Přejít na obsah

Spotřeba u SDI


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
nechci se tady někoho dotknout, ale je to blbost. Každé auto žere jinak a záleží na stylu jízdy atd atd, tak mi tohle přijde nedůležité :)

proč blbost, pokud tam nemá narvaný 17 kola nebo jiný hovadiny (nechci se někoho dotknout) a má motor aspoň trochu v pořádku, tak spotřeba bude u všech zajetých motorů +- nějaká decka stejná...

... a při ustálené rychlosti se rozhodně nemůže projevit styl řidiče ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych poprosit majitele fabie SDI jestli by mi nezjistili spotřebu při ustálených tacho 90, 100, 110 a 120km/h. Moc díky za ochotu tomu kdo mi to zjistí :palec2:

Tak koukám, že jsem tady asi jedinej s SDi a s PP, takže dneska když se za mnou stavoval Losky, tak jsme to jeli změřit.. sice nevím jestli to ukazuje to co má, ale při 90 km/h mě to ukazuje 3,2 l, při 100 km/h 4,0, no a při 120 km/h to ukazovalo nějakých 2,1, ale to bude tím, že jsem přesáhl rychlost a pak už jsem jen lechtal plyn.pedál.. Jinak při 50 km/h na 4 převod.stupeň to ukazuje 2,2l !! Doufám, že to stačí... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neblaznete, mereni spotreby pri ustalene rychlosti dle PP nemuze nikdy mit zadnou vypovidaci hodnotu - staci se podivat na hodnotu pri 120km/h.

Jedine, co se necha merit a srovnavat je prumerna spotreba na co nejdelsi trase, a to jeste pouze za stejnych podminek - tzn. alespon stejna trasa, stejne pocasi, nejlepe stejny ridic snazici se o stejny styl jizdy atd., atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme v práci SDI a při celkem ustálené rychlosti 140 km/h na D1 :p ( pokud to jde) tak mi průměrná spotřeb apodle CCS dělá rovných 6 l/100km. A to ji dávám pěkně zabrat a má nalítáno slušných 125 tis. km. Z toho je min. 120 tis. km po D1. A to pořád ještě žiju. lol . Ale už několikrát bylo namále. Ale asi mám dobrýho anděla. kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peťan: díky moc ;) Hlavně mě zajímalo kolik to cca bere kolem 90-100 a potvrdil si mi, že to bude kolem 4 litrů...

Jinak souhlasím, že to moc přesné není, ale když jedeš 2 km 90km/h po "rovném" úseku, tak shruba zjistíš kolik to při této rychlosti bere :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme v práci SDI a při celkem ustálené rychlosti 140 km/h na D1 :p ( pokud to jde) tak mi průměrná spotřeb apodle CCS dělá rovných 6 l/100km. A to ji dávám pěkně zabrat a má nalítáno slušných 125 tis. km. Z toho je min. 120 tis. km po D1. A to pořád ještě žiju. lol . Ale už několikrát bylo namále. Ale asi mám dobrýho anděla. kol5

Krásná spotřeba na tu rychlost :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jedu po docela rovném terénu těch 100km/h na tempomat tak je spotreba 3.8l (3,5 - 4,0). Jezdím dva roky a moje průměrná spotřeba je 4,6l. Jezím vše město, dálnice a mimo. Mimo obec jezdím podle tachometru 100km/h a po dalnici 140km/h dle tachoše, obec 60km/h. V autě sedí většinou 4 osoby. Nejsem ani brzda provozu ani blázen. Jezím hlavně na 5 rychlostní stupeň od 50 - 160 Km/h a co to de na tempomat. Jsem spokojen i s výkonem na jízdu to bohatě stačí a aspoň to nenutí člověka riskovat!

:) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jedu po docela rovném terénu těch 100km/h na tempomat tak je spotreba 3.8l (3,5 - 4,0). Jezdím dva roky a moje průměrná spotřeba je 4,6l. Jezím vše město, dálnice a mimo. Mimo obec jezdím podle tachometru 100km/h a po dalnici 140km/h dle tachoše, obec 60km/h. V autě sedí většinou 4 osoby. Nejsem ani brzda provozu ani blázen. Jezím hlavně na 5 rychlostní stupeň od 50 - 160 Km/h a co to de na tempomat. Jsem spokojen i s výkonem na jízdu to bohatě stačí a aspoň to nenutí člověka riskovat!

