Přejít na obsah

Letní pneu


OrOrO

Doporučené příspěvky

Vybiram ted letni pneu 195/65 r15 a narazil jsem na novy ADAC test

http://adam.cas.sk/clanky/9383/vyberajte-s-rozumom-ktore-letne-gumy-su-najlepsie.html

Proto se ptam, jestli ma nekdo zkusenost s pneu Vredestein? Maji vysokorychlostni pneu nejake nevyhody? Nasel jsem je za 1284,- coz je jeste levnejsi, nez mnou puvodne zamyslene Micheline Energy. Bude to na O1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámoš po dlouhé úvaze nakonec koupil Vredestein Ultrac Cento.

post-57881-0-59522500-1299786051_thumb.j

Vybíral dlouho a ne stylem "zavřu oči a ukážu prstem".

Na nejlevnejsipneu.cz je mají za 1.999,- (ale 205/55 x 16)

Já bych bral Vredestein Sportrac 3

post-57881-0-84721900-1299786070_thumb.j

Ale až na rok.

"Nové" auto mám krátce. Musím se z toho vzpamatovat a letní ještě sezónu vydrží.

uz se chystate prezout na letni????

Ne, u nás dnes sněžilo.

Do konce března nemá smysl o tom vůbec uvažovat.

Zimní gumy stejně dřív zestárnou než sjedou. Ten čtvrtý rok, co se říká, že zimní guma nemá být starší, už je stejně tvrdá.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Hankook Ventus Prime K105 195/65 R 15 91V měl jsem je v rozměru 205 /55 R16 byla to výborná pneu, za sucha i na vodě dlouhá kilometrová výdrž(hodně najeto).letos sem dal už novější typ HANKOOK rs-2 205/55 R16 91W,tak sem zvědavý jestli vydrží taky tak dlouho..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec jsem koupil Barum Bravuris 2 195/65/15,ted když je mám na ráfkách tak jsem si všiml že jsou všechny vzorky jedním směrem.Když jsem volal prodejci tak mě řekl že guma je asimetrická a neliší se pravá a levá strana.Na gumě je nápis inside(uvnitř) a outside(venek)to je ale správně nasazeno na ráfku.Má někdo tyhle gumy a jak to vlastně je? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vubec se nestresuj, je to to same jako treba Pirelli P7, ktera vypada taky tak nejak divne, ze jedna strana vypada jako by byla opacne. Ovsem dulezite je abys na gume videl OUTSIDE, kdyz je mas hozene na aute ;)

Jinak kamos ma ty stejne Bravurisky 2 co mas Ty, a nemuze si je vynachvalit. Ted je teda pojede 3 sezonu, ale to na nich byl 2x v Italii, 1x v Chorvatsku a jinak CR a SK. A porad frci, ovsem nevim presne kolik tis.km na nich ma a jaky je ted jeho stav vzorku.

Takze bych se jich urcite taky nebal :D

Strach jsem mel teda kdysi s fabii s obutyma Barum Brilantis, ktere apsolutne na vode nesedi a skoro jsem to kdysi napalil do auta predemnou, co melo ocividne lepsi gumy a zacalo na vode prudce brzdit :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v pondělí na servisní prohlídce se mě se smíchem ptali jak jsem spokojený s Matador Elite 2 z prvomontáže a nevědě jsem jak slušně odpovědět, km výkon katastrofa a na vodě jsou daleko horší jak Brilantisy a jak je za chvíli dojedu taky dám Barum Bravuris 2 195/65 R15 H

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ben06 : S Matadorem nemam osobni zkusenost, jen si pamatuju ze na nejakych Matadorech pred 10 roky jezdil kamos a moc si je pochvaloval, ovsem to bylo se zigulikem :D

Kolik jsi na nich uz najezdil ze pises ze nic moc nevydrzi?

Jinak jestli klouzou vic nez Brillantis, tak to je asi velka katastrovfa :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mám najeto cca 27tis. a z toho 10 tis. na zimích (GYUG7+) a ze vzorku zbývá asi tak 20%

hodnocení matadorů před 10 lety a na žigulu no nevím, já jsem s mou prvomontáží krajně nespokojený v duchu názoru servisáků, Brilantis tak hrozný zase nebyl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ben06 : Tech 10 roku a zikul, bylo jen jako takova sranda :smich: Nemyslel jsem to tak, abys to ted srovnaval, protoze to je nesrovantelne ;)

Ovsem jestli jsi najel 17tis na tech letnich a jsou teda uz jak pises pouze 20% coz je teda uz guma pod hranici 1,6mm. Tak to teda je pekny smejd :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se podělit se zkušeností s jedním pneuservisem u nás.

Nevím jestli to tak dělají všude, já se s tím setkal poprvé a byl jsem vyvalený jak pojistka.

Nejprv mi nebylo jasné proč do toho stroje zadává kromě rozměru taky počet šprušlí.

Pak zase jsem nechápal proč u vnější strany to nabízelo vždy dvakrát nějakou hodnotu závaží.

Když jsem se kouknul na hotové kolo bylo mi vše jasné.

Ten chytrý stroj totíž umí schovat závaží za ty šprušle.

Proto se zadává jejich počet a poloha, tj. zadává se výchozí poloha se šrpušlí nahoře.

No čuměl jsem jak puk :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasneee! Ale ne vsechny pneuservisy Ti takhle vyjdou vstric.. Na motorce mam lestene rafky, kde mi pri vyvazovani na lesteny povrch panacek nalepil zavazi a vypadalo to pekne hnusne. V jinem servise to sundali prevazili, prepocitali a vlepili zavazi jakoby co nejblize stredu mimo lesteny povrch. Sice pravda, zavazi musi byt logicky v takovem pripade vetsi, ale kdyz to neni tak videt, tak mi to nevadi. Takze bacha, kde kola prevazuji-kdyz maji spravne masinky, vsechno jde. Ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ty Vredestein Sportrac 3 jsem letos kupoval, ale v rozměru 195/65R15 jen...:D mám na nich najeto něco kolem 5 tkm a jsem spokojen, nehučí, dobře to odvádí vodu a aji to dobře sedí . Spotřebu mám oproti loňskému roku o 0.2l menší a loni jsem jezdil na Goodyear Excellence.

Editováno: , autor: laky911
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdím už druhou sezonu Continental SportContact2 205/50/17 a na such si nemůžu stěžovat, řek bych až parádní trakce, kupodivu na okruhu taky moc nemizí. Na mokru jakš takš, ale když sou na dálnici hodně mokrý místa, tak se mi klidně při 100km/hod rozbliká ASR :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

tak máme najeto 31tis. z toho 10tis. na zimních a letní prvomontáž Matador Elite 2 je zralá na výměnu, nikdy více takové sra***

Ja jsem kupoval novou felicii 1,3 MPi a měli pneu Continental. Když jsem daval nové tak bylo na tacho 90.000 km a to jsem v tu dobu zimni gumy nemel. Klobouk dolu před Continentalem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...