Přejít na obsah

Hlučný podvozek OCT 1,8 TSI


p2p

Doporučené příspěvky

Před mesícem jsem si koupil OCT 1,8 TSI a moooooc jsem se na ni tešil. Po prvným týdnu jak moje nadšení opadalo, jsem si začal všímat většího hluku od zadní nápravy. Mám 6,5 x 16 H2, ET 50 - pneu 205/55 R16 Michelin. Myslel jsem si že to přejde, ale chyba lávky..... Jak jedu po dálnici, tak je tam oproti 1,9 TDI 81 kW MR 01 co jsem měl před tím podstatně vetší hluk od podvozku a to ještě mi tam asi neco malinkato potukává. Chci se zeptat na zkušenosti na hluk u Octavek II a co s tím mám dělat? V pondělí jedu do servisu, ať se na to kouknou. Je OCT II hlučnější než OCT I ???? Dik za info.. Fido

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám zkušenosti z přechodu z OI do OII,ale mě teda přijde tichej...........Měl jsem před tim Passaty,v součastnosti mám i ještě SI a OII je z nich rozhodně nejtižší.....co se podvozku týče....Mám nyní na všech OII pneu Dunlop SP01-Sport 205/55R16 a co teda hluku týče.....u mě neni jediná připomínka.

Můžeš mít v prdeli třeba ložisko na zad.kole apod. ......protože od zrovna od zadku mám naprosté ticho.

Neznamená že to je nový auto že ložisko nemůže být v špatný.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám zkušenosti z přechodu z OI do OII,ale mě teda přijde tichej...........Měl jsem před tim Passaty,v součastnosti mám i ještě SI a OII je z nich rozhodně nejtižší.....co se podvozku týče....Mám nyní na všech OII pneu Dunlop SP01-Sport 205/55R16 a co teda hluku týče.....u mě neni jediná připomínka.

Můžeš mít v prdeli třeba ložisko na zad.kole apod. ......protože od zrovna od zadku mám naprosté ticho.

Neznamená že to je nový auto že ložisko nemůže být v špatný.....

No to je právě ten problém... Nové auto a zadek hlučný jako 120 GLS... Jenom mně zaráží, že ten hluk je vždy jiný na jiném povrchu. To jsem z toho jelen, ale určitě půjdu reklamovat a dám vědet jak jsem dopadl....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je právě ten problém... Nové auto a zadek hlučný jako 120 GLS... Jenom mně zaráží, že ten hluk je vždy jiný na jiném povrchu. To jsem z toho jelen, ale určitě půjdu reklamovat a dám vědet jak jsem dopadl....

Jak jsem psal auto je úplně nové... 1 měsíční batole....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to som velmi zvedavy co povedia v servise ;)

Tak anabáze pokračuje. Načetli paměť závad a samozřejmě nenašli nic... Hluk od zadní nápravy budou řešit až příští týden v pondělí, že nemají kapacity (technik si vzal dovolenou...) tak dám vědět. PS: zkoušeli to na mně ať jim nechám auto do zítra, že se na tu váhu vzduchu podívají, ale nejsu magor... Přijímací technik tvrdil ze váhu vzduchu musí zkoušet za provozu a je to asi 1 hod jízda ve všech režimech a já nechám nějakému joudovi jezdit s mím autem. Já vím s podvozkem to nemá nic společného, ale podvozek budou řešit jak jsem napsal až v pondělí. Dám vědět jak to dopadlo :palec2: . Fido

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tu zase a jsem plny dojmů a pojmů. No nevím čím bych začal. První servis Auto Nova Brno i když jsem byl objednán neveděli že přijdu a budu chtít svého miláčka spravit. Nestačila jim ani moje objednávka opravy. Po handrkování s přijímacím technikem, ať tam auto nechám do druhého dne, že to proměří a opraví bouchání podvozku (cca 30 min domluva) usoudil, že se mnou nehne. Pěkně jsme spolu šli na dílnu a první reklamace na cukání motoru za studna mi "ZKUŠENÝ TECHNIK" cca 50 let který ten motor viděl poprvé, nevěděl ani jak to načíst. Po 20 minutách skonstatoval, že nemá aktualizovaný firmware ve VASovi a že to nejde. No nic poradí se ŠKODOVKOU lol . Poté zkušební jízda na bouchání podvozku a hádejte jak to dopadlo. Bouchalo to a on to neslyšel s odůvodněním, že je hluchý jako poleno. Prostě bomba. Cena za 3 hodiny dohadování byla 36 KČ platí škoda auto.....

