Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

Cau. Mam podobny problem jako marfCZ. Servo obcas vynechava. Dela to jen pri zataceni doleva. Obcas prestane posilovat. Dela to jen kdyz je venku teplo. VAG bez chyby. Cidlo natoceni vymenene a dela to i s odpojenym cidlem. Servo vymenene ale bez zlepseni. Kostry skontrolovany a hlavni pojistka taky. Je tom Koyo. Ma nekdo napad cim by to mohlo byt? Ze to dela jen doleva. dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim chcel by som sa spytať či je možne vymeniť KOYO servočerpadlo za iny KOYo z inym označenim.

Mam fabiu 1,9tdi a servočerpadlo by bolo trebars z 1,4mpi. Je v tom označení nejaký rozdiel? Viem len že sa neda menit za TRW lebo pritom treba menit aj riadenie plus senzor otačania volantu.Ak by mi niekto vedel poradit bol by som rad. Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mne sa stal malý zázrak. V decembri mi odišlo servo,kontrólka sa rozsvietila a volant išiel ťažšie,hlavne pri rýchlom točení. Nalial som olej,žiadna zmena,tak som sa rozhodol počkať do jari. Vybral som servo,vylial olej,vzduchom vyfúkal a liehom vypláchol,nalial nový a žiadna zmena. Bolo mi zle z toho,koľko to stojí nové,tak som sa zmieril s tým,že mi to pôjde už vždy ťažko. Lenže po mesiaci prídem ráno k autu a po naštartovaní mi kontrólka sama zhasla,vravím si,určite to vzdala žiarovka,lenže to servo začalo normálne fungovať,ako keby nikdy nebolo pokazené. Či

pomohli prvé horúčavy neviem,ale isté je,že sa asi oplatilo počkať a trošku sa v ňom povŕtať. Takže koniec serva sa trošku zrejme oddialil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás všechny, opět jedna otázka která zde již byla řešena. Mám Fabii 1.9TDI r.v.2000 a mám takový problém, že mi při jízdě vypíná servo, ale kontrolka volantu se mi nikdy nertožne, je rožlá jen při zaplém zapalování a po nastartování normálně zhasne. Prostě sem tam funguje a sem tam se vypne. Načetl jsem to na VAG a zjistil jsem že servo nehlásí žádnou chybu ale načetl jsem si poté CAN BUS a zde jsem zjistil že mi hlásí SNÍMÁČ ÚHLU NATOČENÍ VOLANTU špatné napětí. Po konzultaci s mistrama jsem se dozvěděl že mám zkusit vyčistit kontakty na snímači a že by to mělo být o.k.Chtěl jsem jen vědět jestli má někdo s tím zkušenost a jestli to pomůže. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim vas,potrebuji poradit se servem.Kontrolka mi zacala svitit cca pred 8 mesici a vzdy se vipinala a zapinala bylo to stale ok,ale uz mi kontrolka sviti porad a s volantem se hrozne moc moc tezce toci byl jsem ve servisu a tam mi rikali ze mi unika olej ze serva nepamatuji si to meno soucastky ale chteji po me 14000kc pry se nedostava olej do serva nevim co delat poradi nekdo?mimochodem dnes kontrolka zhasla ale servo porad nefunguje prosim poradte diki

Editováno: , autor: pitr1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Potřebuji na fabii 1.4 MPi (rok 2001) senzor úhlu natočení volatnu. Je to výrobce TRW. Měl by to být určitě tento díl ale raději se chci před koupí ujistit: 6Q1423291DX. Všude je k prodeji výměnným způsobem se zálohou. Některé obchody ale uvádějí že je to repasovaný díl některé že je nový tak co je pravda? Nevíte někdo zda se dá koupit i bez vrácení toho vadného kusu? Pokud ano tak kde a za jakou cenu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim,

vcera jsem sednul do auta a po nastartovani mi sviti kontrolka servorizeni a check engine. Zjistil jsem ze mi to vyzkratovalo pojistku v pojistkovnici. VAG mi hlasi

17809 - Ventil AGR (N18) Zkrat ke kostre

P1401 - 35-00 - -

01309 - rid.jedn. servorizeni (J500)

49-00 - bez komunikace

Ta druha chyba je asi vypsana proto ze je pojistka KO ne? Kazdopadne jsem odpojil 3 konektory od serva, dal novou pojistku a po otoceni klice to hned vyzkratuje.

