Přejít na obsah

Test tlumicu


Shaarky

Doporučené příspěvky

Ahojte,

byl jsem dnes na testu tlumicu,jelikoz jsem mel poskakane gumy (ale po 5-ti letech a byli to Barumky Bravuris s jednou drazkou, udajne se to u nich stava), takze jsem chtel mit jistotu a zajel na test. Vysledek byl : predni mezi 45%-48%, zadni mezi 35%-39%. Udajne limitni hodnota je pod 20%.

Kdo uz jste na takovem testu byl, co vam k tomu rikali a jake jste meli hodnoty? Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

byl jsem dnes na testu tlumicu,jelikoz jsem mel poskakane gumy (ale po 5-ti letech a byli to Barumky Bravuris s jednou drazkou, udajne se to u nich stava), takze jsem chtel mit jistotu a zajel na test. Vysledek byl : predni mezi 45%-48%, zadni mezi 35%-39%. Udajne limitni hodnota je pod 20%.

Kdo uz jste na takovem testu byl, co vam k tomu rikali a jake jste meli hodnoty? Diky.

Udelal bych ten test jeste jinde a pokud bude vysledek podobnej, tlumice bych hodne brzo vymenil, jde o bezpecnost na tom nasem ceskym tankodromu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Test tlumičů je dobrá komedie :kol-147: Se svojí bývalou 1,6 jsem během tří dnů byl na 5ti testech tlumičů. Dva jsem platil a tři byly grátis - byla to akce Elitu. Výsledek? od vše OK přes přední dobrý zadní špatný, zadní dobrý přední špatný, tři dobrý jeden špatný až po vše špatný....

tři přístroje byly shodné, ty dva co jsem platil byly zcela odlišné konstrukce. Takže už žádným testům nevěřím, sázím na pohledovou kontrolu že není oblitý olejem což je spolehlivé znamení že je KO. Dál na klasický zhoupnutí nohou za nárazník (dřív to šlo fakt za nárazník) a pohledovou kontrolu za jízdy z druhého vozu - když je tlumič KO, skáče to kolo docela viditelně. No a taky nějaký ten proběh s ohledem na to kolik nákladu to auto vozí.

Jestli na TK kontrolují tlumiče nevím, ale nedělali to - možná jak kde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Test tlumičů je dobrá komedie :kol-147: Se svojí bývalou 1,6 jsem během tří dnů byl na 5ti testech tlumičů. Dva jsem platil a tři byly grátis - byla to akce Elitu. Výsledek? od vše OK přes přední dobrý zadní špatný, zadní dobrý přední špatný, tři dobrý jeden špatný až po vše špatný....

tři přístroje byly shodné, ty dva co jsem platil byly zcela odlišné konstrukce. Takže už žádným testům nevěřím, sázím na pohledovou kontrolu že není oblitý olejem což je spolehlivé znamení že je KO. Dál na klasický zhoupnutí nohou za nárazník (dřív to šlo fakt za nárazník) a pohledovou kontrolu za jízdy z druhého vozu - když je tlumič KO, skáče to kolo docela viditelně. No a taky nějaký ten proběh s ohledem na to kolik nákladu to auto vozí.

Jestli na TK kontrolují tlumiče nevím, ale nedělali to - možná jak kde.

Tak proc potom tvrdili, ze se meni az pod 20% :kuk: Pravda, uz jsou tam dost dlouho... na technicke se tedy na tlumice divaji nebo ne ? Ze bych zajel predcasne na technickou :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že se měni pod 20% tvrdili protože to maj v nějakým manuále od výrobce toho měřícího zařízení. Já jsem spíš chtěl upozornit, že moje zkušenost je, že ty přístroje ukazují totální blbosti. Nevím zda to je způsobeno obsluhou a nebo technickým stavem těch zařízení. Myslím že na technický kontrolují tlumiče jen pohledově na vyteklý olej při prohlídce spodku vozu. Přesně to budu vědět nejpozději 27.5. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už je řeč o tlumičích, kam je jezdíte testovat?

Chtěl bych je taky prohnat testem, ale když jsem někam dorazil, tam mi řekli, že to tam nedělají. Asi jsem neměl štěstí :(

