Přejít na obsah

Výklopná GPS Navigace by Deny.Kr


Deny.Kr

Doporučené příspěvky

krutost sama o sobě, smekám.

Ale malej dotaz: ty máš něco proti standartním držákům navigací na přední sklo lol:D

Kadopádně cením originalitu a to, že se ti do toho chtělo..

Když nemám držák na sklo, řeším to tak, že tam tu navigacu opřu a jen poslouchám, pravda v zatáčkách to padá, ale to je jistá daň zase za to, že nemám nikde nic porejpaný :D

A jak to je s viditelností, nemusíš náhodou otáčet hlavu trochu víc na střed a tím snižovat soustředěnost na vozovku (bezpečnost především :rtfm::D )

děkuji :)

jasně, že mám!-takové hrůzy,špinící čelní sklo! :plol No já sám jsem neřidič, auto je otce, čili ten by musel posoudit sám-ale on sám je za to hodně rád a nestěžuje si..každopádně chtělo to hodně zkoušek a koukání-mi to přijde (jak píše Jiřík) naprosto akorát, možná ještě vhodnější a bezpečnější, než klasika-méně to oslňuje světlo a v noci,to vypadá, jak v BMW :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepovolená možná jsou no.. Ale co už, když je nejedni strážníci používají :excl::fakac: a nejenom oni..

Není náhodou spíše v zákoně formulace: že musí být umožněn bezpečný výhled z předního skla a ne, že by tam nemohla bejt navi nalepená.. Nevím jak vám ale mi na předním skle přícucka nevadí :D

Origo navi jse z hlediska bezpečnosti nepochopil a naštěstí ani nepořídil.

Tomík na skle mi neva a sleduju ho v podstatě v ose roviny vnímaní silnice. Ale pokaždé ho stejně umistuju jinam :D

MOžná jak bych viděl real to udělátko změnil bych názor a o něco podobného se pokusil též. Stejně tu přihrádku tam nepoužívám (zatím).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuji :)

jasně, že mám!-takové hrůzy,špinící čelní sklo! :plol No já sám jsem neřidič, auto je otce, čili ten by musel posoudit sám-ale on sám je za to hodně rád a nestěžuje si..každopádně chtělo to hodně zkoušek a koukání-mi to přijde (jak píše Jiřík) naprosto akorát, možná ještě vhodnější a bezpečnější, než klasika-méně to oslňuje světlo a v noci,to vypadá, jak v BMW :)

NO já mám tak poctivou mamku, že ty špinící hrůzy na skle leští :) (teda aspon když chce jet Oktávou ona) takže čelni sklo většinou pěkně čistý..

Taky je to možná o zvyku, nemám to, používám klasika držák, takže neposoudím, ale fakt cením jak nápad, tak výsledek!

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu výhledu je dobrý se podívat do vyhlášky na definici zorného pole, kde nesmí nic být bez ohledu na to, jestli to tam řidiči vadí nebo ne :p zas je to jen otázka času, kdy to někdo začne řešit..navíc nemám rád v zorném poli slepá místa a to s tou přícuckou prostě jsou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu výhledu je dobrý se podívat do vyhlášky na definici zorného pole, kde nesmí nic být bez ohledu na to, jestli to tam řidiči vadí nebo ne :p zas je to jen otázka času, kdy to někdo začne řešit..navíc nemám rád v zorném poli slepá místa a to s tou přícuckou prostě jsou

Já taky nemám rád v zorném poli splepá místa a proto mě až neskutečně vadí přední sloupky.

Beze srandy. Jsou děsně široký a už nesčetněkrát jsem kvůli nim něco přehlédl.

Z tohoto pohledu se mi nějaká 5cm přísavka, která je ještě ke všemu dole a koukám přes ní jen na kapotu, jeví jako nepodstatná.

Osobně přísavku na skle v autě nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak si ji vyzkoušej..já to tam měl chvilku taky a nešla dát na sklo, abys přes ní viděl jen kapotu..k tomu připočti ještě samotnou navi..já ji měl na přísavce a namáčknutou dolu, co jen šla a celkem slušně mi to v kombinaci s vnitřním zpětným zrcátkem zakrývalo značnou část středu okna..teprve te´d, co je posunutá až do kastlíku, nebrání výhledu a může tak i být podle vyhlášky. Jen pro zajímavost..za zorný úhel se nepovažuje ta část okna, kterou je vidět kapota..proto mi přijde, že kvůli tomu se dvířka na schránce otvírají jen tak, jak jdou, protože pak ani otevřená nebrání výhledu..samozřejmě bráno pro nějaký referenční bod nastavení sedačky. Podle mně je to záměr právě z tohoto důvodu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO já mám tak poctivou mamku, že ty špinící hrůzy na skle leští :) (teda aspon když chce jet Oktávou ona) takže čelni sklo většinou pěkně čistý..