Potreboval bych poradit od ceho se odpichnout a kde zacit hledat zkrat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemate nekdo zkusenost s vymenou servo rizeni za obycejne mechanicke, jake se davalo do Fabie Junior? Mam 1.4MPi, servo vyteklo, nove se mi kupovat nechce. Objevil jsem ruzne po internetovych prodejcich mechanicke rizeni od TRW, ktere ma byt nahradou za serva v jednickovych fabkach. K nalezeni napr. pod oznacenim JRM477 , popr. 6Q1419061C , a to i na nemeckych strankach, v cenach od 3 do 7 tisic. Zatim jsem vsak nesehnal nikoho, kdo ma zkusenost s vymenou, zda to vubec jde. Skoda se k tomu nezna.

Dalsi otazka: jak dlouho vydrzi rizeni bez funkcniho serva (jen jsem odpojil pumpu)?

Diky, P.

Editováno: , autor: mpilpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ahoj lidi,

moc bych prosil o radu, uz sem to tu nekde cetl, ale chci se ujistit.... uz asi pred tremi tydny jsem si vsiml, ze pri zataceni najednou ve volantu jako kdyby skublo a slo to strasne zlehka... tak sem si rikal ze je neco s posilovacem... a vcera sem jel poprve od te doby v noci a opet zacal jit volant hodne zlehka a zaroven v tech samych intervalech zacli problikavat svetla a v reprakach mi zaclo trochu praskat.... mam fabii 1,4MPI 44KW rok vyroby 2000.... cim to muze byt?

predem diky za odpovedi, Kvasnicka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snímač úhlu volantu jako když vyšije, chce to výměnu. Nečekej až se to zhorší, může to pak udělat horší paseku na servu. Postup výměny je tady na fóru několikrát popsanej.

Zároveň s tím udělat kontrolu na kontaktech od páskových pojistek na vršku baterky až po samotné servo - všecky kontakty odšroubovat, očistit až na kov a po namáznutí proti oxidaci znovu ddobře dotáhnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, prosím o radu.

Vím že tady toho je hodně, ale nikde jsem na můj případ nenašel odpověď.

Při prudkém brždění a zatočení nebo při hodně prudkém zatočení mi vynechá servo a volant jde těžko.

Nedělá to pořád, ale hodně často.

Jinak při normální jízdě i na místě vše v pořádku, žádná kontrolka nesvítí ani neprobikává.

Při točení na místě světla mírně zeslabují a zesilují.

Mám Fabii 1,9 TDI Elegance 2001.

Mám vyměnit snímač natočení?

Nevíte jaký tam je? TRW nebo KOYO?

Díky všem za rady

Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nemate nekdo zkusenost s vymenou servo rizeni za obycejne mechanicke, jake se davalo do Fabie Junior? Mam 1.4MPi, servo vyteklo, nove se mi kupovat nechce. Objevil jsem ruzne po internetovych prodejcich mechanicke rizeni od TRW, ktere ma byt nahradou za serva v jednickovych fabkach. K nalezeni napr. pod oznacenim JRM477 , popr. 6Q1419061C , a to i na nemeckych strankach, v cenach od 3 do 7 tisic. Zatim jsem vsak nesehnal nikoho, kdo ma zkusenost s vymenou, zda to vubec jde. Skoda se k tomu nezna.

Dalsi otazka: jak dlouho vydrzi rizeni bez funkcniho serva (jen jsem odpojil pumpu)?

Diky, P.

Treba tam urobiť viac uprav ak si to ešte nevyriešil tak napiš, Zbytočne nebudem rozpisovať postup.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba tam urobiť viac uprav ak si to ešte nevyriešil tak napiš, Zbytočne nebudem rozpisovať postup.

Zdar do Komarna, prvni reakce, ktera mi dava sanci.

Zatim jsem nic neresil, jezdim stale bez serva, az na parkovani mi to nevadi. Zena ma nastesti auto vlastni, te bych to nepujcil. Jaky je ten postup? je treba menit jen rizeni?

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...