Přejít na obsah

přední stěrače


Ice

Doporučené příspěvky

Čau chlapi!

poradíte mi nejakou fintu, jak stahujete ramena předních stěračů z čepů, když jsou na nich totálně zarostlé. :angry: Nerad bych je totiž zlomil nebo tak něco.

Chtěl jsem totiž vyčistit prostor mezi motorovou přepážkou a kvůli tomuto problému jsem to vzdal.

Díky všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau chlapi!

poradíte mi nejakou fintu, jak stahujete ramena předních stěračů z čepů, když jsou na nich totálně zarostlé. :angry: Nerad bych je totiž zlomil nebo tak něco.

Chtěl jsem totiž vyčistit prostor mezi motorovou přepážkou a kvůli tomuto problému jsem to vzdal.

Díky všem.

A zkusil si to stříknout WDčkem a nechat působit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau chlapi!

poradíte mi nejakou fintu, jak stahujete ramena předních stěračů z čepů, když jsou na nich totálně zarostlé. :angry: Nerad bych je totiž zlomil nebo tak něco.

Chtěl jsem totiž vyčistit prostor mezi motorovou přepážkou a kvůli tomuto problému jsem to vzdal.

Díky všem.

A zkusil si to stříknout WDčkem a nechat působit?

jo, zkusil sice ne WDčkem, ale uvolňovačem šroubů a stejně to nešlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě taky jednou nešel jeden stěrač dolů, ale stahovák to vyřešil! Hlavní je, aby bylo ramínko odkolpené, pokuď je u skla, tak je to šprajclý.

no, stahovákem jsem to nezkoušel, ale zkusím to a uvidím.

jo a máš nějaký speciální udělátko nebo to děláš běžným stahovákem?

Editováno: , autor: Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě taky jednou nešel jeden stěrač dolů, ale stahovák to vyřešil! Hlavní je, aby bylo ramínko odkolpené, pokuď je u skla, tak je to šprajclý.

no, stahovákem jsem to nezkoušel, ale zkusím to a uvidím.

jo a máš nějaký speciální udělátko nebo to děláš běžným stahovákem?

Klasickej stahovák, takovej ten nastavitelnej univerzál a jde to nádherně. Oni ty ramínka hned povolí a jsou dole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak jsem taky potřeboval vyčistit prostor pod stěrači. Měl jsem malý stahovák, ale šel s ním sundat pouze stěrač u spolujezdce a protože se nevešel mezi kapotu abych mohl sundat stěrač u řidiče tak jsem to vzal do vlastních rukou. :feve: Takže jsem skončil tak, že šla kapota dolů a potom to šlo v poho stahovákem. Stěrače nebyly dole od té doby co je auto vyrobeno t.j. 5 let předchozí majitel je určitě nesundával. Nové ramínko ve škodovce 550 kč.

post-4581-1205399937_thumb.jpg

Editováno: , autor: Dave33
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Taky bych je potreboval sundat.

Ten velky knoflik na ose zvenku - to je hlava sroubu, nebo zaslepka?

Nebo to stahujete tak jek to je - cele?

Je to záslepka,treba zapáčiť skrutkovačom alebo niečím podobným a je vonku,dokonca je tam na to aj drážka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

EDIT : existuje neco podobneho jako stahovak co bych mohl použít ,co mám v garáži ? šroubováky, kleště, apod. ?

EDIT: stěrače- matici povolte klíčem/ lepší je hlavice , matici neoddělávejte úplně  , pak vyviklejte a vyndejte úplně matici a pak ramenko stěrače ( já to dělal vždy že jsem tu matici úplně oddělal a pak hýbal s ramenem stěrače k a od skla ale tak abych to nezlomil, stěrače nebyly oddělány 12let tudíž jsem myslel že to chce stahovák  ale není potřeba  ( stačilo týden stříkat odrezovače, uvolnovače ,... a pak to šlo) 

 

!!!!   Vyřešeno  !!!

Editováno: , autor: George_rider
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...

Já mám takovej nepříjemnej problém se stěračema. Začlo to od tej doby, co mi vyměnili okno (měl jsem tam prasklinu). Dali mi tam nějaký čínský Fuyao. Po pár dnech, když zapršelo, jsem zjistil, že mi stěrač u řidiče nebere v prostředku stěrače v oblasti přesně uprostřed zornýho pole. Vypadalo to, jako kdyby bylo v tom místě sklo propadlý a pod stěračem byla mezera. Šel jsem to reklamovat, uznali to a dali mi tam jinej kus. Jenže se problém opakoval. Furt mi to tam nechávalo pruh. S vyšší rychlostí to bylo horší. Takže jsem zas reklamoval, protože jsem byl přesvědčenej, že je to sklo křivý. Po nějakých dohadech mi tam nakonec dali Splintex. Když jsem to přebíral, vypadalo to OK. Stíralo to dobře, když bylo okno nahřátý a močil jsem to jen ostřikovačema. Jenže jak víc zaprší, furt tam ten problém je. Zkoušel jsem už snad pět ramínek. Nedavno jsem zkoušel subjektivně jak moc mi tlačí rameno ke sklu a zdálo se mi, že oproti jiným rodinným VW group autům to tlačí moc. Trošku jsem nastavil pružinu, aby to tlačilo míň, ale změna skoro žádná. Neměl někdo podobnej problém? Než jsem měnil okno, neměl jsem žádnej problém. Nechápu to. Jestli mi tam dali schválně i potřetí nějaký vadný okno nebo je to úplně něčim jiným...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

SpeederBB: Mam stejny problem, okno mam taky menene...zkousel jsem 2 bezraminkove(to bylo vůbec nejhorsi), ted mam raminkove Champion a do cca 60km/h je to da se rict v pohode...popravde se mi zatím moc nechce kupovat origo sterace abych zjistil, ze problem je oknem :D  

Editováno: , autor: Q-Ball
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...