Taky je to možná o zvyku, nemám to, používám klasika držák, takže neposoudím, ale fakt cením jak nápad, tak výsledek!

:palec2:

závidím-ty máš poctivou mamku, taťka má mě.. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

závidím-ty máš poctivou mamku, taťka má mě.. :smich:

To víš, máme ještě Fábku, já si vykecal Oktávku, tak mi ju poctivě uklízí :p

Jinak co se týče sloupku taky mi občas neskutečně vadí ve výhledu, zvlášt na některejch křižovatkách, kde není super výhled na levou stranu, to si pak najíždím jak autobus <_<

A navi s přísavkou mám ve středu skla a nějak mi tam nepřekáží a koukám na ni jen v nutnosti nebo když vidím, že okolo není provoz.

formulaci v zákoně jsem nestudoval, to je pravda lol

Jinak to, kdy to začně nějak řešit, no nevím.. Když jezdí Policajti a Záchranky včetně hasičů s navigacema a nikdo jim do toho taky nekecá.. Tak si myslím, že se ot bud etolerovat i v klasických autech..

A nebo to začnou řešit novelou v zákoně, že by je povolili na přední sklo :palec2: - to by byl snad poprvé politický přínos :D

Nevím jak je to v okolních zemích, ale tam je navi na skle pomalu běžná, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víš, máme ještě Fábku, já si vykecal Oktávku, tak mi ju poctivě uklízí :p

Jinak co se týče sloupku taky mi občas neskutečně vadí ve výhledu, zvlášt na některejch křižovatkách, kde není super výhled na levou stranu, to si pak najíždím jak autobus <_<

A navi s přísavkou mám ve středu skla a nějak mi tam nepřekáží a koukám na ni jen v nutnosti nebo když vidím, že okolo není provoz.

formulaci v zákoně jsem nestudoval, to je pravda lol

Jinak to, kdy to začně nějak řešit, no nevím.. Když jezdí Policajti a Záchranky včetně hasičů s navigacema a nikdo jim do toho taky nekecá.. Tak si myslím, že se ot bud etolerovat i v klasických autech..

A nebo to začnou řešit novelou v zákoně, že by je povolili na přední sklo :palec2: - to by byl snad poprvé politický přínos :D

Nevím jak je to v okolních zemích, ale tam je navi na skle pomalu běžná, ne?

jo...nevím o tom,že by to nebylo povolené..každopádně co jsem zkoušel a co říká taťka, mé řešení je podstatně příjemnější a přehlednější - a v podtstatě ani tak nešlo o výhled, jako o komfort a frajeřinu :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se třeba nepovedlo najít místo, kde by to šlo dát na přísavku a jakýmkoliv směrem to nezakrývalo část výhledu..

Jinak tady je odkaz na informaci Ministerstva dopravy ČR i s odkazem na píslušnou technickou vyhlášku..a má to i svoji logiku, takže v tomhle nevidím důvod, proč něco měnit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...
Uvažuji také o navigaci v horní schránce. Potřeboval bych ale poradit jak se schránka demontuje

Díky

No tak to bych rad vedel take. Stahnu jsem si ted dilenskou prirucku a jdu to vykoumat. :) Problem je ze mam NAVIGON 8110 a ten ma evidetne jiny drzak nez co ma "majster" v bilem draku :)

Takze nevim jak toto budu resit... bojim se jen toho, abych nedosel do te faze, ze navigaci budu nekde navrtavat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

já by jsem rád viděl obrázky, ale nikde nic nevidím. jen bod a text. 

 

co se týče demontáže horní přihrádky (nad středovými ofuky), tak je to jednoduché. Plastový klínek strčit pod rámeček a lehce zabrat. Je tam asi 5 bodů a pak to samo vyskočí. Pak se musí demontovat tlačítko výstražných světel. 

 

 

PS: mohu poprosit o fotky té výklopné navi, co zde nejsou? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové a kolegové. Mám ke všem zde prosbu. Jistě jste viděli fotografie Deny.Kr, jak udělal výklopnout navigaci. Já jsem na youtube našel pouze video hotové navi. Když jsem se teď sháněl na foru, tak jsem objevil toto vlákno, ale tvůrce držáku si fotky asi smazal. Nemáte je někdo stažené do svého PC. Mohl by mi fotky někdo přeposlat na 

vosamrsk@centrum.cz

 

mám z části hotový obdobný držák, ale nemám to dokoumaný. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...