:) :) :)

Díky moc :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Tam jsem právě napsal prvně, ale potom jsem se kouknul na reakce a datumy příspěvků a usoudil jsem, že tam zřejmě skoro nikdo nechodí... To tady opravdu nikdo nemá SDI s PP?

no to vies, je tazke ti presne odpovedat, lebo stale sa da ist s lahkou aj tazkou nohou. ale poviem ti, ze na svojej fabci hatchbacku som presiel cca. 800km pri spotrebe 4,2, asi 40% dialnice, 40% statne cesty a 20% mesto a siel som stale predpisovo, to je ze 130, 90, 60km/h :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

no to vies, je tazke ti presne odpovedat, lebo stale sa da ist s lahkou aj tazkou nohou. ale poviem ti, ze na svojej fabci hatchbacku som presiel cca. 800km pri spotrebe 4,2, asi 40% dialnice, 40% statne cesty a 20% mesto a siel som stale predpisovo, to je ze 130, 90, 60km/h :)

Mam 1.9SDI v combi verzi (cca 2 roky, najeto 55tis). Zkusenosti takoveto: jizda 50% Praha, 25% dalnice, 25% mimo mesto ... dlouhodoba spotreba 4,4l. S tim ze ve vsech pripadech povolene rychlosti spise prekracuji /+10%/. Jinak napr. nemecka dalnice .. kontatnich 120km/h, obsazeni 2dospele osoby a narvany kufr ... prumerna 3,9l (ujeto cca 600km). Jinak kdyz se to zene - 4 lidi, plny kufr, dalnice v Nemecku - 150km/h a vice ... stejne jsem neprekrocil spotrebu 5,1l/100km. Tak co vic resit.

Jinak auto je samozrejme "slabe" ... o to vice me tesi si davat na krizovatkach pany s TDI a cernym kourem u zadele. Na svuj maly vykon ma zejmena v nizkych otackach docela dobry kroutak. Takze je to o tom kdo krouti kolacem a jak umi radit. Tak jest :palec2:

Jo a jinak kdyby se mi nepodelal stahovak LP dveri (oprava cca 2tis), tak do toho auta leju jen naftu a jednou za 15tis olej (a samozrejme potrebne filtry). Takze (radeji si to zaklepu) - je to neskutecny DRZAK ;-). Holcicka moje :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, mám taky 1.9. SDi, r.v. 2001, najeto asi 193 000km a naposledny když jsem měřil spotřebu tak jsem měl průměrnou asi 4,2 l/100km, po dálnici nejezdím jen okrskové silnice a město. Poslední delší jízda asi 150 km po okrskové silnici a dle PP průmer asi 3.6 l/100km. Myslím si že to je super spotřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež mám Fabiu SDi, najazdených 138tis km, teraz mám 17" kolesá a keď idem dlhšie trasy ukazuje mi to pri 100ke od 4,6 do 5l, predtým na 16" z užšími pneu to bolo 3,8l pri 100. Moja posledná dlhšia trasa bola okolo 300km. Na konci mi to ukazovalo ako priemernú spotrebu 4,7l. Takže asi tak, ale naozaj je to subjektívne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 1.9SDI v combi verzi (cca 2 roky, najeto 55tis). Zkusenosti takoveto: jizda 50% Praha, 25% dalnice, 25% mimo mesto ... dlouhodoba spotreba 4,4l. S tim ze ve vsech pripadech povolene rychlosti spise prekracuji /+10%/. Jinak napr. nemecka dalnice .. kontatnich 120km/h, obsazeni 2dospele osoby a narvany kufr ... prumerna 3,9l (ujeto cca 600km). Jinak kdyz se to zene - 4 lidi, plny kufr, dalnice v Nemecku - 150km/h a vice ... stejne jsem neprekrocil spotrebu 5,1l/100km. Tak co vic resit.

Jinak auto je samozrejme "slabe" ... o to vice me tesi si davat na krizovatkach pany s TDI a cernym kourem u zadele. Na svuj maly vykon ma zejmena v nizkych otackach docela dobry kroutak. Takze je to o tom kdo krouti kolacem a jak umi radit. Tak jest :palec2:

Jo a jinak kdyby se mi nepodelal stahovak LP dveri (oprava cca 2tis), tak do toho auta leju jen naftu a jednou za 15tis olej (a samozrejme potrebne filtry). Takze (radeji si to zaklepu) - je to neskutecny DRZAK ;-). Holcicka moje :palec2:

to že dáváš na křižovatce TDi s kouřem u zadele, to asi znamená, že tam nemaj něco v pořádku a moc jim to nejede.. (protože oni tam ten krouťák taky mají FI SDI 125Nm/1600ot., FI TDI 240Nm/1800ot.) :smich: né sranda, jen jsem si musel rejpnout. lol Souhlasím s tebou, že je to o tom, jak kdo umí jezdit ;) já dřív taky váhal, jestli nevzít SDI, je to neskutečnej držák a motor je skoro nezničitelnej.. ;) a koukám na tu Vaši (všeobecně i ostatní) spotřebu... :palec2: to je paráda.. 1,9SDI je výbornej motor..

Editováno: , autor: Jarys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...