Přejít na obsah

Koupě passat combi 4X4 dobře nebo špatně


Kombík

Doporučené příspěvky

Passat je oproti Octávce pohodlný a to moc.Má trvalý pohon narozdíl od Octávky.Motor,př.náprava shodná se Superbem.Osobně bych neváhal ani minutu,i když za 300 bych se poohlédl po mladším ročníku.

Jó a nevím o tom,že by je OI 4¸4 dělala 96KW

Editováno: , autor: cosby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

passat má hliníkovou a složitou přední nápravu a v případě kompletní výměny vlivem našich silnic se cena může dostat až k 60 000,-kč, škodovka má levnější ND, takže pokud máš prachy navíc, tak klidně do passata

Editováno: , autor: HONZA83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Passat je pohodlnější než Okina to je bez diskusí, ale jak již napsal Honza tenhle MR 01 má ještě AL prvky na přední nápravě a oprava je velice drahá.Pokud bys opravdu chtěl Passata, tak až od MR 02 má již nápravu ocelovou a není tolik poruchová.Okina tě v servisu přijde daleko levněji.Hodina práce na Okině přijde na 500-800,- jak kde, hodina na Pasata 1000-1200,- a vlastní díly na Passata jsou samozřejmě také dražší.Spotřebu neřeš, ta je prakticky velice podobná ale servis ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kompletní a kvalitní díly na celou přední nápravu seženeš za 8000,tak se těch 60.000 vůbec neboj.Žádná ocelová u MR02 není,pořád je to hliík.slitina.Nikdy neodcházejí ramena jako taková ale čepy a silenbloky.Passat bude žhrát o cca 1 litr více,ale jak jsem psal,je to permanentní 4×4,což je úplně něco jiného,pokud to využiješ a dílu je na to mraky stejně jako na škodovku.Znám kluky od Passatů s dokonce vím o jednom,co prodává celou zadní osu v super stavu vč.Torsenu za 5000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Passat by mel mit stejnou napravu jako Superb a ted jsem kupoval vsechny ramena a komplet sada vysla 7 tis. tak nevim kde jste nabrali tech 60, leda by vymena prisla na 53. tis :p

Komplet výměna pravého závěsu na Pass 2,5VR MR 04 ve značkovém servise 57 000,-.Samozřejmě nemáme čas ani potřebu se hrabat v autech od toho jsou značkové servisy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Passat by mel mit stejnou napravu jako Superb a ted jsem kupoval vsechny ramena a komplet sada vysla 7 tis. tak nevim kde jste nabrali tech 60, leda by vymena prisla na 53. tis :p

U Supíka na rozdíl od Passata přední náprava opravdu nezlobí, je to přičítáno, že Supík nemá nápravu tolik zatíženou jako Passat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rosťo prosím tě nemel.Sup a Passat jsou co se týče zatížení na nápravu naprosto shodné.Se podívej na váhy aut a pak něco kecej.Jinak kamarád bys s Passatem v servisu VW a kompletní výměna všech ramen 47000 s daní.

Na svých zkušenostech s VR5 si stojím, ale to není důležité,nechci se tu hádat-tvou radu o koupi Passatu bych bral kdybys ji poskytl někomu ze svého relativně blízkého okolí , komu můžeš třeba i pomoci když bude v nouzi ale nezdá se mi to fér takto radit kolegovi, kterého neznáš a jehož finanční zázemí je zřejmě omezené ( kdyby nebylo, nebude se nás vůbec ptát a koupí si co uzná za vhodné).Provoz Okiny je jednoznačně levnější a v našich podmínkách dostupnější nežli provoz Passatu.

Já to vidím takhle, tím nijak nezpochybňuji tvé profesionální kvality ale jako pofík sám musíš uznat, že servisně je Okina někde jinde než Passat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš brát v úvahu motorizaci.Jasně,že Passat s V6 bude mít větší tlak na nápravy než Sup 1,9,ale budeš li srovnávat stejné motorizace tak je to naprosto stejné.Co se týče servisu bude Octa asi o chlup levnější,ale osobně bych raději připlatil za comfort co Passat nabízí a máš li známosti,tak ten servis už tak drahý není a díly na Passata rok 02-03 seženeš za stejnou cenu jako na Octu a spotřební věci jako desky,olej atd jsou cenově stejné.Je jasné,že pokud 4×4 nevyužije,nepotřebuje trvalý náhon co nabízí Passat,bydlí li v horách nebo využijeli trvalý náhod,je to opravdu úplně o něčem jiném a taky,což je pro mě dost důležité,protože jsem zažil,co dokáže Haldex za deště ve 130km.Nikomu bych to nepřál zažit.To ti Passat neudělá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš brát v úvahu motorizaci.Jasně,že Passat s V6 bude mít větší tlak na nápravy než Sup 1,9,ale budeš li srovnávat stejné motorizace tak je to naprosto stejné.Co se týče servisu bude Octa asi o chlup levnější,ale osobně bych raději připlatil za comfort co Passat nabízí a máš li známosti,tak ten servis už tak drahý není a díly na Passata rok 02-03 seženeš za stejnou cenu jako na Octu a spotřební věci jako desky,olej atd jsou cenově stejné.Je jasné,že pokud 4×4 nevyužije,nepotřebuje trvalý náhon co nabízí Passat,bydlí li v horách nebo využijeli trvalý náhod,je to opravdu úplně o něčem jiném a taky,což je pro mě dost důležité,protože jsem zažil,co dokáže Haldex za deště ve 130km.Nikomu bych to nepřál zažit.To ti Passat neudělá

Souhlasím s tím co píšeš ale i sám přiznáváš, že je dobré mít známosti.Kolega Kombíkto nic takového nepřiznal.Passat zvláště ve verzi 4*4 je bezesporu lepší Okiny přeci jen to má své ale...Já sám když jsem si v létě kupoval svoji Okinu jsem zvažoval i koupi Audiny či Passatu a nakonec jsem to vzdal právě kvůli servisu-na Okinu ho mám opravdu perfektní ale ostatní vozy VW ne.Je to samozřejmě věc názoru, ale i finančních a hlavně technických možností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš brát v úvahu motorizaci.Jasně,že Passat s V6 bude mít větší tlak na nápravy než Sup 1,9,ale budeš li srovnávat stejné motorizace tak je to naprosto stejné.Co se týče servisu bude Octa asi o chlup levnější,ale osobně bych raději připlatil za comfort co Passat nabízí a máš li známosti,tak ten servis už tak drahý není a díly na Passata rok 02-03 seženeš za stejnou cenu jako na Octu a spotřební věci jako desky,olej atd jsou cenově stejné.Je jasné,že pokud 4×4 nevyužije,nepotřebuje trvalý náhon co nabízí Passat,bydlí li v horách nebo využijeli trvalý náhod,je to opravdu úplně o něčem jiném a taky,což je pro mě dost důležité,protože jsem zažil,co dokáže Haldex za deště ve 130km.Nikomu bych to nepřál zažit.To ti Passat neudělá

Octavkou s haldexem jsem jel jen parkrat a docela by me zajimalo jaky spatny vlastnosti ma... Co se ti stalo ve 130 na tom desti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...