Přejít na obsah

Píská větrák topení - co s ním??


diRk

Doporučené příspěvky

Je to na oktávce rok 2003, má climatronic, jestli to hraje roli... Větrák píská nebo dělá takový zvuky, jak kdyby se tam ta vrtulka o něco opírala... Co s tím a hlavně jak se k tomu větráku dostat?? Prý je někde blbě schovanej a je potřeba hodně věcí demontovat... Díky za radu. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusis zadny kaslik sundavat, staci ho jen povolit, a zespoda mas koberec, ten das stranou a je tam deklik na dvou sroubkach ten vyndej a potom vyndas cely motorek.

Je rozdil mezi klimatronikem a normalnim AC, hlavne v uchyceni vetraku. Ale pochybuju ze ti pomuze neco jineho nez vymena za novy...

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kua,dela mi presne to samy,smetak jeden..A jeste jsem vypozoroval,ze pri brzdeni skripe vic a pri akceleraci malicko min..Tak sem se minulej tejden nas*al,sundal kastlik a...nic,prestalo to..Dal sem kastlik zpatky a dobry..V patek sem jel a zase to vrzalo jak krava..Az bude vic casu,vrhnu se na to taky.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....Je rozdil mezi klimatronikem a normalnim AC, hlavne v uchyceni vetraku....

zadny rozdil neni ventilator je stejny jak pro climatronic tak pro topeni i manual klimu a uchyceni je stejne-drzak motoru se lisuje jen jedna verze, jen je rozdil v krytce ventilatoru climatronic ma regulator otacek jinde "cervena koska na tele klimy u climatronicu".

Jinak sundat odstineni je na 2 plastovych sroubech-krizovy sroubovat a nebo obyc je to univerzal, staci jen ten jeden stejne je jeste chyceno dlouhym vazacem a pak povolit 2 torx srouby 4*16 a tahem vytahnout ventilator.

Dle meho bude v ..... motor ale to je jen muj nazor mrkni na nej a uvidis muzes to mit rozebrane a vyzkouset ventilator mimo teleso klimy,ventik bude tocit i kdyz bude mimo a zapojen ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Mám pocit že někde od ventilátoru,ale netuším jestli tam není někde blízko něho kompresor.Ten zvuk není přímo pískot,ale připadá mi to jak by při zapnutí kompresoru a natlakování šel ten zvuk z něho. Ale jak jsem psal nestane se to pokaždé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

to tu trošku oživim :) začal mi pískat větrák, děsnej zvuk :o konkr. je slyšet pískot z ofuku u spolujezdce u okna, řešení asi bude vyndat kastlik a ten ventilátor předpokládám.... zajímá mě proč je pískání slyšet jenom z toho jednoho ofuku a ne z ostatních? Že je nejblíž tomu větráku a do jinejch se ten pískot nedostane? Nebo tam je ještě nějakej jinej větrák pro ostatní ofuky? má to někdo v merku, jak to tam je řešený? thx...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

ja jsem vyndal uhliky, mrkl na jejich velikost a ocistil, nasadil zpet. Loziska jsem prostrikl. A je klid. Spise pomohlo procisteni tech uhliku a asi lepsi dosednuti, ty pruzinky co je tlaci - vse bylo spinave od prachu a zrejme uz tolik netlacilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
zadny rozdil neni ventilator je stejny jak pro climatronic tak pro topeni i manual klimu a uchyceni je stejne-drzak motoru se lisuje jen jedna verze, jen je rozdil v krytce ventilatoru climatronic ma regulator otacek jinde "cervena koska na tele klimy u climatronicu".

A půjde tedy zapojit bez nějakých úprav, ventilátor z man. klimi na climatronic, nebo je problém v zapojení ovládání té regulace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ventilátor k topení - jak stáhnout to černé plastové pouzdro

Pokouším se demontovat ventilátor k topení před kastlíkem spouljezdce. Kastlík mám sundaný, kablíky vetilátoru taky, ale to je pro mne konečná. Netuším, jak sundat to černé plastové pouzdro (viz. foto), pod kterým se, snad, schovává ten cvrlikající hajzlík. Žádné šroubky tam nevidím, lomcuju s tím, ale ani se to nehne. Nevíte, jak na to?

A druhák, mohli byste někdo poslat jakýkoliv odkaz na ventilátor, který tam bude pasovat?

Děkuji.

post-35290-0-47149900-1299486570_thumb.j

Editováno: , autor: ddd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...