Přejít na obsah

Jedovatě žluté žárovky H8 do mlhy


omicron

Doporučené příspěvky

Koho tyhle žárovky zajímají, jukněte sem.

No moc pěkné, na copak dalšího Vás nachytám ? ;)

Dvouvláknové H1 pro denní svícení z AUDI :smich:

Hezky mytus, ale i kdyby to existovalo (ja bych to zas tak nevylucoval), jsem rad, kdyz me ve dne sviti xenony, maji nizky prikon a sviti paradne. Ackoliv pro majitele vozu s klasickymi (a vice energeticky narocnymi) halogeny by to jiste byla zajimava alternativa.

Pokud ta zarovka existuje, a neni to nejaky hoax, bude jiste problem ji sehnat, a pokud ano, aby sis jich hned do zasoby (vzhedem k jeji exoticnosti) poridil vice pro prip. vymenu... :)

No já jak porád brouzdám po netu, tak jsem na ně zatím nikde nenarazil, ale máš recht bylo by to fajnový i do tý zásoby bych si koupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

for Omicron ta barva je nádherná,mám v mlhách Osram Allsesion a to se nedá vůbec srovnat.Jízda v mlze bude asi o poznání příjemnější. :palec2:

Dnes jsem jel poprvé pořádně v noci a za hustého deště, zapnul jsem své nové Nokya jedovky, a musím před americkými kapitalisty, a to na rozdíl od "soudruhů z NDR" (o rovněž nových dálkových H1 NightBreakerech píši jinde) smeknout. NightBreakery svítí rovněž dobře a do dálky, očekáváná barva světla ale žádný velký posun nezaznamenala.

Nyní ale již o Nokya Hyper Yellow :

Za prvé, déšť se v xenonech třpytil a způsobuje nepříjemnou světelnou stěnu, to jistě všichni znáte, ale ta žlutá tím tak nádherně proleze, jakoby pod tím deštěm.

Za druhé, tím že jsou ty "žárovky-jedovky" světelně evidentně vydatnější, a mlhovky O2 takové hodně širokorozptylové, je při jejich svitu nádherně a na oko moc příjemně osvětlený celý přední "kvadrant" před autem.

Za třetí, vzhledem k tomu, že ta barva světla je oku docela příjemná, bude to určitě i pro protijedoucí méně agresivní a tak vhodné i do "méně hustých mlh" :)

Za čtvrté, to již jen otázka designu (a očekával jsem to), kombinace svítících modrobílých xenonů a jedovatě žlutých jedovek je oku moc lahodící. To je skutečně ale jen můj vlastní a okrajový dojem...

Zkoušel jsi jak to svítí bez xenonů? Jen obrysovky a mlhovky? I tahle varianta je podle vyhlášky možná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

for Omicron ta barva je nádherná,mám v mlhách Osram Allsesion a to se nedá vůbec srovnat.Jízda v mlze bude asi o poznání příjemnější. :palec2:

Dnes jsem jel poprvé pořádně v noci a za hustého deště, zapnul jsem své nové Nokya jedovky, a musím před americkými kapitalisty, a to na rozdíl od "soudruhů z NDR" (o rovněž nových dálkových H1 NightBreakerech píši jinde) smeknout. NightBreakery svítí rovněž dobře a do dálky, očekáváná barva světla ale žádný velký posun nezaznamenala.

Nyní ale již o Nokya Hyper Yellow :

Za prvé, déšť se v xenonech třpytil a způsobuje nepříjemnou světelnou stěnu, to jistě všichni znáte, ale ta žlutá tím tak nádherně proleze, jakoby pod tím deštěm.

Za druhé, tím že jsou ty "žárovky-jedovky" světelně evidentně vydatnější, a mlhovky O2 takové hodně širokorozptylové, je při jejich svitu nádherně a na oko moc příjemně osvětlený celý přední "kvadrant" před autem.

Za třetí, vzhledem k tomu, že ta barva světla je oku docela příjemná, bude to určitě i pro protijedoucí méně agresivní a tak vhodné i do "méně hustých mlh" :)

Za čtvrté, to již jen otázka designu (a očekával jsem to), kombinace svítících modrobílých xenonů a jedovatě žlutých jedovek je oku moc lahodící. To je skutečně ale jen můj vlastní a okrajový dojem...

Zkoušel jsi jak to svítí bez xenonů? Jen obrysovky a mlhovky? I tahle varianta je podle vyhlášky možná.

V dešti svítí dobře, čekám na mlhu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Kombinace mlhovky a parkovačky je povolená.

