Přejít na obsah

Letní pneu R17


NoiseR

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Tak trochu tohle téma opráším...

Přezul jsem už na zimní pneu a na jaře už současné letní pneu dávat nebudu kvůli nízkému vzorku. Vyvstává otázka co koupit.

 

Koukal jsem a podle vzorků a recenzí jsem vyselektoval tyto pneu v rozměru R17... (cenu bych chtěl udržet kolem 2000kč/kus):

 

Pirelli P7 Cinturato 225/45 R17 91V

Bridgestone Potenza RE050A 225/45 R17 91 W

Hankook Ventus Prime 3 K125 225/45 R17 94 V XL

Bridgestone Turanza 225/45 R17 91 V MO

Continental SportContact 5 225/45 R17 91 V

 

Budu rád za jakékoli informace k zmíněným pneumatikám ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mohu se vyjádřit jen k dvěma zmíněným pneumatikám. Pokud seženeš 17" Continentalky SC5 pod 2000kč tak to se bude rovnat skoro zázraku. Nicméně nejsou vůbec špatné. Pokud bych volil něco ze zástupců značky Hankook tak K117 Ventus S1 EVO 2 nebo K120 Ventus V12 EVO2. Dalo by se říct, že je to levnější ekvivalent těch Continentálek. Ty Ventus Prime3 jsou spíš pro nenáročné řidiče a menší,lehčí vozidla do města.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sniper_2003 děkuji za upřesnění, doteď jsem žil ve lži :( nevím proč jsme si to myslel... Ochrana ráfku se podle strejdy Google značí zkratkou MFS a konkrétně Hankook pak pomocí zkratky FR. Takže konkrétní guma nemá ochranu ráfku a já tak vím, proč mám poškrábaný liťáky :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Pawlisko napsal:

Sniper_2003 děkuji za upřesnění, doteď jsem žil ve lži :( nevím proč jsme si to myslel... Ochrana ráfku se podle strejdy Google značí zkratkou MFS a konkrétně Hankook pak pomocí zkratky FR. Takže konkrétní guma nemá ochranu ráfku a já tak vím, proč mám poškrábaný liťáky :D 

 

Napohodu. Učený z nebe nespad.;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stringo

Nevím jestli si to četl, ale jak jsem psal, já měl Pirelli Cinturato P7 3 sezóny. Najeto přes 40k+km a něco by asi ještě vydržely, ale blbě se sjely, oskákaly se (tlumiče v pohodě, geometrie každý rok,...) a hučely. Takže já do této značky už určitě nepůjdu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No četl, ale píšeš že se špatně sjely, tak to něco způsobilo ne? Guma se sama od sebe špatně nesjede. Docela mě lákají ty Hankooky ale zase píšou, že sice super, ale po 3 letech ztrácí vlastnosti na mokru a kloužou, s mým nájezdem budou mít teprve polovinu vzorku sjetou... Continental by možná vydržely déle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není zač. Ono si hodně lidí ani neuvědomuje, že velice záleží na pár faktorech. A to jaký jízdní styl má řidič a v jaké kondici je jeho vůz. To vše se promítne do pneu. Pak tu člověk čte že mu ta a ta značka nevydržela no bodeť by jo když támhle gumuje a tamhle seká zatáčky nebo hard brzdí. A to nemluvíme o vysokých rychlostech kdy se ty pneu sjíždí rychleji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stringo: Jak jsem psal, na geometrii chodím po každém přezutí na letní. Je to osobní zkušenost. Jezdit jezdím jako člověk. Pokud budu mít příští rok stejný problém, pak za to nemůže guma, ale auto/já/. V současné době problém není. 

 

Pokud to máš tu gumu na 6 let, tak na tom nešetři :) Já je po 3 letech vyhazuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Hoši, dnes jsem přezouval na zimu a normálně jsem se zděsil. Měřil jsem, o kolik se mi sjeli za sezónu přední kola a nepochápal jsem. Pravé kolo jsem mě na 5,8 mm a levé na 4,9mm. Měřeno na více místech. Kola jsou kupovaný u stejného prodejce, nasazeny ve stejný den. Jakože 1mm asi nehraje roli, ale kurnik jak to? Geometrii dělám každý rok. 

Teda... teď mě napadá, jak to tu píšu. Na levé straně je převodovka, že? :D To bude asi tím :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...