Přejít na obsah

Závislost šířky pneu na spotřebě


kartmen

Doporučené příspěvky

nooo, jej kvalite (tvrdost gumy), valivom odpore, nahusteni a aj hmotnosti kolies (hmotnost neodpruzenych rotujucich casti)

Co Ty na to? :kuk:

Na tvrdosti směsi téměř vůbec, ale především na valivém odporu daném především styčnou plochou (počet a velikost lamel a drážek) a správnosti nahuštění, hmotnost kol zde není až tak klíčová, ačkoliv se jedná o neodpružené hmoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tvrdosti směsi téměř vůbec, ale především na valivém odporu daném především styčnou plochou (počet a velikost lamel a drážek) a správnosti nahuštění, hmotnost kol zde není až tak klíčová, ačkoliv se jedná o neodpružené hmoty.

Nie az tak, ale v sucte zavazi...

A o tej tvrdosti, to som myslel ako rozdiel napriklad letna-zimna, kde sa aj ta tvrdost/makkost spolu s lamelami podiela na valiivom odpore a na spotrebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kaslete na spotrebu, ta se zvedne minimalne. Dulezity je, jak to auto uzasne sedi na silnici s 225tkama oproti 195 :) Zadnej plavacek do zatacek ...

presne tak.ja odesel od 195 a sel na 225 myslel sem ze to bude sedet,ale takto sem fakt netusil.to je bomba.spotrebu neresim.pokud chces velky kola a resis spotrebu kup si radsi 13ky budes jezdit za 3l....ale ja nerozpoznal to ze by me sla spotreba nahoru tak nevim no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nojo, ale co na to páteř po pár letech ? V Německu možná, ale s 225 u nás ? Navíc po pár tisícovkách odchází dost často i disky - čepy - tlumiče - řízení......Už jsem viděl pár "úžasnejch" salámů, ketrý si majitelé pochvalovali a volant je pak jak zbíječka. :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nojo, ale co na to páteř po pár letech ? V Německu možná, ale s 225 u nás ? Navíc po pár tisícovkách odchází dost často i disky - čepy - tlumiče - řízení......Už jsem viděl pár "úžasnejch" salámů, ketrý si majitelé pochvalovali a volant je pak jak zbíječka. :wacko:

A mas 225tky ? Protoze nektery lidi pisou tyhle komenty a vubec nevi. Je to o trosku tvrdsi, ale ne tak jak nekdo vy

pravi a dramatizuje to ...

Editováno: , autor: Sagič
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mas 225tky ? Protoze nektery lidi pisou tyhle komenty a vubec nevi. Je to o trosku tvrdsi, ale ne tak jak nekdo vy

pravi a dramatizuje to ...

No jasně, trochu to nadsazuju. Mně je celkem jedno kdo si co obuje, ale všechno má svý meze ..... pár zdivočelejch a posléze protaženejch ksichtů jsem už viděl. ;)

p.s.

Teď jezdím 195 a před tím na dvoulitru 205 (ty mi přišly tak akorát).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja chtel 215ky, ale koupil sem kola s 225tkama a ted uz mensi nechci. Paradne sedej a uz nelitam v sedacce jak nudle v bande, kdyz riznu zatacku. Na 195tkach , kdyz sem zatocil tak sem se musel drzet v sedacce :) Jsou moc uzky a moc vysoky, do zatacky se kroutej ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja chtel 215ky, ale koupil sem kola s 225tkama a ted uz mensi nechci. Paradne sedej a uz nelitam v sedacce jak nudle v bande, kdyz riznu zatacku. Na 195tkach , kdyz sem zatocil tak sem se musel drzet v sedacce :) Jsou moc uzky a moc vysoky, do zatacky se kroutej ...

Njn, já zas nejsem závodník, takže ty 195 mi stačej. Z 90% jezdim s dětma a po té co mi kluk 2x pokryl čalounění a koberce obsahem svého žaludku už to tak nehoním ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a k tématu, spotřeba? asi je o trochu vyšší, tipuji pár deci, ale zase vím, že to aotu mě drží úplně jinak, a to rozhodně nejezdím ja k závadník a neřežu zatáčky, ale je to o pocitu, kterej můžeš ocenit v okamžiku, kdy to nejmíň čekáš

