Přejít na obsah

Řízení


Davys

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

mám O1 Combi 1,9 TDI a takový problém. Když zatáčím ozývá se dost znatelné hučení. Je jedno jestli doleva, nebo vpravo. Když jedu a kola jsou rovně, je klid. Myslel jsem si, že to může být posilovač řízení, ale když auto stojí a zatočím volantem, řízení jde krásně zlehka a nikde nic nehučí. Myslíte, že je možné, že by takhle hučeli pneumatiky ? Mám tam Dunlop 265/70 R15

Díky za odpovědi

David

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pneumatiky to dělat samozřejmě že můžou, ale já bych tipoval ložiska. Tátovi tohle dělali ložasky na zadní nápravě, jak projížděl zatáčku, tak ložiska se vždy ne jedné straně více namáhají a pěkně to hučelo. A na rovinkách byl klid. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ložiska to pravděpodobně nebudou. Když jedeš do zatáčky a ložisko zatížíš, tak právě naopak přestává hučet, přii odlehčení se rozhučí. Spíš bych to viděl na gumy. Mě to dělá něco podobnýho, s tím rozdílem že to hučí pořád, ať jedu rovně nebo do zatáčky. Mám Goodyeary Hydragrip 205/55 R 16. Taky sem myslel že je to ložisko, v servizu pro jistotu nahodili kola z jiný Octy a ticho po pěšině. :feve: Tak počkam až je sjedu a jdou z baráku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

mám O1 Combi 1,9 TDI a takový problém. Když zatáčím ozývá se dost znatelné hučení. Je jedno jestli doleva, nebo vpravo. Když jedu a kola jsou rovně, je klid. Myslel jsem si, že to může být posilovač řízení, ale když auto stojí a zatočím volantem, řízení jde krásně zlehka a nikde nic nehučí. Myslíte, že je možné, že by takhle hučeli pneumatiky ? Mám tam Dunlop 265/70 R15

Díky za odpovědi

David

No budu brát že těch 265 je překlep, ale zvednul bych auto aby byly kola ve vzduchu a zkusil vůli na ložiskách, čepech a prohlídnout vizuálně celou nápravu, ale je divný že jenom při zatáčení, ložiska hučej pořád když jsou v háji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

mám O1 Combi 1,9 TDI a takový problém. Když zatáčím ozývá se dost znatelné hučení. Je jedno jestli doleva, nebo vpravo. Když jedu a kola jsou rovně, je klid. Myslel jsem si, že to může být posilovač řízení, ale když auto stojí a zatočím volantem, řízení jde krásně zlehka a nikde nic nehučí. Myslíte, že je možné, že by takhle hučeli pneumatiky ? Mám tam Dunlop 265/70 R15

Díky za odpovědi

David

No budu brát že těch 265 je překlep, ale zvednul bych auto aby byly kola ve vzduchu a zkusil vůli na ložiskách, čepech a prohlídnout vizuálně celou nápravu, ale je divný že jenom při zatáčení, ložiska hučej pořád když jsou v háji...

Ale kdeže.Vadná ložiska právě mění intenzitu hučení když lece zatočíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

mám O1 Combi 1,9 TDI a takový problém. Když zatáčím ozývá se dost znatelné hučení. Je jedno jestli doleva, nebo vpravo. Když jedu a kola jsou rovně, je klid. Myslel jsem si, že to může být posilovač řízení, ale když auto stojí a zatočím volantem, řízení jde krásně zlehka a nikde nic nehučí. Myslíte, že je možné, že by takhle hučeli pneumatiky ? Mám tam Dunlop 265/70 R15

Díky za odpovědi

David

No budu brát že těch 265 je překlep, ale zvednul bych auto aby byly kola ve vzduchu a zkusil vůli na ložiskách, čepech a prohlídnout vizuálně celou nápravu, ale je divný že jenom při zatáčení, ložiska hučej pořád když jsou v háji...

Ale kdeže.Vadná ložiska právě mění intenzitu hučení když lece zatočíš.

Tak já mám ložisko v pi.i a hučí pořád jak kráva...

