Přejít na obsah

Navigace


Dundee

Doporučené příspěvky

Jelikož jezdím s kamionem, tak zvažuji nákup přenosné navigace. Zatím potřebuji mapy česka, slovenska a polska, později, nevím kdy, budu potřebovat mapy západní evropy.

Jde mi o navigaci do 5000,- která mě navede z místa A do místa B, nepotřebuju žádné blbosti kolem jako handsfree, MP3 přehrávače a podobně.

Jakou by jste mi poradili, mám vyhlídnutou MIO C 250

http://gps.sectron.cz/?co=produkty&akc...p;produktid=872

a nabo TOMTOM ONE XL EE

http://gps.sectron.cz/?co=produkty&akc...p;produktid=905

Prosím o rady jak je to s aktualizacemi map a dostupností nových, hlavně těch západní evropy.

Měl jsem na nějaký čas zapůjčené MIO, byl jsem s ním spokojen, ale potřebuji navigaci s co nejpřesnějšími a nejaktuálnějšími mapami, u toho mia mi připadaly mapy staré minimálně dva, tři roky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám MIO 720 a spokojenost.

Mám jí od Vánoc a jediný co tam chybí dálnice z Tábora na Benešov a kruháč na jejím konci v Táboře.

Jediný co mi vadí,je to,že i na mod TIR mě to v Brně hnalo na silnice kde byl zákaz vjezdu nad 3,5 a 6 tun. Tohle nemaj podchycený.

Jinak adresy + - metr. Nebo zadání podle souřadnic GPS co si najdeš v pc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mi stačí tom tom v mobilu, nemám problém dojet kamkoliv a kdekoliv z místa A do místa B bez navi - nepotřebuju navigovat na jízdy typu Praha-Č.Budějice. Pokud se někde zamotám, řeším objížďku, zácpu, altermativu nebo potřebuju najít ulici ve městě tak to bohatě stačí a vyhovuje mi, že se nemusím starat o další zařízení v kapse.

Co se týká kamionů, tak bych vybíral tak, abych mohl do navi dostat dodatečně poi body (www.poi.cz), mosty, nadjezdy, apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, kvůli dodatečnému nahrávání POI bodů doporučuju TomTom je to absolutně nejjednodušší. Jinak update map nefunguje skoro nikde. Na netu se dají sehnat mapy pro všechny navigace. Jednodušší je sehnat pro TomTom, všechno s mapama iGo (igo, mio a plno noname). Dobře zpracovanou mapu má Navigon tam jsou opravdu skoro všechny silnice, ale bohužel 2,3 třída a polní silnice jsou bez rozlišení kategorie, takže se mě občas snaží poslat na polňačku, tak je nutno použít mozek a neodbočovat všude kam tě posílá (to platí u všech) Počítej, že v cenové kategorii jakou si napsal jsou navigace se staršími mapami a problematickým update (prostě ofiko ho nemáš kde koupit) MIO c250 dost malý displej, to už raději ten TomTom One.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mod TIR nefunguje skoro nikde takze tim si hlavu nelamat ;) , kvuli funkci mapshare bych volil tomtoma a take kvuli jednoduchosti ovladani a moznosti kdykoli prikoupit mapy online ;) mio take neni spatny stroj ale je spis pro lidi co si chteji navigaci prispusobit obrazu svemu , tomtom je jednodussi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

raději přidej a vezmi Mio C520, mám ji d června 2007 a naprostá spokojenost.

najezdil jsem s ní vv práce dost kilometrů a chystám pořídit si ji pro sebe do auta, musím pochválit, zatím vše ok. a myslím že má vše co od navigace člověk očekává a spoustu funkcí jsem ani nepoužil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dokážeš posat v čem je zásadní rozdíl tomtom a mio? dvě stejné kategorie a jasně říct co je podle tebe lepší a v čem? nebo je to jen tvůj pocit že tomtom je lepší. Zkusil jsi obě?

poradil bych ti jedno:

www.navigovat.cz

http://forum.navigovat.mobilmania.cz/index...fe93f8786b656d4

www.poi.cz

http://www.poi.cz/phpbb/

projdi diskuzní fóra, těžko budeš hodnotit názory tady, každý má jiné hodnocení a pravděpodobně ti každý doporučí to co používá, vyber tak, aby jsi mohl relativně snadno, levně a bez problému aktualizovat nebo příp. poshánět nové mapy a pro svou potřebu nasypat poi body, mě osobně se z tohoto důvodu zdá být rozumnější tom tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dokážeš posat v čem je zásadní rozdíl tomtom a mio? dvě stejné kategorie a jasně říct co je podle tebe lepší a v čem? nebo je to jen tvůj pocit že tomtom je lepší. Zkusil jsi obě?

Ano měl jsem i mio 710,garmin 350 obě jsem prodal a používám tomtom v telefonu přijde mi to praktické a pro mé využití nejlepší.

A právě tomtom mi přijde nej co týká ovládání,mapy taktéž vyhovující tak prostě doporučuji tomtom. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dokážeš posat v čem je zásadní rozdíl tomtom a mio? dvě stejné kategorie a jasně říct co je podle tebe lepší a v čem? nebo je to jen tvůj pocit že tomtom je lepší. Zkusil jsi obě?

jen doplním lukyboye: pokud máš k dispozici symbian telefon tak si můžeš tom toma vyzkoušet, řekl bych zadarmo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...