Přejít na obsah

Montáž tempomatu do Octavie I


ado1973

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím chlapy. Potřeboval by jsem poradit. Mám octavii 1.8T RS, rok 05/2001. Koupil jsem originální páčku s tempomatem ( kolébkový přepínač ) a k tomu originál kabeláž. Zapojil jsem vše podle dodaného návodu ze škodovky ale tempomat nefunguje. Mám ho aktivovaný i Vagem v řídící jednotce ale když připojím Vag tam mi tempomat neukazuje žádné hodnoty. Kabeláž není nijak poškozena. A ještě jeden problém je ten že mi nefunguje přepínání na dálková světla. zkoušel jsem i jinou páčku ale nefunguje. Už jsem z toho hotový!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vašo, prosím tě tu dodanou kabeláž jsem zapojil podle návodu. sundal jsem stěrače, na řidičové straně jsem sundal ten černý kryt, pod ním jsem vyndal černou svorkovnici a napíchal jsem do ní konektory. Zapojil jsem napájení tempomatu na svorku 15. A zapnul tempomat Vagem. Nikdo mi ve škodovce neřekl, že se u RS to musí zapojit jinak. A když jsem se ptal, jestli by byla možnost si to u nich nechat zapojit, tak byly všichni příjemní jako trn v patě. ( Lovosice ) Také od té doby jsem začal jezdit pro díly do jiné škodovky. Mohl by jsi prosím tě poradit jak to správně zapojit?

A prosím tě, novou páčku jsem kupoval právě proto, že u té staré nešli přepínat na dálkové ( jen světelná houčka ) a tempomat se hodí. U té nové páčky to jde, ale když se ta páčká zmáčne normálně od sebe a skočí do zadní polohy na dálková světla - tak nesvítí, ale když ji lehce popotáhnu dopředu tak normálně začnou dálková světla svítit, tak si myslím jestli není vadná páčka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus od někoho půjčit spínač světel

Spínač světel na to, že mu nejdou přepínat dálkové/tlumené nemůže mít vliv.

Ze spínače to jde na páčku, která to až pak přepíná.

Tudíž kdyby byl vadný spínač, nesvítily by ani potkávácí, prostě žádné z hlavních.

Mně tak rychle napadá:

1. Přerušený drát nebo špatný kontakt v konektoru kdekoliv mezi páčkou a místem kde se to větví na L a P dálkové světlo

2. Obě pojistky pro dálková světla přerušené

3. Přerušené vedení za pojístkama

Ad 3: Nejmenší pravděpodobnost, páč jde o dvá různé dráty.

Ad 2: Větší, ale taky malá pravděpodobnost, páč pojistky asi kontroloval.

Ad 1: Největší pravděpodobnost, páč jednou chybou přestanou svítit obě světla a pouze dálková.

M.i.r.a.s._ :

Ano, myslí ten. Ale jak jsem psal výše, pokud rozsvítíš potkávací, tak v něm to nemůže být.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj nesvítily by vůbec

1/ vetví se za páčkou (nešla by ani světelná houkačka)

2/ jsou až za páčkou --------------//-------------

3/ -----------------//--------------------------------

nemáš náhodou automatické spínání světel ??? pokud ano tak musíš přepnout na světla aby ti šli dálky, v nulové poloze spínače světel to nejde

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapy automatické zapínání světel nemám. Pojistky v pořádku. Jak jsem psal výše - světelná houkačka funguje, ale když přepnu páčku na dálková světla od sebe tak se nerozsvíti, ale když tu páčku lehce přitáhnu k sobě, tak začnou normálně svítit. Tak si myslím že je chyba v páčce. Zkusím to rozebrat a uvidím. Jinak moc děkuji za ochotu poradit a snahu pomoci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám O1 m.r.99 s mechanickým plynem. Rád bych tempomat - zjistil jsem, že asi jeden z mála se dám použít "Tempomat elektronický AP500". Je to asi obdobný tempomat, jaký si udělal uživatel Stihacka. Mechanické připojení, to nebude problém, ale kde pro tento tempomat vzít signál o rychlosti a otáčkách motoru? Psal jsem "Stíhačkovi" SZ, ten ale už na toto fŕum moc nechodí... :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím!

Mohli by ste my poradit,niekto kto sa v tom vyzná. Je rovnaká páčka tempomatu pri elektr. a mechanickom plyne? Jedná sa o to, že

na synovej octavii sa pokazila páčka(neidú dial.svetlá). Je to 1.8T AGU r.99 s mechanickým plynom a tempomat má original z výroby.

Teraz neviem či sú niaké rozdiely v zapojení samotnej páčky, našiel som túto páčku v Blave a teraz neviem, či to mám kúpit?

http://www.autodielyskoda.sk/products/tempomat-fabia-octavia/

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych to už fakt vyhrotil, tak:

- páčka - 1.400,-

- kabeláž - 600,-

- kabel k VAG - 300,- , nejen k pro aktivaci tempomatu

Takže za zbylých šest ticíc vemu rodinu autem už s tempomatem na pár dnů na lyže :) .

Pokud se na to necítíš sám, pak je tady plno ochotných a schopných. Dva za všechny:

http://forum.skodahome.cz/topic/27301-garny-servis-vse-okolo/

http://forum.skodahome.cz/topic/7940-martinrs-a-jeho-montae/

a další : Vaša, Milhausek, Rolbař.

Teď asi naseru ty, na koho jsem si nevzpomněl :( .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...