Jasně..tak mi napiš kde..a ne že jen vyhláškou. Asi víš, že pravidla silničního provozu nestanovuje vyhláška, ale zákon. O povolené kombinaci mlhovky a parkovačky tam nic není, tak napiš konkrétně, kde by to podle tebe mělo být

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kombinace mlhovky a parkovačky je povolená.

Jasně..tak mi napiš kde..a ne že jen vyhláškou. Asi víš, že pravidla silničního provozu nestanovuje vyhláška, ale zákon. O povolené kombinaci mlhovky a parkovačky tam nic není, tak napiš konkrétně, kde by to podle tebe mělo být

Velmi rád ti napíšu kde to najdeš.Souhlasím ,že jak se má svítit řeší zákon,ale ne 361/2000 o provozu na pozemních komunikacích,tady se dočteš kdy můžeš mlhovky použít.

Jak je smíš použít je uvedeno v zákoně 56/2001 o podmínkách provozu a i když tvrdíš ne, tak v prováděcí vyhlášce 341/2002 o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích v návaznosti na dokument ECE č.48,který jsme po vstupu do unie ratifikovali jako mnoho dalších.

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi rád ti napíšu kde to najdeš.Souhlasím ,že jak se má svítit řeší zákon,ale ne 361/2000 o provozu na pozemních komunikacích,tady se dočteš kdy můžeš mlhovky použít.

Jak je smíš použít je uvedeno v zákoně 56/2001 o podmínkách provozu a i když tvrdíš ne, tak v prováděcí vyhlášce 341/2002 o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích v návaznosti na dokument ECE č.48,který jsme po vstupu do unie ratifikovali jako mnoho dalších.

to není nic nevraživého, když bych rád věděl kde to je. Pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovuje pouze 361/2000, tam je jednoznačně dané jaké osvětlení a kdy použít. nepleť jablka s hryškama, 341/2002 je technická vyhláška, stejně tak jí nadřazený zákon 56/2001, oba řeší provoz vozidel ve smyslu schvalování, registrace a konstrukce. Pokud řešíš, co má na silnici a kdy svítit, tak jedině 361/2000.

Jinak kde tedy v té 56 se to uvádí? Rád se do ní hned v pondělí v práci juknu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře,tak přesně v zákoně 361 se ohledně mlhových světel dočteš v §32,odst.4-Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.Co s nimi má nebo smí svítit se tam prostě nedočteš,protože to tam není.

Musíš se tedy podívat do vyhlášky 341,přesněji do přílohy 1 a seznamu homologací a tam najdeš následující-Technické požadavky na konstrukci vozidel kategorií M, N, L, O, T, OT a S. 48 Jednotná ustanovení pro homologaci vozidel z hlediska montáže zařízení pro osvětlení a světelnou signalizaci.

Závazný předpis ece č. 48 je v přílohách.

A ještě jedna věc,chceš po mně,abych svůj názor dokládal,prosím předložil jsem příslušné pasáže ze mnou citované legislativy.Udělej teď prosím jednu laskavost ty mně, uveď tady citaci a příslušný § ze zákona 361/2000 ve kterém se hovoří,že není možno svítit parkovačkami spolu s tlumenými jak tvrdíš.Dík

Ještě doplním,se zákonem 361 si opravdu nevystačíš,vyhláška 341 je stejně důležitá a mnoho věcí,které je v provozu třeba dodržovat v souvislosti s technickým stavem a podmínkami provozu zákon 361 vůbec neřeší.

post-655-1194633694_thumb.jpg

post-655-1194633709_thumb.jpg

post-655-1194633719_thumb.jpg

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem jednou psal, pleteš jablka s hruškama. Pleteš sem technickou vyhlášku, kde i z tvých uvedených citací je zřejmé pouze zapojení. Pokud si tyto uvedené pasáže přečteš důkladně, zjištíš, že se zde řeší co s čím je spojené, co má vlastní ovladač a závislý na čem..což je závazné pro výrobce vozidla, popř. pro schvalovací procesy..od toho ostatně jsou technické požadavky a také homologace.

Provoz vozidel se řídí pravidly, tedy opravdu zákonem 361/2000. Zde máš § 32, ale také § 2, takže tady jsou pěkně popořadě:

§ 2 Vymezení základních pojmů

Pro účely tohoto zákona

ff) snížená viditelnost je situace, kdy účastníci provozu na pozemních komunikacích dostatečně zřetelně nerozeznají jiná vozidla, osoby, zvířata nebo předměty na pozemní komunikaci, například od soumraku do svítání, za mlhy, sněžení, hustého deště nebo v tunelu,

Osvětlení vozidel

§ 32

(1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu. Tramvaj musí mít rozsvícena potkávací světla nebo světla pro denní svícení.