Nechci vyvolávat žádné Pragocentrické vášně, ale osobně mne zajímá Praha a okolí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dneska jsem pri poklepani predni prave pneumatiky zjistil (pri silnem pobouchani vpravo uprostred na pneu), ze mi klepe tlumic.Kdyz na nej zatlacim pres prachovku, prestane to. Vsechny ostatni kola jsou OK a zadne klepani neslysim. Muze tohle tlumic delat ? Mohl by to byt problem s hornim ulozenim, spatne lozisko?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chaaaa, testy tlumičů je pěknej džop. Je tomu asi 5 let, měl jsem Opel Kadett a elit měl akci testování tlumičů zdarma... 5íkal jsem si, je fakt že mi to při přejezdu nerovností tluče... Zajel jsem na test a všechny tlumiče K.O. Neváhal jsem, koupil jsem 4x nové tlumiče Sachs. Nepociťoval jsem žádné zlepšení, snad jen takové to: mám nové tlumiče, tak je to určitě o hodně lepší než před tím.....znáte to, co si člověk vsugeruje. Za 14 dní přišl leták do schránky od Monroe, na test tlumičů za 99kč. Neváhal jsem a vyrazil jsem na něj. Hádejte co mi pán řekl.... Abych s tím jel důmů opatrně, že to už je fakt o hubu.... Já byl v úžasu. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chaaaa, testy tlumičů je pěknej džop. Je tomu asi 5 let, měl jsem Opel Kadett a elit měl akci testování tlumičů zdarma... 5íkal jsem si, je fakt že mi to při přejezdu nerovností tluče... Zajel jsem na test a všechny tlumiče K.O. Neváhal jsem, koupil jsem 4x nové tlumiče Sachs. Nepociťoval jsem žádné zlepšení, snad jen takové to: mám nové tlumiče, tak je to určitě o hodně lepší než před tím.....znáte to, co si člověk vsugeruje. Za 14 dní přišl leták do schránky od Monroe, na test tlumičů za 99kč. Neváhal jsem a vyrazil jsem na něj. Hádejte co mi pán řekl.... Abych s tím jel důmů opatrně, že to už je fakt o hubu.... Já byl v úžasu. lol

mohu potvrdit, že test tlumičů je alchymie-v našem nejmenovaném značkovém Škoda servisu známým raději doporučují, ať jezdí do Barumky, že tam jim to měří lepší-takže chudák zákazník :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem hod graf těch novejch tlumičů ,nehledě na to ,že jestli jsi dal tlumiče nové a bylo ti řečeno ,že jsou špatné tak si je měl reklamovat .

Fakt Češi nikdo ničemu nevěří

A čemu mám věřit? Jak píši výše - během jediného dne jsem byl na pěti testech tlumičů a každý dopadl úplně jinak... tak kterému z nich bys věřil ty? Ano, kdyby čtyři dopadli stejně a jeden jinak - tak jim to tam blbě měřilo... ale pětkrát jinak?

A že je měl reklamovat? Jasně že byly v pořádku, jenom ty testery kecaj a spolehnout se dá akorát že pozná že už je tlumič úplně bez oleje....

Editováno: , autor: 1.8T
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem pri poklepani predni prave pneumatiky zjistil (pri silnem pobouchani vpravo uprostred na pneu), ze mi klepe tlumic.Kdyz na nej zatlacim pres prachovku, prestane to. Vsechny ostatni kola jsou OK a zadne klepani neslysim. Muze tohle tlumic delat ? Mohl by to byt problem s hornim ulozenim, spatne lozisko?

Chlapi, k tomuto nemate nikdo nic ? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem pri poklepani predni prave pneumatiky zjistil (pri silnem pobouchani vpravo uprostred na pneu), ze mi klepe tlumic.Kdyz na nej zatlacim pres prachovku, prestane to. Vsechny ostatni kola jsou OK a zadne klepani neslysim. Muze tohle tlumic delat ? Mohl by to byt problem s hornim ulozenim, spatne lozisko?

Chlapi, k tomuto nemate nikdo nic ? ;)

Popravdě takhle na dálku těžko říct.... může tam klepat něco jinýho, nemusí to být zrovna tlumič...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem hod graf těch novejch tlumičů ,nehledě na to ,že jestli jsi dal tlumiče nové a bylo ti řečeno ,že jsou špatné tak si je měl reklamovat .

Fakt Češi nikdo ničemu nevěří

A čemu mám věřit? Jak píši výše - během jediného dne jsem byl na pěti testech tlumičů a každý dopadl úplně jinak... tak kterému z nich bys věřil ty? Ano, kdyby čtyři dopadli stejně a jeden jinak - tak jim to tam blbě měřilo... ale pětkrát jinak?

A že je měl reklamovat? Jasně že byly v pořádku, jenom ty testery kecaj a spolehnout se dá akorát že pozná že už je tlumič úplně bez oleje....

tak v tom případě bych šel na obchodní inspekci . Tak já zainvestuju a nechám uděl 4 testy no a uvidíme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chaaaa, testy tlumičů je pěknej džop. Je tomu asi 5 let, měl jsem Opel Kadett a elit měl akci testování tlumičů zdarma... 5íkal jsem si, je fakt že mi to při přejezdu nerovností tluče... Zajel jsem na test a všechny tlumiče K.O. Neváhal jsem, koupil jsem 4x nové tlumiče Sachs. Nepociťoval jsem žádné zlepšení, snad jen takové to: mám nové tlumiče, tak je to určitě o hodně lepší než před tím.....znáte to, co si člověk vsugeruje. Za 14 dní přišl leták do schránky od Monroe, na test tlumičů za 99kč. Neváhal jsem a vyrazil jsem na něj. Hádejte co mi pán řekl.... Abych s tím jel důmů opatrně, že to už je fakt o hubu.... Já byl v úžasu. lol

:palec2::help: Tak to už je síla.... :specool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...