Přejít na obsah

Vyčištění laku + ochrana


petrenka

Doporučené příspěvky

Potřeboval bych vyčistit-vyleštit lak, je nějaký drsný a vypadá to na nějaký spad z komínů a následná práce sluníčka. Drsný je jen vrchní část laku, boky(dvere) jsou OK. Použil jsem autovosk-nějaký Turtle z OBI, trochu to pomohlo,ale ne dokonale.

poradí někdo co na to použít

auto má dva roky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám takový dotaz. Klasika, auto stojí před domem a posral ho pták. To není nic neobvyklého, ale jak jsem se teď po dvou dnech dostal na mytí, tak jsem zjistil, že se nejak to hovno na slunku připeklo a po velkých útrapách šlo dolů, ale ne celé. Zůstal tam flek a nevím čím ho dát dolů. Zkusil jsem Jar ale nezabralo to. Doufám jen, že to není vyžrané do laku. Má s tím někdo lepší zkušenosti a poradí jakým přípravkem ten zbytek dostat dolů nebo pokud je to vyžrané tak co stím - rozleštit a čím...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

No ak mas drsny lak, pripadne vlasove skrabance, tak mas viac moznosti. Ak to chces dokonale a mas boziu trpezlivost, odporucam cervenu brusnu pastu na lak od Turtle wax. je to v takej cervenej krabicke ako od kremu. Nanesies na urcite miesto, nechas minutu zaschnut a bavlnenou handrou lestis a lestis. Odstrani aj skrabance od nechtov pod kluckami a podobne. Ja som takto vypuliroval ponicene miesta a su ako nove.. Potom uz iba ostava auto poriadne prelestit suchou handrou, aby si odstranil zvysky a aplikovat vosk. Ak mas cas, tak urcite odporucam. Ale to je vyslovene generalka raz za par rokov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám dotaz. Čím utíráte svého miláčka po jeho důkladném umytí? Mám černou barvu a každá kapka je na tom vidět. Potřebuji poradit zda existuje něco čím se dá karoserie krásně utřít do sucha aniž by se poškrábal lak.

Zkoušel jsem to jelenicí, ale okamžitě se lak poškrábe, ale viděl jsem takovou speciální rukavici, kterou to doela jde, ale je z Německa, tady jsem nic takového neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz. Čím utíráte svého miláčka po jeho důkladném umytí? Mám černou barvu a každá kapka je na tom vidět. Potřebuji poradit zda existuje něco čím se dá karoserie krásně utřít do sucha aniž by se poškrábal lak.

Zkoušel jsem to jelenicí, ale okamžitě se lak poškrábe, ale viděl jsem takovou speciální rukavici, kterou to doela jde, ale je z Německa, tady jsem nic takového neviděl.

rukavice tady http://www.meguiars.cz/ultra-plush-wash-mitt + spousta dalšího...časem to chci taky vyzkoušet, ale zatím mám dost věcí od SONAXU.

Spousty rad atd je v tomto již zminovaném vláknu ... http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=42116

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Umývám auto šampónem obsahující vosk, potom to opláchnu čistou vodou z hadice a nakonec vysuším Jelenicí (bez jakýchkoliv škrábanců).Blejská se to jako psí koule..:-)). Jo a dvakrát do roka (podzim a jaro) to vezmu leštící pastou. Na čištění Alu kol prodávají taky spoustu přípravků, to samé na plasty. Takže můžeš udržovat auto pořád jako nové.... :palec2:

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...