Editováno: , autor: reddy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja taky nejsem zavodnik, ale kdyz sem projizdel prudke zatacky na 195tkach v rychlosti treba 60 km/h tak sem mel smrt v ocich kolikrat. Ted je projedu rychleji a vubec mi to nepride na tech 225tkach. Auto se uz nehoupe a nemusim se do zatacky drzet v sedacce. Spotrebu mam max. o 2 deci vyssi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KOMFORT NA 17tkach a vys je dost mizerny musi byt vysoky profil jinak je to des a navic to taha ve vyjetych kolejach(myslim siroky gumy)a podvozek okty je slaby a jestli projedete zatacku o 10km rychleji se sirsima gumama za 4litry kus na to bych se v....,lepsi je dat podlozky je to daleko vic poznat,jimak to co vy pojedete ve 100 ja pojedu ve 140ti a ma 16ky 205 :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, já zas nejsem závodník, takže ty 195 mi stačej. Z 90% jezdim s dětma a po té co mi kluk 2x pokryl čalounění a koberce obsahem svého žaludku už to tak nehoním ... ;)

Tak se to tady trochu rozjelo! Já jsem nakonec zůstal u 195, jelikož jsem je pořídil (Bridgestone Turanza) o čtyři kila za kus míň než 205. Nezávodil jsem také z důvodů, jenž uvádí Alibaba a závodit tedy nebudu i dál. Rozdíl nepoznám, jelikož jsem doteď jezdil také 195. Za ušetřený peníz nechám provést nějakou údržbu a bude vymalováno!

Děkuji všem za příspěvky. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Puvodne jsem mel stejne pneu jako ty. Pred 2 rokama jsem presel na 205/55 R16 a zadny rozdil jsem nepoznal. Myslim ze u silnejsich motoru jako je treba 81kW TDi (mam taky) rozdil ve spotrebe nepoznas. Stejne jako nepoznas rozdil pri zapnute nebo vypnute klime - jsou to jen desetinky mozna setiny litru na 100km.

tak klimu rozhodne poznas!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zimné penu mám 195/65 R15 a na leto som zakúpil 205/55 R16. V spotrebe nepozorujem žiadem rozdiel, len ako tu už bolo niekoľko krát povedané, poznáš vyjazdené kolaje, môj subjektívny pocit je, že 205 sú tvrdšie, ale na druhej strane mám opravdu pocit istoty v zákrutách oproti 195. Mám obuté goodyear hydragrip s ochranou ráfku (rim protection) a super (voda/sucho).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tvrdit, že tam žádný rozdíl není je nesprávné. Je to dáno fyzikálními zákony, avšak nejde jen o tento samostatný činitel. Ktomě zmíněného správného huštění záleží taky na vzorku a vlastnostech směsi. Součinitelem všech hodnot je známý "valivý odpor".

Rozdíly mezi 195 a 205 většina běžných uživatelů možná ani nepocítí, zejména jezdí-li brzda-plyn, měřitelné je to asi jen při pečlivém testování. Zrovna nedávno jsem viděl test v nějakém Autotipu nebo Autohitu (?).

Většina z nás spotřebu nejvýrazněji ovlivní způsobem jízdy. Kupříkladu já mám pravidelně o 1-2l (dle trasy) nižší spotřebu než moje žena a to jezdíme stejné trasy se stejným autem i obutím ;-)

Jo ale ona je tam o 10 min driv! :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak na zimu mám Continentalky 215/50 R16 a na léto Dunlop SP9000 225/40 R18 a rozdíl vůbec žádný i když beru v potaz zimní a letní počasí, prostě poř

ád jezdim do max. průměrné dlouhodobé sprotřeby 5l / 100km.

Jinak rekord v dlouhodobé spotřebě mám z minulého roku když jsem měl ještě 17" OZ s pneu Zeetex 225/45 R17. To bylo nějakých 4.6l na 100km

Jinak i teď když chci a hodně se snažim tak jedu do Prahy za 4l na sto, ale to je opravdu jízda do max 110km/h a minimální akcelerací.

Jinak Octavia TDI 81kw L&K nachipovaná na cca 103kw a 350nm od Sportmotoru. Zavřený EGR ventil a stál

ou zátěží v kufru 65kg v podobě decentní muziky.

Takže, nějakej rozdíl mezi 195 R15 a 205 R16 bych vůůůůůůbec neřešil.....

Toť můj názor

Editováno: , autor: Alchemix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Puvodne jsem mel stejne pneu jako ty. Pred 2 rokama jsem presel na 205/55 R16 a zadny rozdil jsem nepoznal. Myslim ze u silnejsich motoru jako je treba 81kW TDi (mam taky) rozdil ve spotrebe nepoznas. Stejne jako nepoznas rozdil pri zapnute nebo vypnute klime - jsou to jen desetinky mozna setiny litru na 100km.

TAK NA ZAPNUTE KLIME TO ZNAT TEDA JE A FEST!!MINIMALNE 0,5 L A KDYZ JEZDIS MALI VZDALENOSTI A KOPVE TAK I 1 L!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...