Přejít na obsah

Montáž nýtovacích matic


Matrix

Doporučené příspěvky

Chtěl sem si vyměnit rámeček vzadu na dveřích kufru do kterého se umisťuje SPZ, 

le zjistil jsem, že šrouby jsou va matkách tak zarezlé,

 že je už nelze ničím povolit. Zkoušel jsem ruzné uvolňovače, s žádným sem kýžen

ho výsledku nedosáhl. Tak jsem si koupil nové 

nýtovací matice s tím, že ty stare prostě ufiknu zevnitř ukastle a vyndám ven. J

nže teď si nevím moc rady s těma novejma,

 jak je tam vlastně namontovat. Podle obrázku to vypadá, jako by se měly prostrčit plechem kufru a našroubovat do nich nějakej vy

okopevnostní šrob, který by dotahováním zbortil 

tvar té matice a vznikl tak ten lem, kterej by držel matku proti vypadnutí. Je t

jen můj dojem, 

protože sem se s tím nikdy nesetkal a ani v DP se tím nezabývají. Přikladám fotk

 toho, o čem sem zde psal. 

P.S. - ten editor zprav je koukam nejakej divnej, nechapu proc vzdycky na konci radku jedno pismenku umaze...

         a taky to nezalamuje radky pri psani....

post-3603-1185977449_thumb.jpg

post-3603-1185977456_thumb.jpg

post-3603-1185977462_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl sem si vyměnit rámeček vzadu na dveřích kufru do kterého se umisťuje SPZ, 

le zjistil jsem, že šrouby jsou va matkách tak zarezlé,

 že je už nelze ničím povolit. Zkoušel jsem ruzné uvolňovače, s žádným sem kýžen

ho výsledku nedosáhl. Tak jsem si koupil nové 

nýtovací matice s tím, že ty stare prostě ufiknu zevnitř ukastle a vyndám ven. J

nže teď si nevím moc rady s těma novejma,

 jak je tam vlastně namontovat. Podle obrázku to vypadá, jako by se měly prostrčit plechem kufru a našroubovat do nich nějakej vy

okopevnostní šrob, který by dotahováním zbortil 

tvar té matice a vznikl tak ten lem, kterej by držel matku proti vypadnutí. Je t

jen můj dojem, 

protože sem se s tím nikdy nesetkal a ani v DP se tím nezabývají. Přikladám fotk

 toho, o čem sem zde psal. 

P.S. - ten editor zprav je koukam nejakej divnej, nechapu proc vzdycky na konci radku jedno pismenku umaze...

         a taky to nezalamuje radky pri psani....

Nejsem si jistej ale na to jsou potřeba speciální kleště.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl sem si vyměnit rámeček vzadu na dveřích kufru do kterého se umisťuje SPZ, 

le zjistil jsem, že šrouby jsou va matkách tak zarezlé,

 že je už nelze ničím povolit. Zkoušel jsem ruzné uvolňovače, s žádným sem kýžen

ho výsledku nedosáhl. Tak jsem si koupil nové 

nýtovací matice s tím, že ty stare prostě ufiknu zevnitř ukastle a vyndám ven. J

nže teď si nevím moc rady s těma novejma,

 jak je tam vlastně namontovat. Podle obrázku to vypadá, jako by se měly prostrčit plechem kufru a našroubovat do nich nějakej vy

okopevnostní šrob, který by dotahováním zbortil 

tvar té matice a vznikl tak ten lem, kterej by držel matku proti vypadnutí. Je t

jen můj dojem, 

protože sem se s tím nikdy nesetkal a ani v DP se tím nezabývají. Přikladám fotk

 toho, o čem sem zde psal. 

P.S. - ten editor zprav je koukam nejakej divnej, nechapu proc vzdycky na konci radku jedno pismenku umaze...

         a taky to nezalamuje radky pri psani....

Nejsem si jistej ale na to jsou potřeba speciální kleště.

Martin RS tyhle kleště používá, viděl jsem je na jednom jeho příspěvku tady na fóru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, díky už jsem vypátral na internetových obchodech, ale budu se snažit si je někde vypůjčit. Další problém začíná, jak dostat bezpečně ty staré matice ven.

Jo určitě je odvrtej - jinak to nejde. Když škrábneš lak, tak se nic neděje... prostě tam šplouchneš trochu barvy. Kleště bych asi mohl půjčit z práce, ale musel by sis ke mě přijet -> Pardubice :) Pokud bys chtěl koupit - pošli mi PMku na ceně se snad nějak dohodnem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Jj, díky už jsem vypátral na internetových obchodech, ale budu se snažit si je někde vypůjčit. Další problém začíná, jak dostat bezpečně ty staré matice ven.

