Přejít na obsah

Kolik průměrně ujede na plnou nádrž?


Johny55

Doporučené příspěvky

Zdravím, zajímalo by mě kolik tak cca km ujedete na plnou nádrž. A samozřejmě dodejte motorizaci a rozměr (velikost) kol.

Chci to porovnat, sem tam se mi to nějak nezdá.

Ahoj. Kolik na nádrž neměřím, ale 95 % toho nacourám po městě a průměrná spotřeba se mi hejbe zima - 6.7 a teď kolem 6,2. Na leto mi to sleze tak kolem 5,5. Pokud jedu dálku s rozumem do 110 km/h, tak se vejdu pod 5 litrů. Jinak když spěchám, tak okolo 6 jako po městě. Mám 66 kw bez úprav, r.v.2000, najeto snad 185000km a kola 195/65/15 - léto i zima. Tak když to vezmeš kolem a kolem, tak na nádrž ujedu cca 850 až 900 kiláků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě se podařilo několikrát udělat asi 750 km. Rafička už byla dole, ale věřím tomu, že by Okta ještě pár desítet km ujela, ale už jsem to neriskoval, ale těch 750 km je v celku v pohodě. A kola klasika 195/65 R15. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě se podařilo několikrát udělat asi 750 km. Rafička už byla dole, ale věřím tomu, že by Okta ještě pár desítet km ujela, ale už jsem to neriskoval, ale těch 750 km je v celku v pohodě. A kola klasika 195/65 R15. :palec2:
750 až 800 možná by šlo ještě 50

kola 195/65 15

a co za motor panove?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle vypoctu / i realne / se pres 1000 km na plnou dostanu s prehledem

pocitamli 55l nadrz a realnou spotrebu cca 4,5 - 5 l/100km

ale musim rict ze jen jednou jsem dospel az k tomu ze jsem nechal rozsvitit hladovy oko za dva roky co mam toto auto,

a to jeste jen pro zkousku jestli vubec funguje,

jinak tankuji kdyz je rucka budiku mezi ctvrt a pul nadrze

EDIT: pneu klasika zimni , letni taky 15" ale 205/60

Editováno: , autor: zdsamct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejak mi ty pocty nesedi

1,6/55kW 175/80 R14 na nádrž tj cca 55l 700 - 880km a podle palubáku v průměru 833km na nádrž při spotřebě 6,6l/100km
............. zima 6.7 a teď kolem 6,2. Na leto mi to sleze tak kolem 5,5. Pokud jedu dálku s rozumem do 110 km/h, tak se vejdu pod 5 litrů......... Tak když to vezmeš kolem a kolem, tak na nádrž ujedu cca 850 až 900 kiláků.

na rozdilnou spotrebu / rolbar 6,6l a jirka vip od 6,7 do 5l / mate stejnej dojezd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O1 RS 1.8T, 225/45/r17 plná na 680 - 710 km, jezdím centrem Prahy :huh: Taky bych chtel spotrebu 4,5 s dieslem :)

4,5 je fajn ;)

ale taky je zajimany si predstavit ze mas po praze stejnou spotrebu jako kolega s 1,6 74 kw /podle ujetych km/

to srovnavani je fakt desny

a to jeste kdyz srovnam 1,6ky tak lip vyjde asi ta slabsi,to se divim asi nejvic kdyz si vezmu jak moc lidi rika ze moc basti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4,5 je fajn ;)

ale taky je zajimany si predstavit ze mas po praze stejnou spotrebu jako kolega s 1,6 74 kw /podle ujetych km/

to srovnavani je fakt desny

a to jeste kdyz srovnam 1,6ky tak lip vyjde asi ta slabsi,to se divim asi nejvic kdyz si vezmu jak moc lidi rika ze moc basti

Tak to také docela hledím na tu spotřebu RS... :o Já se teda snažím jezdit šetrně, žádná těžká noha. Posledně jsem ujel 645km. Jezdím maloměsto a okrsky, ale je taky pravda, že během zimy, když jsem jel do práce, tak jsem v těch mrazech nastartoval a hned abych zase brzdil, takže se motor ani pořádně nezahřál...to je pak na té spotřebě vidět no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na rozdilnou spotrebu / rolbar 6,6l a jirka vip od 6,7 do 5l / mate stejnej dojezd

tak si to spočítáme zpětně 6,6 průměr na 100km, nádrž má cca 55l - 55/(6,6/100)=833,33PER. , takže průměrně bych měl mít dojezd 833km

jirkavip by měl mít na 6,7l skoro to samé a na 5l cca 1100km ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co za motor panove?

Dovolím si odpovědět i za octaviamana. Oba máme své motorizace v podpisu, abysme takové věci nemuseli zbytečně psát pořád dokola. Ale pokud na tom trváš a chceš to napsat, tak já mám 2.0 a octaviaman má 1.9 TDi 81 kw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co jsem teď koukal, tam mezi 74kW a 55kW je rozdíl ve spotřebě jen 0,1l podle dokumentů od škodovky.

včera jsem pálil Olomouc Brno Praha po D1 průměrná rychlost 140km/h a spotřeba 6,5l a to jsem to z kopečka nešetřil, dvakrát tam bylo i víc jak 190km/h a okamžitá spotřeba 7,5l lol

kopec je pak už horší :feve:

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhodobý průměr podle P2 až do jeho vynulování které nastane vždy z důvodu času (99hodin) takřka jen po Praze v zimě 8 a v létě 7,5.

Mimo Prahu jízdy nad 100km za 6,3

Dlouhé trasy za příznivých podmínek - Ženeva - Praha =5,7 (1000km 12hod), Praha Omiš na jednu nádrž + výpary (5,2)

a jeden úsměvný rekord který kdykoliv zopakuji Příbram - Praha 3,9 je to totiž celých cca 68km v podstatě z kopce (opačně je to už horší....)

A v Mostě na okruhu za 12...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OI 1,6 75kW (2000):

priemerna spotreba = 7,6 l/100km

Dojazd = cca. 550-600 km

zimne gumy 15"

denne jazdim kratke vzdialenosti (2x 12 km do prace), samy kopec mimo mesta a krizovatky v meste

Asi mam tazku nohu...

:feve:

Peter

mám něco podobného někdy víc někdy i méně

alejinak se mi to hýbe kolem 600km

mám 1.6/ 74kW

Editováno: , autor: Moravecmilan21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...