ALe jinak bych to zkusil hodit na jiný kola jestli se něco změní a potom bych řešil další...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Ahoj všem,

mám O1 Combi 1,9 TDI a takový problém. Když zatáčím ozývá se dost znatelné hučení. Je jedno jestli doleva, nebo vpravo. Když jedu a kola jsou rovně, je klid. Myslel jsem si, že to může být posilovač řízení, ale když auto stojí a zatočím volantem, řízení jde krásně zlehka a nikde nic nehučí. Myslíte, že je možné, že by takhle hučeli pneumatiky ? Mám tam Dunlop 265/70 R15

Díky za odpovědi

David

No budu brát že těch 265 je překlep, ale zvednul bych auto aby byly kola ve vzduchu a zkusil vůli na ložiskách, čepech a prohlídnout vizuálně celou nápravu, ale je divný že jenom při zatáčení, ložiska hučej pořád když jsou v háji...

Ale kdeže.Vadná ložiska právě mění intenzitu hučení když lece zatočíš.

Tak já mám ložisko v pi.i a hučí pořád jak kráva...

ALe jinak bych to zkusil hodit na jiný kola jestli se něco změní a potom bych řešil další...

hučení v zatáčkách kromě pneumatk způsobují vntřní i vnější homokinetické klouby,v jejich klecích je tuk a smíchá se s prachem a dochází k opotřebování šikmých drážek,ty se pak snaží kuličky dostat rychleji zpět ale mezi tím se pootočí a znova a znova,takže vyměnit ne repasovat.Poloosa pak lehce naráží do uložení v těhlici a to je ten zvuk.Je to práce na půl dne na zvedáku.Při revizi všech vyčisti a naplň tukem i ty dobré speciální grafitovou vazelínou se syntetickým plnivem.Drahé ale vyplatí se. Zdraví 1774

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ložiska bych rozhodně nepodceňoval. Je to přesně rok, co jsme se s rodičema vraceli z dovolené v Chorvatsku. Už během pobytu jsem slyšel divné hučení od pravého zadního kola v zatáčkách. Nějak jsme nevěděli, co by to mohlo být, protože auto bylo před odjezdem zkontrolováno v servisu, ale ložiska prý ne. V Maďarsku se najednou ozvala rána a kolo se jakoby pohnulo mimo osu a auto začalo být neovladatelné. Zastavili jsme u krajnice a viděli, že je celé kolo v háji. Takže jsme jeli na odtahu až do ČR. Byl to hnusný zážitek a štěstí bylo, že v okamžiku vysypání ložiska nejelo nic v protisměru. Při opravě se hned nechaly vyměnit všechny ostatní a teď je klid. Bylo to na Felicii Combi 1.6 55kw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za názor, nechal jsem si zkontrolovat v servisu přední nápravu a bylo špatné ložisko na LP kole. Je vyměněné a v autíčku je krásný klid i v zatáčkách :)

Ještě jednou díky, David

Jsem to říkal. :D Napřed většinou začnou hučet jen v zatáčkách, pak i na rovince a potom se třeba kousnou. Hlavně že už máš klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ložiska bych rozhodně nepodceňoval. Je to přesně rok, co jsme se s rodičema vraceli z dovolené v Chorvatsku. Už během pobytu jsem slyšel divné hučení od pravého zadního kola v zatáčkách. Nějak jsme nevěděli, co by to mohlo být, protože auto bylo před odjezdem zkontrolováno v servisu, ale ložiska prý ne. V Maďarsku se najednou ozvala rána a kolo se jakoby pohnulo mimo osu a auto začalo být neovladatelné. Zastavili jsme u krajnice a viděli, že je celé kolo v háji. Takže jsme jeli na odtahu až do ČR. Byl to hnusný zážitek a štěstí bylo, že v okamžiku vysypání ložiska nejelo nic v protisměru. Při opravě se hned nechaly vyměnit všechny ostatní a teď je klid. Bylo to na Felicii Combi 1.6 55kw.

Můžu říct že si mě vybláznil tak že jsem ještě dneska vyměnil to ložisko co mi hučelo asi 14dní a pořád víc a víc..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...