Přejít na obsah

Letní pneu R17


NoiseR

Doporučené příspěvky

Protože na víčkách nádrže je napsán tlak pro komfortní jízdu. Je krásné, že pneu bude krásně filtrovat nerovnosti, ale projeví se to na jejich špatném sjetí, nízkou výdrží a hlavně na horších jízdních vlastnostech jako směrová stabilita, brzdná dráha či trakce. Již jsem to tu i psal i moje manželka na P206 má tlak v pneu 2,4 předek i zadek. Tak jak může mít vozidlo o cca 500Kg těžší menší tlak v pneu??

 

To jsem ale odbočil. Má rada zní: na předku tlak 2,7 a trvat na tom. Tedy pokud je to dusík. Zadek klidně nechat tam to ničemu škodit nebude.

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, měl bych dotaz ohledně rychlostního a váhového indexu pneumatik. Na jaře musím koupit nové pneu na O2. Rozměr je 225x45 R17 91W. Rozměry jsou jasný, ale kolegu z práce nepustili na technické prohlídce, protože měl na autě index rachlosti vyšší než je v TP. Není to ptákovina? Stejně tak by podle mne mohl být vyšší o jeden stupeň index hmotnosti. A pokud mi někdo odpovíte, napište prosím své zkušenosti z pneumatikami různých výrobců. Vítěz testu Continental ContiSportContact 5 (2700,-), nebo druhé Goodyear Eagle F1 Asymetric 2 (2750,-) či třetí Dunlop Sport Maxx RT (2750,-), jsou sice dobré , ale trochu drahé. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlostní index může být volen stejný nebo vyšší než je ve VTP ( stejné je to i s zátěžovou hodnotou ) . Pokud tedy tvůj kamarád byl vyhozen z technické uvažoval bych o odvolání. :kol-47:

 

 

Osobně volím Hankook, jsem s nimi velice spokojen protože jsou za rozumnější cenu a srovnatelné kvality s tebou jmenovanými.

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, měl bych dotaz ohledně rychlostního a váhového indexu pneumatik. Na jaře musím koupit nové pneu na O2. Rozměr je 225x45 R17 91W. Rozměry jsou jasný, ale kolegu z práce nepustili na technické prohlídce, protože měl na autě index rachlosti vyšší než je v TP. Není to ptákovina? Stejně tak by podle mne mohl být vyšší o jeden stupeň index hmotnosti. A pokud mi někdo odpovíte, napište prosím své zkušenosti z pneumatikami různých výrobců. Vítěz testu Continental ContiSportContact 5 (2700,-), nebo druhé Goodyear Eagle F1 Asymetric 2 (2750,-) či třetí Dunlop Sport Maxx RT (2750,-), jsou sice dobré , ale trochu drahé. Díky

Ahoj jazdil som na barum bravuris 3kach a nebolo to nic moc, a teraz som dal dopredu tie dunlopy sport maxx RT a to je riadny rozdiel ako auto reaguje a omnoho lepsie to drzi v zakrutach, ale mam ich zatial 2000km tak tazko hodnotit hlucnost a ako rychlo sa deru :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Mi to přijde jako test marže na pneu. Takovému testu bych věřil stejně jako slevám v Tescu. 

Jinak já na základě doporučení Sniper_2003 letos kupoval další 2 (loni jsem bral taky 2) pneu Hankook Ventus Prime 2 K115 225/45 R17 94W XL. Drží na silnici, nejsou hlučné, NEOSKÁKALY se mi jako Pirelli P7, výdrž vypadá po roce taky hodně dobře a za ty peníze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si na OII loni kupoval Hankook Ventus V12 evo2 K120 | 225/45 R17 94Y a maximální spokojenost! Na okruh sice nejezdím, ale svižnější a ostřejší jízdu zvládli v loňské sezóně na jedničku.

Sice vím, že se tu řeší OII a konkrétní rozměr, ale malá zkušenost. Na FI jsem v minulý rok v nějakém rozmaru ušetřit, koupil na léto nějaké noname a normálně to při dešti v zatáčce klouzalo do stran jak po másle, což mě opravdu vyděsilo, kde před tím pneu držely, tyhle mnohem, mnohem, mnohem dříve selhávaly, takže letos půjde Hankook i na auto přítelkyni. 

Každopádně Continentaly mi v servisu doporučovali, ale osobní zkušenost nemám.

Editováno: , autor: Jarys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no prave ze to je 225/45 r17 :D

Zajímavé je, že když v tom testu člověk zadá jakýkoliv rozměr, procenta (výsledky) zůstávají stejné. Já mám zkušenost jinou, když jsem dřív vybíral a procházel testy, v konkrétním rozměru se výsledky většinou lišily, sice první příčky obsazovali podobní výrobci, ale nebylo to univerzální pro všechny rozměry. Takže s tím testem nevím, někdo si chtěl asi ušetřit práci, že výsledky zohlednil na jakýkoliv rozměr.

V testu se změnou rozměru se mění pouze cena a informace, že třeba některý výrobce v tomto rozměru PNEU nenabízí. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kucí už se vám zapalují lítka po letních botičkách pro své mazliky??? :kol-27:  Už to je za dveřmi..... :kol-47:  :kol-47:

 

 

2 ivanrs

 

Koukni na testy spíš SEM . Je to vcelku dobře porovnané a dle rozměrů. Stačí nahoře kliknout na letní pneumatiky a je to.

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...