Přejít na obsah

Vada laku?


PetrSig

Doporučené příspěvky

Koupil jsem referencni vuz s najetyma 10k km od autorizovaneho prodejce skoda r.v. 2006 dovoz ze spanelska. bohuzel az doma jsem zjistil ze tecky na laku nejsou od teru, ale jsou to male dirky v laku. pripomina mi to musi hovna.. je tim posete cele auto i na obo bocich krome kufru a kapoty. Nejsem si jist jak ty dirky mohly vzniknout. Dost me mrzi ze me na to prodejce neupozornil, je to chovani jako v nejakem druhoradem bazaru:(. Nevite jestli se na takove vady vztahuje zaruka? Vim ze nejlepsi je zeptat se v lakovne, bohuzel ted pisu z dovolene v chorvtasku a su poradne z toho nervozni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že už někdo vadu laku reklamoval... jak říkáš tečky po celý kastli... nechal si změřit tloušťku laku a nevyhovoval normám VW, tak s tím šel se soudním znalcem na Boleslav. Reklamaci mu uznali, ale nejdřív mu to chtěli celý přelakovat, ale to nepřipustil a nakonec mu vůz vyměnili. Byla to myslím Sahara.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že už někdo vadu laku reklamoval... jak říkáš tečky po celý kastli... nechal si změřit tloušťku laku a nevyhovoval normám VW, tak s tím šel se soudním znalcem na Boleslav. Reklamaci mu uznali, ale nejdřív mu to chtěli celý přelakovat, ale to nepřipustil a nakonec mu vůz vyměnili. Byla to myslím Sahara.

Nejhorsi je, ze nevim co se s tim autem stalo. Tloustku laku necham zmerit to je dobry napad.

Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si zas myslím, že při posuzování reklamace to budou stejně proměřovat, že by se mělo prokázat, že vada je způsobena špatným lakem a ne třeba nějakým poškozením, kterým mohl vůz utrpět.

Řekl bych, že se pak bude líp přistupovat k reklamaci, když tam člověk příjde ... např. s odborným vyjádřením soudního znalce, že lak na vozu nesplňuje téměř 2x normy VW (vymýšlím si jako příklad) s přiloženým protokolem od technika (nejlépe asi škodováckého), kde jsou vypsány hodnoty měření (s tímto přístupem tehdy onen poškozený uspěl a dostal nový vůz)

... než když tam příjde člověk s argumentem, že má tečky po celém autě. Toť můj názor, může to být jinak.

Editováno: , autor: OctII
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si zas myslím, že při posuzování reklamace to budou stejně proměřovat, že by se mělo prokázat, že vada je způsobena špatným lakem a ne třeba nějakým poškozením, kterým mohl vůz utrpět.

Řekl bych, že se pak bude líp přistupovat k reklamaci, když tam člověk příjde ... např. s odborným vyjádřením soudního znalce, že lak na vozu nesplňuje téměř 2x normy VW (vymýšlím si jako příklad) s přiloženým protokolem od technika (nejlépe asi škodováckého), kde jsou vypsány hodnoty měření (s tímto přístupem tehdy onen poškozený uspěl a dostal nový vůz)

... než když tam příjde člověk s argumentem, že má tečky po celém autě. Toť můj názor, může to být jinak.

prene tak, taky si to myslim. odjizdim ted na dovolenou, jak se vratim tak se do toho pustim.

jinak diky za nazory. snad to projde:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj známý odjel na dovolenou do jižních čech,tam odstavil auto a přišel k němu po pěti dnech.Bylo posraný.Doma jak to umyl,tak přesně v těch místech měl docela solidní krátery v laku.krásné tečkované auto.Auto bylo černé a to bílé pod tím bylo krásně viditelné.Závěr-velice agresivní hovna -co ti ptáci vlastně žerou?

Viděl jsem to i u jiných značek,takže v kvalitě laku od škodovky to asi nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ja hovna oddelavam hned jak jej uvidim, takze z 90% to je skoro ihned co ten ptak se mi na auto vysere. Jinak co me hrozne stve je to, ze necham auto stat na parkovisti plne aut, ale vzdy, uplne vzdy se ti ptaci vyserou na moje auto a auta nalevo i napravo odeme jsou naprosto nezahovnena!!! A je to jak naschval, pac ja jedinej jsem tradicne s nablejskanym autem a ostatni maji auta spinave a nic. Tak si rikam ze asi je laka to jak se to auto leskne. Jsou to kurvy ti ptaci, vsechny do jednoho bych je vystrilel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhledem k tomu, ze dvere lze vymenit atd no neverim ze mu dali nove auto. A uz vubec nevim jestli ma pravo ze zakona odmitnout prelakovani. V zakone se hovori jasne. Neco ve smyslu odstraneni vady. A dle meho nazoru. Prelakovani je odstraneni vady. Pokud by to nepomohlo a opakovalo se to pak ano vuz by teoreticky sel vratit. A vy znate nekoho kdo vratil vuz ? A kdyz ano jak to provedl ? To auto zrejme nestartovalo nejelo krive osy nelicovaly dvere. Elektrika v haji atd.... Pak moooozna ano o)))

Vím, že už někdo vadu laku reklamoval... jak říkáš tečky po celý kastli... nechal si změřit tloušťku laku a nevyhovoval normám VW, tak s tím šel se soudním znalcem na Boleslav. Reklamaci mu uznali, ale nejdřív mu to chtěli celý přelakovat, ale to nepřipustil a nakonec mu vůz vyměnili. Byla to myslím Sahara.
Editováno: , autor: KRYSIMLADE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozink tezko porusis za normalnich podminek. Proto davaji takovou zaruku, ale tim se mysli spise elektrosvary. kde se primichava ionizovanej plyn a narusuje tak pozink.