Jo určitě je odvrtej - jinak to nejde. Když škrábneš lak, tak se nic neděje... prostě tam šplouchneš trochu barvy. Kleště bych asi mohl půjčit z práce, ale musel by sis ke mě přijet -> Pardubice :) Pokud bys chtěl koupit - pošli mi PMku na ceně se snad nějak dohodnem :)

Jak je tu uz psano.Je lepsi to odvrtat.Ale pozor na volbu vrtaku.Musi byt presny vrtak.Vetsi nedoporucuju,protoze pak ta matice prolitne a nechytne se do toho plechu. Jinak kleste co pouzivame v praci. Mame tam tez tyhle nyty a jeste ruzne sveraci delky.Hlavne je to potreba poradne nalisovat,aby se ti potom neprotocil.Musi se to poradne ten lem ,,rozplacnout".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
Chtěl sem si vyměnit rámeček vzadu na dveřích kufru do kterého se umisťuje SPZ,

le zjistil jsem, že šrouby jsou va matkách tak zarezlé,

že je už nelze ničím povolit. Zkoušel jsem ruzné uvolňovače, s žádným sem kýžen

ho výsledku nedosáhl. Tak jsem si koupil nové

nýtovací matice s tím, že ty stare prostě ufiknu zevnitř ukastle a vyndám ven. J

nže teď si nevím moc rady s těma novejma,

jak je tam vlastně namontovat. Podle obrázku to vypadá, jako by se měly prostrčit plechem kufru a našroubovat do nich nějakej vy

okopevnostní šrob, který by dotahováním zbortil

tvar té matice a vznikl tak ten lem, kterej by držel matku proti vypadnutí. Je t

jen můj dojem,

protože sem se s tím nikdy nesetkal a ani v DP se tím nezabývají. Přikladám fotk

toho, o čem sem zde psal.

P.S. - ten editor zprav je koukam nejakej divnej, nechapu proc vzdycky na konci radku jedno pismenku umaze...

a taky to nezalamuje radky pri psani....

....je to veeeeeelmi jednoduche...kupis na to pistol..stoji asui 800sk!!...a jednoducho das na kompresor krory ma asi 3bar a zanitujes....tot cele!!!!!!!!!!!!!!!!... a je jedno ci M4 M6 ...uplne jedno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není vůbec zač. Jenom pro pořádek, pokud by někdo chtěl - je možné takovouhle sadu sehnat za bratru 5938,- samo s dokladem a zárukou :)

.jezismaria tolkoto penazi!!!...ked uz inak nie tak rovnaky srob ako matica ...(myslim dlzka nitovacej matica)....a roztiahnut maticu......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Není vůbec zač. Jenom pro pořádek, pokud by někdo chtěl - je možné takovouhle sadu sehnat za bratru 5938,- samo s dokladem a zárukou :)

Taky ma v praci oboji provedeni.Male co jsou na M, M4, M5 a M6 a velke v kufru na M8, M10, M12 a tusim ze tam je i na M14 a pak taky i na zavitove srouby,co se taky nytujou. Dobre se s tim dela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není vůbec zač. Jenom pro pořádek, pokud by někdo chtěl - je možné takovouhle sadu sehnat za bratru 5938,- samo s dokladem a zárukou :)

Taky ma v praci oboji provedeni.Male co jsou na M, M4, M5 a M6 a velke v kufru na M8, M10, M12 a tusim ze tam je i na M14 a pak taky i na zavitove srouby,co se taky nytujou. Dobre se s tim dela.

Tak tak, je radost s tím pracovat - cena bohužel úplně někde jinde :( Já ji nestanovuju, je to doporučená od výrobce. Ale jak tu psal MartinRS, jde to sehnat mnohem levněji třeba v Hornbachu (kvalitu si musí každý přebrat sám) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nejsou to ty samý nejty co se dávaj na držák nivelace xenonů u octy dopředu? Já to zastrčil do otvoru po záslepce a optrně dotahoval matku. Mno a drží to i bez kleští. Sice to pořád nebylo natvrdo, ale nevyklá se to. Můžeš vyfotit tu matku jak by to mělo vypadat, když je to profi kleštěma ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není vůbec zač. Jenom pro pořádek, pokud by někdo chtěl - je možné takovouhle sadu sehnat za bratru 5938,- samo s dokladem a zárukou :)

Taky ma v praci oboji provedeni.Male co jsou na M, M4, M5 a M6 a velke v kufru na M8, M10, M12 a tusim ze tam je i na M14 a pak taky i na zavitove srouby,co se taky nytujou. Dobre se s tim dela.

Jo jo jde to masakr. m4 - M6 je docela sranda... horší je m10 nebo M12 ...myslím že tyhle se dávaj když se dává Plech pod motor 4X4 do nápravnice a do nosníků.... dával jsem to tam s klukama v porshe praha a M12 jsou už docela makačka to tam nanejtovat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...