Přejít na obsah

Turbo


Simpi

Doporučené příspěvky

Dobrý den, prosím o radu zkušené majitele Octávií. Mám Octávii 1,9 TDI, rok výroby 2001 motor ALH 66 kW a prosím o informaci, jaké je v tomto motoru použito turbo - jestli má pohyblivé lopatky nebo ne. Po několika dotazech v servisech jsem dostal několik různých odpovědí . Moc děkuji.

Editováno: , autor: Simpi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, prosím o radu zkušené majitele Octávií. Mám Octávii 1,9 TDI, rok výroby 2001 motor ALH 66 kW a prosím o informaci, jaké je v tomto motoru použito turbo - jestli má pohyblivé lopatky nebo ne. Po několika dotazech v servisech jsem dostal několik různých odpovědí . Moc děkuji.

Zdravím tak pokud je to ALH je tam 100% s proměnou geometriií lopatek mám to samé a mohu potvrdit že je tam :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

66kw bez naklápění vyráběli souběžně s naklápěním? To šlo v té době si vybrat? Nebo s tím naklápěním mířili ven?

Ne v roce 2000 v 8 měsíci když vyjeli porvé s faceliftem tak měl ještě AGR bez naklápění a tady ty motory dobíhali takže ještě nějaký auta je měli ale pak začli dávat ty turbíny s naklápěním - si mysleli že je to lepší ale je to na prd akorát se to zadírá :aggressive:

Editováno: , autor: Lukascheck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
Ne v roce 2000 v 8 měsíci když vyjeli porvé s faceliftem tak měl ještě AGR bez naklápění a tady ty motory dobíhali takže ještě nějaký auta je měli ale pak začli dávat ty turbíny s naklápěním - si mysleli že je to lepší ale je to na prd akorát se to zadírá :aggressive:

takže když dám do 66tky vstřiky z 81 budu mit 81kw verzi???...někde sem čet, že se motory od roku 2002 lišej jen v těch vstřikách

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže podle vinka je ta okta 2002 model, takže už bude mit turbo stejný jako AHF, takže vstřiky a soft z 81 a je to ???...je to prostě klasická 90 koňová oktávka a mě se to zdá slabý, takže kdyby to šlo udělat tak, aby to bylo jako origoš motor 81 ze škodovky, byl bych radši, dávat soft za 15 tis se 540 vstřikama nechci, je to přeci jen fotrovo auto a ten si hlídá spotřebu, takže bych to uvítal hlavně na předjíždění atd, nechci s tim honit RSa po silnici...žádnej závoďák, jen silnější verze oktávky ;-) ;)

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Dobrý den, prosím o radu zkušené majitele Octávií. Mám Octávii 1,9 TDI, rok výroby 2001 motor ALH 66 kW a prosím o informaci, jaké je v tomto motoru použito turbo - jestli má pohyblivé lopatky nebo ne. Po několika dotazech v servisech jsem dostal několik různých odpovědí . Moc děkuji.

ahoj

jj mohu potvrdit že ALH má turbo s proměnnou geometrií lopatek je to Garrett a dává se do TOURA ještě dnes ,ale ještě se jedou i 66ky se slabím turbem KKK prostě se jedou obě dvě verze,vím to proto,že ty motory máme ve skladu a dělám s nima. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...