Přejít na obsah

Servisní prohlídky


lišák

Doporučené příspěvky

Tak jsem objednal 5l Shell Helix Ultra VX 5W-30. Koupeno za 340,- Kč/l, servis chtěl přes 900,- Kč/l … to je docela mazec :disgust: .

Taky jsem vezl na servisní prohlídku vlastní oil, za cenu jakou nabízí v servisu se to fakt nedá. :wacko: Jinak jsem chtěl být u prohlídky přítomný osobně, a udělal jsem dobře, motali se tam na praxi nějací učni, takže si každý umí představit :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím máte někdo zkušenosti se servisní prohlídkou OII 1,8 TSI po 30 tis. km?

Kdyby někoho zajímal obsah servisní prohlídky u OII TSI před FL po 30 tis. km, tady je:

Výměna oleje (vlastní) a olejového filtru (servis).

Kontrola: akumulátor, brzdové obložení, pneu včetně dofoukání a kalibrace, brzdová kapalina, podvozek vizuálně.

Cena 1.150,- (včetně olejového filtru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim vsetkych,

caka ma servis na 120 tis. Bol by tu niekto ochotny kto by mi poradil naco si dat pozor, co vse vymenit? Citam pol dna toto tema ale nic presnejsie k 120 tis som nenasiel, sorry ak nevidim :)

Mam OII combi 1.9 tdi. A chcem aby to bolo tip-top pred predajom asi tak za 1-2mes.

(Btw nebude mat niekto zaujem biela snehurka 2006 vo vybornom stave/ lol )

Diky za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to servis Autodružstvo Podbabská na Prahe 6. Auto tam bolo kupovane a aj vsetky servisne prehliadky boli tam. Co tam vsetko budu robit neviem, idem v pondelok tak dam urcite vediet co vsetko menili. A prave si chcem dat pozor na to co vsetko sa tu o servisoch pise. Prave sa mi zdalo ze ako pan hned pocul ze je to firemne auto tak isiel na horne hranice s tou sumou. Mozno som z tych for uz schizofrenik a nikomu neverim :feve: Ale chcem to mat urobene poriadne ked to budem za mes. odkupovat. Tak prosim ak ma niekto skusenost pri 120 tis. nech da vediet.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čest,takže první garančka po 2 letech u fa. ACA

OII 1.6 MPI 2007 ,QG1 najeto 24000km.

Dodal jsem vlastní olej shell vx 5w30 longlife 5,5l + olej. filtr,pylovy filtr s uhlíkem.

Materiál servis: brzdová kapalina 2ks

čistič klimatizace 0,5ks

drobny materiál

Práce: vizuální kontrola dle longlife prohlídky

výměna oleje+filtru (4,5l oleje)

výměna brzdové kapaliny

desinfikace klimatizace+výměna filtru

dofoukaní pneu

seřízení světlometů

Vše hotovo za 2 hodinky,můj dohled přes okno,na dilnu mají zakaz pouštět.

CENA 1808,- Kč

post-7504-1245839235_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
Zdar hoši. Mám nalítaných 124000 km. co je dobré vyměnit při těchto ujetých kilometrech? nutno říci, že mám octavii 1 1,6 74 kw benzin. Díky

na škodováckých stránkách najdeš servis po 120 000km..nebo je to i v servisce.....myslím :)

ale určitě tam budou rozvody....

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Čest,takže první garančka po 2 letech u fa. ACA

OII 1.6 MPI 2007 ,QG1 najeto 24000km.

Dodal jsem vlastní olej shell vx 5w30 longlife 5,5l + olej. filtr,pylovy filtr s uhlíkem.

Materiál servis: brzdová kapalina 2ks

čistič klimatizace 0,5ks

drobny materiál

Práce: vizuální kontrola dle longlife prohlídky

výměna oleje+filtru (4,5l oleje)

výměna brzdové kapaliny

desinfikace klimatizace+výměna filtru

dofoukaní pneu

seřízení světlometů

Vše hotovo za 2 hodinky,můj dohled přes okno,na dilnu mají zakaz pouštět.

CENA 1808,- Kč

Celkem solidni palka,značkove servisy u mne po jistych zkušenostech skončily :aggressive: :aggressive: ,jsou tam amateři a navic platit např.za vyměnu vlastnich sviček 400!!! kč jse mi fakt nechce,to jse raději někam zajedu za ty penize podivat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim pánové,

takže mě čeká prohlídka při 120 tis u OII 1,9 TDI a rád bych věděl vaše poznatky co si vzít svého a co nechat na servisu. Určitě koupim olej, co dál?? A kdyby někdo poradil dobrej servis v okolí Rakovníka, kde by byla možná osobní účast, tak by to bylo super. Když už jsem u té účasti, vy z vás , kteří jste u toho byli, jak jte jim to řekli, že chcete být osobně? Prostě se zeptali a vyšlo to nebo třeba naznačili, že pokud to bude problém, tak vedle problém nemají:) ?? A na závěr kdo už tuto prohlídku absolvoval, co vše se dělalo a kolik to stálo??

DÍKY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co a jak při 120tis. ti neporadím.. já byl v květnu zatím jen po 30tis. a Rakovník je ode mě trošku dál... B) Ale osobní přítomnost na dílně je fajn věc, 2x jsem si předem v dotyčném servisu ověřoval jestli je to možné a nakonec jsem udělal dobře. Motali se tam nějací učni - jeden nebyl schopný sundat kolo, a když jsem viděl jak mi přidělával spodní kryt motoru, tak jsem myslel že mě tam budou křísit... :doh Jako při představě že mi někde na autě řádí takový prznitel mi vstávají vlasy hrůzou :wacko: . Naštěstí ty hlavní úkony dělal mechanik. U toho krytu jsem schválně nic neříkal jestli ho napomene, a naštěstí to udělal a všechno po něm kontroloval. Ale kdoví jak by se choval kdybych tam nebyl že jo... Po téhle zkušenosti pojedu i příště zásadně jen do servisu kde budu moct být přítomen... možná i do toho samýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja by som sa chcel opytat co sa stane ak ma auto posiela do servisu a ja nepojdem... Aby ste ma spravne pochopili: Mam zanovnu OII L&K 2.0TDI DSG od vyroby nastaveny predlzeny servisny interval, kedze som presvedceny ze olej treba menit max kazdych 15 000 tak som tak urobil pekne doma, dal tam VX 5w30 + olejovy a vzduchovy filter a presvedceny ze cidlo si nacita kvalitu oleja, zisti ze je ok a auto ma bude volat do servisu okolo 30 000. Ale auto si ma zacalo volat pekne na 19 000 ze za 2000 km servis... Ked som ho pripojil na diagnostiku a dal mu skontrolovat kvalitu oleja tak mi vypisalo ze je este na 12 100 km.... Teraz uz pise ze "Servis nyni!" Olej a filtre mam vymenene a chcem pockat tak cca do 27-28 000km a potom to dam prekodovat na pevny interval. Moze sa nieco stat? O moznosti prekodovat servisny interval som pred tym nevedel takze preto som tak nespravil pri 15000km.

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...