Proste a jednoduse. Pokud se mu to povedlo je kouzelnik a MB to chtela jako testovaciho kralika.

Mimochodem u FIAT punto bylo L.P. 2000 to ze pate dvere ztracely lak. Vyrobni vada pri striku. Hlinik byl pritomen ale kremik se nedostavil. Reseni ? vymena pouze 5-tych dveri. S jasnou argumentaci, ze zbytek vozu zavadou neni postizen. Dokonce kamarada pozadali !!! aby se dostavil na vymenu a on rikal ze ma dvere ok. Presto nabidnuta vymena ci podepsani ze nesouhlasi a ponecha si svoje s vedomim, ze vada ktera se projevi jde na jeho vrub.

Jí si myslím, že to opravdu vrátit nelze - pokud není porušen pozink na kastli a někdo v tomhle duchu nenapíše dobrozdání.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

na discovery - mythbusters robili test s tym ktore auto najviac posere vtak. bolo tam asi tak 10aut v zavretej voliere medzi kopou holubou a jednoznacie najviac bolo posrate auto cervenej farby. este to zopakovali s kanarikmi a vysledok bol rovnaky. cize ak nechces mat auto od hoven nekupuj si cervene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno, reakce "snad to projde" ve mě evokuje ne uplně čistý svědomí

byl jsem na dovolene tak se ted nestacim divit kde se diskuse zvrhla:)dle velikosti direk soudim ze by to musela posrat blecha ale nevim jak moc je blesi hovno agresivni:) jinak ja mam svedomi ciste, ale covek nikdy nevi jak se prodejce zachova protoze jsem na to prisel druhy den po koupi (prodejce si toho udajne taky nevsiml). pred tim jsem si te vady nevsiml, nebo mi to pripadalo jako tecky od teru, jsou cerne coz je taky zvlastni protoze podklad neni cerny(je to modra metaliza), jsou to fakt tecky o prumeruc cca 1 milimetr. tecky nejsou ale uplne po cele karoserii napriklad na kapote a na kufru nejsou vubec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhledem k tomu, ze dvere lze vymenit atd no neverim ze mu dali nove auto. A uz vubec nevim jestli ma pravo ze zakona odmitnout prelakovani. V zakone se hovori jasne. Neco ve smyslu odstraneni vady. A dle meho nazoru. Prelakovani je odstraneni vady. Pokud by to nepomohlo a opakovalo se to pak ano vuz by teoreticky sel vratit. A vy znate nekoho kdo vratil vuz ? A kdyz ano jak to provedl ? To auto zrejme nestartovalo nejelo krive osy nelicovaly dvere. Elektrika v haji atd.... Pak moooozna ano o)))
Vím, že už někdo vadu laku reklamoval... jak říkáš tečky po celý kastli... nechal si změřit tloušťku laku a nevyhovoval normám VW, tak s tím šel se soudním znalcem na Boleslav. Reklamaci mu uznali, ale nejdřív mu to chtěli celý přelakovat, ale to nepřipustil a nakonec mu vůz vyměnili. Byla to myslím Sahara.

Tak já tu píšu jen to, co jsem četl od někoho jiného, takže neříkám, že to tak bylo, ale nevidím důvod, proč by někdo ztrácel čas psaním dlouhých nepravdivých příspěvků, ale i to se může stát.

Dveře atd. vyměnit jdou, ale kdyby mi nabídli celolak jako v tamtom případě, což nevím jak velký zásah do vozu to je, ale já bych řekl, že celkem velký, autu za nemalé peníze, když bych za to v podstatě nemohl já, ale výrobce (což bylo podle autora příspěvku zaprotokolované), tak bych se asi taky bránil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze jsem si z lupou prohledl kapotu a viko kufru, ktere bylo v poradku. ale po podrobnejsim prozkoumani jde videt ze tecky byly "zaprdnuty" lakem(ktery jsem nasel v prihradce auta). je to celkem sikovne zamaskovano. Takze je jasne ze se nejedna o vadu laku. Jen by me zajimalo jestli o tom prodejce vedel, nevim jak presne probiha nakup takovych vozu, ale nevrim, ze by si toho profik nevsimnul. Domnivam se ze mam narok na vymenu vozu, protoze zavada nebyla pri koupi zjevna. Nerad bych resil problem tim ze mi nabidnou opravu laku podobnym zpubem jak je udelana streacha a kufr, protoze takova oprava neni tak kvalitni jako celkova nalakovani poskozene plochy. Dal jsem to na posouzeni primo lakyrnikovi, ktery me potesil tim, ze to nemusi prezit ani jednu zimu. mam z toho celkem depku, protoze auto za pul mega nekupuju kazdy den:(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

IMHO "nárok" na výměnu asi mít nebudeš, leda že ti prodejce vyjde vstříc. Ale požadoval bych slevu. Jinak se zřejmě jedná o koupi použité věci a u té nelze požadovat bezchybnost. Opotřebení či poškození je promítnuto v ceně a mělo by být uvedeno v předávacím protokolu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMHO "nárok" na výměnu asi mít nebudeš, leda že ti prodejce vyjde vstříc. Ale požadoval bych slevu. Jinak se zřejmě jedná o koupi použité věci a u té nelze požadovat bezchybnost. Opotřebení či poškození je promítnuto v ceně a mělo by být uvedeno v předávacím protokolu.

Tak to bych teď oponoval. Co znamená pojem koupě použité věci? I na ojeté roční auto se pořád vztahují veškeré záruky, které byly dány na nové auto (pokud není již po daných lhůtách, což ale např. u rok starého auta není ani náhodou). Za druhé je třeba rozlišit mezi vadou vzniklou opotřebením a vadou vzniklou např. nesprávným výrobním postupem nebo jeho nedodržením

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...