Přejít na obsah

Světla pro denní svícení


MartinRS

Doporučené příspěvky

Po tech sem koukal ale ty nemaj to RL na skle - kdyz si vylistujes vsechny pro denni sviceni co nabizej, tak u jednotlivych maji rozpis co je na skle/homologovano. Tak jsem vzal radsi ty s RL na sklu at mam od chlupatejch klid

to se asi špatně divaš a i čteš je tam RL i E6

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Čau,

mám na O1 světla na denní svícení v nárazníku. Je to už 2 roky, jsou to polské kulaté 21W, už jsi nepamatuji na který pin je to zaplé, ale je to podle dokumentace originál VW někdy z 80 let minulého století. Z pinu to jde do jednotky, která spíná při nastartování motoru a pak na silové relé. ( nechtěl jsem riskovat je to sice jen 3,5 A a nevím na kolik je dimenzovaný spínač světel.) Jak nastartuji tak to za chvilku pípne a svítí. Pokud přestávám vidět na tachometr tak přepnu přepínačem světel a zapnu potkávací světla, tim automaticky vypnu denní světla. Je to zapojení podle zákona a nemusím se s nikým hádat. Po namontování jsem byl na STK, zkontrolovali funkci označení a řekli OK. ( ale chodit jsem tam nemusel, není to povinný ) . V prosinci jsem byl na standartní STK a technik neměl žádné připomínky jen kontroloval homologaci.

PS: Podle mě zapojovat mlhovky jako světla na denní svícení je pras*rna. Navíc světla na denní svícení mají svítit přímo vpřed, což mlhovky nesplňují.

Můj názor, NEKAMENUJTE MĚ!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptam se vas kluci, kdo maji dlouhodobe zkusenost s tim propojenim pinu, jak tu uvedl v navodu autor vlakna, myslim to uplne nejjednodussi spojeni jenom "dratem", protoze tu nekdo psal, ze se mu to zahrivalo a musel to zrusit. Videl jsem tu dokonce kabel, kde uprostred bylo luzko pro pojistku, zda se mi to jako velice dobre reseni a navic osetreno proti zkratum. Budu rad za dlouhodobou zkusenost a radu. :palec2:

Ja delam tak i na fabii, i octavce, ze prepojuji pin TFL s 56* a zatim nebyl nikdy problem s nejakym tavenim dratu , skratovanim atd. ono je to tak schchvalne oznaceno a ve skandinavskych modelech i zapojeno

Editováno: , autor: frogycek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahojte. Dotaz pro Matina RS, Rolbaře ,Vašu a další kdo rozumí elektrice. Pokud bych si koupil origo modul denního svícení BEA309001A šlo by ho zapojit tak,aby svítily jen přední potkávačky? Prostě zadek nezapojovat? :) a ještě otázka. Čím je ten modul spínanej? Klasicky dobíjením?

Editováno: , autor: dadaoct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdraví všechny

mohly by jste někdo dát foto jak máte světla pro denní svícení uvhycená v nárazníku. Chtěl bych je dát do mřížek, ale nevím jak je tam uchytnout.

Mám O1 před face.

No nechce sa mi to zase nahadzovat na tento web,sak teda kukni sem

http://www.skodaforum.sk/automaticke-rozsv...l-t1486-10.html

na konci mam fotky.

montaz priamo na naraznik,musel samozrejme dole. Horsie je ze nemam pristup k taznemu oku.

Ale ved diesel sa nema tahat,ked nejde motor,teda servo a brzdy OK....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já sem montoval tyto.Zatím nejsou zapojený.Jen by mě zajímalo jak je to z jištěním,protože ten kontakt TFL je jištěnej jen 110A pojistkou. Možná mají tyto světla v sobě svou pojistku,protože je v nich stabilizátor napětí aby svítily pořád stejně už zhruba od 9V.Ale přesto bych tam nějakou pojistku dal.

post-3713-1238096956_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Tak jsem si dopodrobna přečetl cely tema a myslím si že to není špatnej nápad . Hned jak bude čas , udělám propojku a budu svítit mlhama . :palec2:

Jedna otázečka . Téma bylo založeny před víc než rokem , tak mě zajímá jaky jsou nyní vaše skušenosti se svícením mlhovkama ? ? ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Tak jsem si dopodrobna přečetl cely tema a myslím si že to není špatnej nápad . Hned jak bude čas , udělám propojku a budu svítit mlhama . :palec2:

Jedna otázečka . Téma bylo založeny před víc než rokem , tak mě zajímá jaky jsou nyní vaše skušenosti se svícením mlhovkama ? ? ?

Používám to takhle už druhý rok bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já také mohu potvrdit již mnou upravené kolegové fora a naše dvě rodinné okty na denní mlhy a pohoda bez problemů!!!!

dnes jak třeba OII facelift má denní přes oddělené mlhy v nárazníku nemůže snad už nikdo prudit!!!!!

a někdo se ptal zda modul origo jde zapojit jinak než podle návodu jen na předek tak určitě to půjde !!!!!

jediné co jsem postřehl tal ty domontované denní ledky na autech je v 80% katastrofa neseřízené a oslnující zlaté mlhovky :-))))))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem rychle prohlédl příspěvky a 50 na 50 názorů denní ala mlhy samo když půjdem do extrému tak to neni schváleno pro toto auto(u nás) ale když kouknu jaké různé auta jezdí tak toto je ještě hodně dobré a neoslnuje.......

a pokud se někomu hřeje propojka neni to dobře provedená práce.....použít pojistku je jasné a stejné vodiče a bud zalisované spoje nebo dobře zaletované.........

PS nějaké omotané nebo zasunuté dráty do dutinek nepřípustné je to 2x55w

Editováno: , autor: MartinRS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lupono, Esar : muzu se zeptat jak jste chytly ty svetla do tech plastu? nejak nevim cim je tam pridelat..

Mno ja nevim, ale pridelaval jsem to k narazniku, nikoli k tem mrizkam. V mrizkach je jen vyriznuty otvor a kdyz se mrizka sunda, svetlo zustane na aute. Je to prisroubovany, zadny lepeni :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravicko ,

mam Octavku r.v. 2003 a taky bych chtel si udelat ten propoj na mlhovky ale za boha nejsem schopnej vytahnout z palupky ovladaci spinac svetel akorad tam okolo nicim plasty :/

Mam Octavku tejden tak doufam ze chapete mou zakladni neznalost rozebirani skodovacky palubky predchozy auto byla Xsara :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já také mohu potvrdit již mnou upravené kolegové fora a naše dvě rodinné okty na denní mlhy a pohoda bez problemů!!!!

dnes jak třeba OII facelift má denní přes oddělené mlhy v nárazníku nemůže snad už nikdo prudit!!!!!

a někdo se ptal zda modul origo jde zapojit jinak než podle návodu jen na předek tak určitě to půjde !!!!!

jediné co jsem postřehl tal ty domontované denní ledky na autech je v 80% katastrofa neseřízené a oslnující zlaté mlhovky :-))))))))

Tak ja neviem,al urcite neoslnuju. Ze svietia poriadne a oslnivo,neznamena ze oslnuju. Oni maju svietit kolmo pred auto a nie k zemi. Ked vidis len bodky tak to je na hovno a nie ked svietia naplno. Su to slabe LEDky tak ich musi byt vidiet. Nevytvaraju sustredeny tok svetla ale rozptyluju sa.

Len ked do ich cumis tak ti to vadi. SKus sa pozerat pred seba a potom to tak netaha oci. Ty mas auto zbadat ked svieti nie ho sprevadzat pohladom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...