Přejít na obsah

Manualna a automatická klimatizácia


tino3

Doporučené příspěvky

Myslim ze se handrkujete zbytecne.Pos...at se muzou obe,akorat climatronic trochu vic..Ale ve finale to vyjde na stejno=Smazite se :palec2: - Jinak v aute mam manual a kdybych mel climatronic,tak se samozrejme nezlobim.Je to komfortnejsi,nastavis teplotu a o nic vic se nestaras..Ale manual svoji funkci splni urcite taky,jen to chce tu praci zvednout tu pravou ruku z operky a zakroutit teplotou a ventilatorem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale climatronic ma aj dalsie funkcie, ukazuje vonkajsiu teplotu vie ukazovat teploty v stupnoch celzia aj v Fe

ma tlacitko AUTO :) Dokaze ukazovat otacky motora rychlost auta teplotu motora a neviem co vstko este, len treba vediet kombinacie tych spravnych tlacidiel. Navise climatronic vyzera ovela elegantnejsie a mne osobne sa viac paci stlacat gombik a pozerat na dysplay ako pozerat na velke kolecka ktore sa tazko tocia. Ale pokial ide o vzduch tak je to to iste

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno tak venkovní teplotu mi ukazuje MFA, otáčky a rychlost mám na přístrojích, kvůli tomu climatronik teda rozhodně nepotřebuju. Jinak osobní názor je takový: jen co se trochu začalo oteplovat, tak se na foru dieselpower vysemenilo hromada příspěvků problémů s Climatroniky, nebudu tvrdit že Climatronik není o pohodlí. Je o pohodlí a to zás

dně, protože to všechno dělá samo a nedá se tomu nic vyčíst. Daň toho však je to

 že tam je hromada věci, která se může vysrat a to je právě ta druhá stránka Cli

atroniku. To co u manuálu dělá ovládá řidič, to dělají na Climatroniku motorky a

tam bude celý kámen úrazu. Už sem tady kdysi vedl debatu s Vášou, který proti to

u hrubě protestoval, zatím sem ale neviděl mnoho příspěvků že by někomu u manuál

 blblo nastavení  rychlost větráků, teploty nebo nasměrování vzduchu apod. Samoz

ejmě těm co Climatronik funguje, můžu jen blahopřát, a ať si ho užívají. Těm co 

o už někdy kleklo vědí oč jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
Myslim ze se handrkujete zbytecne.Pos...at se muzou obe,akorat climatronic trochu vic..Ale ve finale to vyjde na stejno=Smazite se :palec2: - Jinak v aute mam manual a kdybych mel climatronic,tak se samozrejme nezlobim.Je to komfortnejsi,nastavis teplotu a o nic vic se nestaras..Ale manual svoji funkci splni urcite taky,jen to chce tu praci zvednout tu pravou ruku z operky a zakroutit teplotou a ventilatorem ;)

ono je to asi ako s el. oknami, svihadlami si okno tiez otvoris :) inak mam climatronic a som spokojny, automaticku regulaciu ocenis aj v zime, nielen v lete - sadnes a ides, ziadne bojovanie s ovladacmi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem manuál a byl dobrej,ale mít klimu naplno a regulovat ro jen otáčka větráku je dle mě blbost, nejsem zimomřivej ale i s větrákem na 1 mě bylo někdy zima, takže jsem musel otočit ještě topením aby to nebyl tak studený a pak do auta začne prát sluníčko a zase musím otočit topením zpět

takže jsem dal climatron a spokojenost, mám nastavenou teplotu a o víc se nestarám

jo jsou tam serva, který se můžou posrat, ale i v autě s manuální klimou je příliš věcí, který se můžou posrat a pokud tam ted mám o 3 věci víc, tak mi to žíly nerve, pokud se to má posrat tak se to posere at to je AC nebo climatron

pro mě je jasně climatron komfortnější,ale AC taky plní funkci, je každýjho věc k čemu se přiklání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100 lidí=100 názorů....já klimu nemám, ale nové auto ji už bude mít...a já osobně se přikláním na stranu zastánců clinatroniku...máme jí ve služebáku a poho a za 5 let žádnej problém...už jen vizuálně je to lépe sladěno než ty ošklivé čudlíky....ale nehaním AC....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no urcite je lepsi climatronik, uz jen ty prachy za nej se nejak musi projevit ne ? ale zas na druhou stranu kdybych videl pekne zachovale auto s manualem tak vubec neresim ovladani klimy (myslim pri koupi ojeteho, u noveho je to jina situace, tam uz snad zalezi jestli clovek ma 15 000 na blbiny)

