?Protoze oni tam napisou ze je to org to pisou vsude aby se to lepe prodalo mi taky rekli v autdil. Kladne kupte si kotouce lucas je to stejne jak org a za tyden byl levy kotouc jak vlnity plech!Mozna ze to tak neni ale moc tomu deta neverim!!Jinak ohledne cen vymena silenbloku ve skodovce opravdu stoji 2500kc ale pocitaji i zadni napravu!!psal jsem do ACA a auto Dubina-Moravsko Slezsky kraj!A naspali mi 700kc geo 700kc vymena na ramenech a ZADNI NAPRAVA 950kc!sucet tedy je:2490kc!

Mám zadní silebloky ramene z Krče, a jsou to opravdu origo. Přední jsem vlastně ani nevím proč vzal jinde.

Cokoliv, co jsem kupoval v Krči jako origo skutečně tak bylo. Vůbec se toho nebát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
Jen pro info - škoda neprodává ramena s čepy jako komplet mezi origo náhradními díly. Pokud to někdo nabízí jako komplet, bude to patrně druhovýroba.

Pro info - přední silenblok ramene se dá sehnat za 80Kč, zadní za 85, a čep ramene kolem 350Kč. Na ramenu nemá co odejít. Samozřejmě je třeba počítat s prací na přelisování těch silenbloků, ale myslím, že do 1000,- komplet za jedno se vejdeš i s díly, a budeš mít vše origo, nebo kvalitní druhovýroba (Febi).

Geometrie po změně čepu je bezpodmněčně nutná!! Min odklon a sbíhavost....

A kde se daji koupit tak levne silenbloky myslis urcite autodilykrc ne??uz jsi je zkousel nebo znas nekoho kdo je mel?Protoze oni tam napisou ze je to org to pisou vsude aby se to lepe prodalo mi taky rekli v autdil. Kladne kupte si kotouce lucas je to stejne jak org a za tyden byl levy kotouc jak vlnity plech!Mozna ze to tak neni ale moc tomu deta neverim!!Jinak ohledne cen vymena silenbloku ve skodovce opravdu stoji 2500kc ale pocitaji i zadni napravu!!psal jsem do ACA a auto Dubina-Moravsko Slezsky kraj!A naspali mi 700kc geo 700kc vymena na ramenech a ZADNI NAPRAVA 950kc!sucet tedy je:2490kc!

Mám zadní silebloky ramene z Krče, a jsou to opravdu origo. Přední jsem vlastně ani nevím proč vzal jinde.

Cokoliv, co jsem kupoval v Krči jako origo skutečně tak bylo. Vůbec se toho nebát.

Riesim rovnaky problem, zadne silenkloky na ramenach su vycvachtane a pri tej prilezitosti som chcel vymenit aj predne. Technik ma odhovara, ze vraj to je zbytocne, ze tie predne su na mojom aute v poriadku a ze su v podstate nesmrtlne a vacsinou sa menia len zadne. Este dodal, ze ked dam vymenit predne, tak tie co kupim mozu byt horsie ako original z vyroby. Cena za pracu nieje zanedbatelna, takze by som ramena nechcel riesit opat o pol roka. Co myslite? Vymenit aj predne, alebo mu verit? Este jedna vec, co som sa docital, tak je nutna geometria ked idu ramena dole, avsak v servise mi tvrdili, ze sa to nasrubuje na rovnake miesto a teda geometria ak nebola pred demontazou zla, tak sa nepokazi... Samozrejme v znackovych servisoch kde som sa pytal mi tvrdili, ze geo je nutna, ale u nich je vsetko nutne, ved ich poznate :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mysiax:

Kadyž jsem po prvé měnil silentbloky př. ramen, dával jsem všechny. Po druhé jsem už dával silentbl. Powerflex. To je jiná koncepce, tak že museli být všechny stejné série, to je jasný.

Co se týká té geometrie přední nápravy po jakém koliv zásahu do ní: tak tentokrát ti servis nelhal! Po každé když se na nápravě něco dělá, měla by se geo udělat znovu. Sám si zmínil fakt, že tvoje "zadní" silentbloky ramen jsou na sračku. To však znamená, že jsou ty prostřední rozpěrné trubky vymačkané ze středu do kraje! A na tuhle deformaci máš teď udělanou geo! Nasadíš ramena s novými silentbl. a ty mají rozpěrky uprostřed. Co z toho plyne?? Ramena mají na nápravnici jinou pozici než doposud měli a geo bude mít velkou rozbíhavost.

Další věc, ještě jednou uvaž cenu dvou předních pneu a cenu za laserovou geometrii.

PS: když jsem jel s mým autem po těchto pracech na geo, bylo to všechno rozdrbaný, včetně odklonu kol. Tomu věř...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V patek jsem byl taky na geometrii, chlapek se me ptal jestli tam bylo meneny rameno nebo cep-jde o to, ze pokazde by se melo po vymene cepu nebo ramene dojit na geomertii-bylo mi receno.

Však Milan II to tu napsal myslím velmi podrobně, cokoli uděláš na nápravě, mělo by se zajít na geometrii...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...