Přejít na obsah

Kontrola tlaku v pneumatikách (TPM)


ivanl

Doporučené příspěvky

TPM není stavěné na proražení pneu. snímá to dlouhodobě otáčky a pokud jsou jiné než nastravené, tak to pípne. Takže je to spíš funkce "Chci dohustit kolo" a ne píchl jsi.

Když jsem přehodil z letních na zimní, tak jsem zapomněl zklaibrovat a píplo to až po sedmdesáti kilometrech. Takže to funguje, ale opravdu ne na defekt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Síce sme v FII/R, no TPM patrí medzi jedny z najčastejšie reklamovaných vecí na OII - vraj nefunguje. Všetko je ok, funguje, ale len v prípadoch X, Y a Z. Pokiaľ dobre viem, dokonca sa upravoval vyhodnocovací algoritmus, no že by to niečomu pomohlo... Nepoznám jediného človeka, ktorému by TPM niekedy niečo zahlásilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je fakt...mne tiez nic nehlasilo...ale ani zatial nemalo dovod. Lebo aj ked ti ubuda tlak v pneu po urcitej dobe, je to zhruba rovnako na vsetkych kolesach a tym padom neregistruje rozdiel v rychlosti otacania jednotlivych kolies...alebo to potom nefunguje...a cas na vyskusanie ze by som jedno koleso podhustil a behal s nim po ulici som este nemal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dnes odpoledne proběhla výměna na zimní, zkušební jízda a po asi 3-4km hlasi kontrolka TPM změnu. A jednou jsem prorazil pneu, a asi po 100 metrech uz se kontrolka ozvala (z toho jsem asi 50 metrů doufal, že pneumatika to přežila, dalších 50 metrů jsem si byl už skoro jistý, že je v pytli). Takže to asi funguje OK (aspon teda me) :palec2: Vyroba 2/08

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Mne TPM ani nepiplo. Na letnich sem mel tlak pro maximalni zatizeni (rozdil predek zadek 2,3 ku 3,2 tusim), na zimnich bylo od vyvazovani cca 2,3 na vsech. A nic...

No, myslim, ze v tomhle pripade ani nemelo duvod pipat.

Pokud mas 2,3 predek a 3,2 zadek, mas porad nahustene pneu na "spravnou hodnotu" - jinak receno, prumer, resp. obvod a tim i otacky pneu se nemeni.

Stejne tak pri prezuti na zimni s tlakem vsech kol 2,3 (za predpokladu, zes pouzil stejny rozmer, ale to uz nema nic spolecneho s tlakem).

Az kdyz ti klesne tlak do te miry, ze se pneu zacne deformovat, pak TPM zjisti rozdilne otacky postizeneho kola a ozve se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zaujimalo by ma ako to otestovat bez toho aby som znicil pneu. lebo mne to tiez zatial ani raz nepiplo...ale nikdy nebol problem. Ani ked som preszul na zimne. Zaujimalo by ma ci by nepomohlo ked mam vsetky na 2,1 nahustene, jednu vypustit na 1.5? Je to dost vypustene? A po kolko metroch by sa to malo ozvat? Mate niekdo skusenost? Rad by som sa presvedcil ze to naozaj funguje skor nez mi vyprsi zaruka na auto. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, myslim, ze v tomhle pripade ani nemelo duvod pipat.

Pokud mas 2,3 predek a 3,2 zadek, mas porad nahustene pneu na "spravnou hodnotu" - jinak receno, prumer, resp. obvod a tim i otacky pneu se nemeni.

Stejne tak pri prezuti na zimni s tlakem vsech kol 2,3 (za predpokladu, zes pouzil stejny rozmer, ale to uz nema nic spolecneho s tlakem).

Az kdyz ti klesne tlak do te miry, ze se pneu zacne deformovat, pak TPM zjisti rozdilne otacky postizeneho kola a ozve se.

přesně tak, snímá se obvodová rychlost a ne skutečný tlak a pokud je pneu prázdné, tak se vyhodnotí jako s rozdílem obvodové rychlosti proti původní a začne pípat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj,

tak s kontrolou tlaku v pneu mám taky jeden dotaz. Pročítal jsem si velký techničák (viz foto) a jelikož je zde uvedeno u rozměru pneu 165/70 R14, že "pouze pro vozidla bez kontroly tlaku v pneu", znamená to, že pokud bych chtěl tenhle rozměr jako zimní obutí vozu, tak to nejde?? Mám FII kombi ve výbavě Sport, která mám právě kontrolu tlaku v pneu.

Můžu tedy použít i přes toto v techničáku ten rozměr 165/70 R14, pokud mám ten TPM snímač tlaku??

post-12494-1229329566_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Ahoj,

tak s kontrolou tlaku v pneu mám taky jeden dotaz. Pročítal jsem si velký techničák (viz foto) a jelikož je zde uvedeno u rozměru pneu 165/70 R14, že "pouze pro vozidla bez kontroly tlaku v pneu", znamená to, že pokud bych chtěl tenhle rozměr jako zimní obutí vozu, tak to nejde?? Mám FII kombi ve výbavě Sport, která mám právě kontrolu tlaku v pneu.

Můžu tedy použít i přes toto v techničáku ten rozměr 165/70 R14, pokud mám ten TPM snímač tlaku??

Mám ten stejný problém, ale s tím rozdílem, že mi rozměr zimáků zakázaný v techničáku prodali spolu s autem. Zjistil jsem to až po několika týdnech. Auto jsem kupoval na druhém konci ČR než bydlím, takže reklamovat nebudu. Navíc levá zadní má špatný ventilek a uchází cca za 10 - 12 dnů z 2.9 na 1.5. TMP to vždy zahlásí na poloviční hodnotě. Jsem línej jet do servisu a za chvilku budu stejně přezouvat na hliníky - ventilek měním až před další sezónou. Funkčnost TMP je spolehlivá a hlásí až skutečný problém. Mám MR2009.

Má někdo info proč nemůžou být ty 165/70 R14? Já si myslím, že výrobce při testech možná zjistil, že tato funkce nefunguje optimálně a tak to raději zakázal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten vysoký a (úzký) 70% profil pneumatiky je již velmi citlivý na nerovnoměrné zatížení vozu => velmi mnoho planých varování.

Řešil jsem to také a nakonec koupil R14 185/60.

Editováno: , autor: Blacky
pravidla rikaji - necituj posledni prispevek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...