Přejít na obsah

Olej do Fabie 1,4 16V 74 kW


Brizka

Doporučené příspěvky

Majký preco mu radis viskozitu, ked je dolezite aby splnal olej predpisanu vw normu. norma je vw 500 00, vw 502 00.

potom mozes pouzivat viskozitu aku ti napisali ja osobne pouzivam 5W 40, samozrejme pokial ti motor olej nezere, ale ak je vsetko v poriadku tak by nemal.

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar všem,

no já nevím.Mám pocit,že tazatel je v pozici,že ani neví,co tam předešlej majitel dával,jinak by se neptal-tudíž není serviska apod.Jak říká Kibi-pokusit se spojit s předešlým majitelem a pokecat...No já bych to stejně,ale spíš celý vypustil a nechal motor "vyčistit" a pak začal 10w40tkou.Ale to jen můj názor :).

Tom

Editováno: , autor: Tomíno S.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

zdravím vás,mám fabii 1.4 16V 74kw a chtěl bych se zeptat zda li můžu nalejt do motoru olej SHELL HELIX ULTRA 5W-30????právě na zadní straně je napsáno že je olej pro nejmodernější naftové motory,ale tento olej sem dostal stím že ho tam mohu nalejt tak jak??díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lukafabia: porovnej na zadní straně obalu od oleje specifikaci API/ACEA s příručkou k vozu.

Mmch, na obalu od M2T nebo M6AD najdu něco podobného - že je to určeno pro moderní naftové motory (obal je ejště ze 60.let) ;)

ruger: porovnej na zadní straně obalu od oleje specifikaci API/ACEA s příručkou k vozu.

Ad spotřeba od různých výrobců bude +/- stejná, šel bych po ceně oleje a doléval. (mebo udělej GO motoru :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mel bych dotaz mam fabii 1.4 16V 74Kw rok 2000 jak je uz tady hodnekrat psano tak i me zere olej pouzivam 5w40 od castrolu a stejne to zere hodne proto chci prejit na 10w40 myslite ze to pomuze neuskodim motoru?Vim ze kdybych to delal obracene tak uskodim ale takhle myslim ze ne.Ma nekdo stim zkusenosti.Bude si tento olej brat vice benzinu a bude vice slyset motor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oleje 10W40 a 5W40 při provozní teplotě mají zhruba stejnou viskozitu, takže netuším, jestli ti spotřeba oleje klesna. Motoru neuškodíš, neuškodí mu ani opačná záměna z 10W na 5W (nevím, proč by měla, jak píšeš). Hold to vyzkoušej a uvidíš co to udělá se spotřebou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu jsem pocetl na netu a mas pravdu bude to stejny akorat cena bude u 10w lepsi.Jsem se rozhodl ze vyzkousim motorovy olej 5w50 od Divinolu jestli mate nekdo zkusenosti s touhle firmou tak napiste.
Ja som použil Divinol 10W40 v mojej fabii 2x. Teraz nedávno som mal motor otvorený a vyzeral OK. žiadne usady! :palec2: Tak že ja doporučujem. Je to nemecká menšia firma a dobré ceny. Išiel by som do neho zasa, ale dostal som Mogul za lepšiu cenu. :p
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...