(2) Vozidlo musí mít za jízdy při snížené viditelnosti rozsvícena obrysová a potkávací nebo dálková světla, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu.

(3) Řidič nesmí užít dálková světla, je-li vozovka dostatečně a souvisle osvětlena nebo mohl-li by být oslněn řidič protijedoucího vozidla, řidič vozidla jedoucího před ním nebo jiný účastník provozu na pozemních komunikacích, strojvedoucí vlaku, řidič jiného drážního vozidla nebo řidič plavidla. Při zastavení vozidla před železničním přejezdem nesmí řidič užít ani potkávací světla, pokud by jimi mohl oslnit řidiče vozidla v protisměru.

(4) Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.

Z uvedeného vyplývá, že za jízdy musí vždy svítit obrysová a POTKÁVACÍ světla, nebo pro denní svícení. Nikde nemáš uvedeno, že by mohla pouze obrysová!! Mlha je v § 2 uvedena jako stav snížené viditelnosti, takže v tom případě je vyloučena i případná možnost pouze světel pro denní svícení, opět tedy obrysová a POTKÁVACÍ, popř. dálková..no a k tomu povinně zadní a nepovinně přední mlhovky.

341/2002 pouze uvádí, že vozidlo musí dopředu svítit bílým světlem, s výjimkou předních mlhových světel, které mohou svítit bíle nebo žlutě, což je dobrá zpráva pro nás všechny, co bysme do těch žlutých chtěli jít.

Česká legislativa je hodně děravá a často umožňuje několik výkladů, ale v tomhle případě nehledej díru a kličky tam, kde nejsou. Neukecal bys to..i když, pokuty si platíš ze svého, tak mně to zas tak netrápí

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Takže jsem své žluté mlhovky jedovky Nokya zkoušel více jak měsíc v mlhách října, listopadu a prosince, a nyní po takřka 2 měsících provozu musím konstatovat, že se investice a tip Vám všem zde rozhodně vyplatil.

V těžké a neprostupné mlze či sněžení tyto žárovky ve spojení s klasickými mlhovými světlomety O2 (oválnými) perfektně příspívají HID (xenonům) v potkávacích světlech, výborné je zejména širokorozptylové vysvícení silnice bezprostředně před a na stranách auta, a dobré prosvícení mlhy, hustého deště a sněžení.

Jantarově-žlutá barva těchto Nokyí je vskutku jak ulitá pro tyto podmínky, dobré je i to, že mlhovkám s touto barvou světla moc neškodí běžné drobné znečištění nízko položených světlometů, tak jako světlu s vyšší barevnou teplotou světla (např. v HID).

A autu se současně rozvícenými HID (xenony) to mimoch. velmi sluší, a dle zkušeností různě od benzínek apod. to docela zaujme i okolí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Tak jsem si tyto žárovky také pořídil, od superfattyho a musím říct že jsem s nimi velice spokojen :palec2: , dobře vypadají a až příjde na zhoršené povětrnostní podmínky tak věřím že nezklamou, viz zkušenosti Omicrona

Chvályhodné, určitě budeš spokojen, i když jsi si je pořídil až nyní :palec2:

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Jj, myslel jsem kolem jedoucí vozidla. Vím, že svítí i ve dne, taky je mi jasný, že na to jsou stavěný a nemám nic proti. Jen věřím, že hodně neznalých lidí ještě nechápe ani corner funkci když vidí auto jak svítí jednou mlhovkou s klasickou žárovkou a se žlutou se jen tak nevidí. Nezkoumal jsem, jestli jsou ty hyper yellow na pohled ostřejší na oči, proto nijak nehodnotím. Octavka sice nemá mlhovky metr nad zemí, ale zato je má slušně velký a na levý straně snad umí svítit i výš než potkávačky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám H8 hyper yellow, mám mlhovky s corner designem, ale nemám corner funkci.. svítí to dobře, jsem spokojenej, barva je v pohodě, ale nevím jak by vnímalo okolí ty žlutý žárovky jako corner funkci.

Jo, neco v tom smyslu jsem mel na mysli :)

Je fakt, ze kdyz jsou ty mlhovky takhle nizko, ze to nejspis nebude problem. BTW ta kombinace xenonu a zlutych mlhovek fakt vypada podle te fotky dobre :) V dubnu jedu do USA, tak si je rovnou privezu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...