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlasím s tím že toto debata není... zarytí klimatronici budou vždy tvrdit že je nejlepší.. Myslím že ať už máš manuální nebo auto

tak ji máš a požíváš ji.. Já mám manuál a nemusím furt něco nastavovat jak mnozí tvrdí.. Když je venku pařák tak to nastavím na chladno,

zapnu klimu a ventilátorem si nastavím jak potřebuji.. to je jeden pohyb ruky na začátku jízdy. to musí udělat i ti co mají automatiku akorát

musí mačkat více tlačítek.. a můj názor je ten že manuální je jednodušší.. a říká se že čím více elektroniky v autě tím více se to ser.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dojem že se k tématu mužu přidat původně jsem mněl klimu AC a rozhodl jsem se to předělat na klimatronik a udělal jsem dobře . Když pominu finanční náklady a 22hodin práce(dělal jsem to sám ) tak jsem rád že jsem se do toho pustil.Né že by byl tak velký rozdíl v práci klimatizace ale ten klimatronik lépe vypadá :palec2: a já jsem s tím spokojen a hlavně dělal jsem to pro sebe :) Neználek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když to tak čtu,příští auto bude stopro bez klimatizace a elektrických oken a dálkovýho centrálu. Co mi tam taky nesmí je tempomat. Nebo si koupim kolo a ideálně bez přehazovačky,ta se taky může posrat. Prostě to neřeště co se může posrat.Televize bez dálkovýho ovládání taky přepíná programy ale dálkáč to přepíná pohodlněji.

jinak bych se chtěl zeptat? Když dám klimatron na AUTO tak je jasný že si zvýší otáčky ventilace,ale zdá se mi že fouká furt dopředu,na nohy a okna skoro vůbec. Což je asi jasný že nejdřív chce navodit pocit chladu ve výšce prsou. Ale i když se auto vychladí,řekl bych že stále funí dopředu,je to normální?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jo,ale to pak zmizí AUTO a funguje to podobně jako manuál. Prostě na když v AUTO na neco sáhneš(rychlost větráku,výdechy,vnitřní okruh) začne to pracovat jako manuál

Porovnáváme neporovnatelné - toť můj názor. Ale podle mě jepší tam mít AC, než nic.

Já tam mám climatron. Včera jsem zjistil zvláštní stav. Nastaveno 23 stupňů a už měl vychlazeno a teď:

Z výduchu na okna šel teplej vzduch, z předních výduchů studenej a na nohy to foukalo taky teplý - velice příjemný - měl jsem na nohou sandály. A to z AC nejde ať točíš čudlímama jak chceš.

Jo a už jsem opravoval jedno servo (nový by stálo asi 3500,-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

před čtrnácti dny sem jezdil přes víkend,teda sem se vozil v octě s manuálem. No řeknu vám,nechtěl bych manuál ani náhodou. Na 1 to fouká málo,na 2 zase moc,nejde zároveň nastavit foukání na ksicht a zároveň na okna. Pro mě naprosto nevyhovující. Fakt bych si na to stěží zvykal. Doporučuju připlatit si za climatronik. V předchozím autě sem měl automatickou (ale ne digitální,byla super),climatron má jiný ovládání a možná mi i víc vyhovovalo to citroeňácký ale ten manuál bych vážně asi neskousl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kdyz uz si budu kupovat nove auto tak urcite nebudu setrit na jednotlivych polozkach,ale vim co chci,coz by pro me byla plna vybava!:)Zadne setreni na klime nebo tak!Pokud budes kupovat starsi auto,tak zase takovy strasny rozdil mezi manualem a climatronicem!Urcite ber climu automatickou a na manual se vybodni je hezke kdyz se nekdo posadi do auto se zavazanyma ocima tak to samo nepoznas,ale kdyz jedu nemam osobne naladu porad neco ladit jestli je vedro nebo zima!Na auto clime nastavim stupne a neresim! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja len moj postreh, mam climatronik a neriesim nic, mam nastavenu teplotu 22°C a ci je teplo ci chladno ono sa to snazi udrzat teplotu. len nastartujem auto a idem, maximalne ju vypnem-to je jediny moj pohyb rukou ku klime :feve: skor sa rukou nabeham k radiu-8GB kluc zatial napoli plny kym nalistujem co chcem ja pocut a potom synator... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dado, když chceš na okna a na ksicht dáš si to do polohy mezi těmito ikonami, a fouká Ti to tam i tam, mám takové zkušenosti z Fabie, v Octě mám rádoby climatronik ala Audi a to je ke vsteku! Ten si dělá co chce uplně!

to vím. Ale když to dáš mezi tak ti to fouká na okna a zároveň na nohy. A to ne,ne,ne. to já mít nemůžu. Mezi okna a ksicht se to dát nedá,páč pod ikonou okna sou nohy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...