Jelikož jsem věděl jak to asi dopadne, byl jsem předem domluven v druhém autorizovaném servisu "Porche Brno" po opětovném dohadování s přijímacím technikem, ať tam auto nenechám do druhého dne, jsem se ocitl na dílně. Už na mně byli dva technici a načetli to aspoň motor. Závady žádné to se dalo čekat. No hurá aspoň něco... Další fáze, že to půjdem projet a otestovat tu moji váhu vzduchu. :palec2: Po ujetí 10 m zjistili, že nemůžou dělat vlastně vůbec nic...... Proměřili váhu vzduchu na volnoběh a ta dává 3,66 coš je asi v normě. Po mém dotazu proč ji nezměří jinak např. v dynamickém testu, teda za jízdy skonstatovali po 15 min v autě a tukáni do VASu to neumí... Shoda náhod. Ukecal jsem je ať aspoň skusíme ten můj hlučný a bouchající podvozek, ale nic neslyšeli, asi mám halucinace. Poradí mi někdo, jak na ně a co mají měřit a jak s tím hlučným a bouchajícím podvozkem? Dík za odpovědi. Ps: Dneska zabitý den a výsledek úplně na h...o :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nechci nějak OII hanit,mám už 3 kus,ale to auto je hlučné prostě jak prase

presne tak ,aj moja huci ako autobus ,zlata octavia1,len skoda ze sa mi tak paci oct2.,ja to riesim hlasnym pustenim radia,ale ked radio stisim kvoli detom tak hned mam nervy jak to zas huci,p2p s tym asi nic neurobis bud si zvyknes alebo to predas

Editováno: , autor: tinima
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak ,aj moja huci ako autobus ,zlata octavia1,len skoda ze sa mi tak paci oct2.,ja to riesim hlasnym pustenim radia,ale ked radio stisim kvoli detom tak hned mam nervy jak to zas huci,p2p s tym asi nic neurobis bud si zvyknes alebo to predas

To mám, ale vyhlídky..... No nic budu zkoušet aspoň tu geošku zadní nápravy a potom uvidím. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

geometriu som si daval tiez skontrolovat,bola ok,zaplatil som 1000,a huci a huci...,ja uz tiez neviem co dalej,ved preboha nemohli odhlucnenie urobit horsie ako na octavii 1 nie?,ale ked uz aj cosby pisal ze je hlucna :feve:

Prave ja porovnavam O1 a O2. Pred tim jsem mel O1 1,9 TDI 81kW a byla tizsi. No nejak to pretrpim a pustim nahlas radio.... Co s tim ze jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veľa závisí od pneumatík.Turanzy si moc dobre s horším povrchom nerozumejú a dávajú to patrične najavo.

p2p,aké ďaľšie označenie majú tie Micheliny 205/55 R16?Aby sme vedeli na čo si dať pozor.

Podľa mna treba kúpiť mäkšie pneu s tichým vzorom.

Kamarát mal od nova Bridgestone 195/65 R15 a potom ďaľšie kúpil Barumy už presný názov neviem,ale tvrdil,že sa nevedel dočkať,kedy sa tých Bridge zbaví,údajne boli tvrdé a hlučné a potom tie Barumy si nevedel vynachváliť,vraj boli tiché a mäkkučké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jsem trochu truhlik. Ty Micheliny ve skutecnosti jsou Bridgestony RANZA kol5 kol5 Jsem hnup, vsem se omlouvam, ale ty moje "micheliny" teda Bridgestony RANZA jsou moc hlucne na nerovnem povrchu. Jsou tam od novoty a najel jsem zatim jen 5000 km za mesic a pul. Pochybuji, ze si to sedne. Pro zajimavost udelal jsem test spotreby a cesta Brno Svitavy Pardubice za provozu byla 6,8 l, ale v klidu. Tri predjizdeni a jinak sourani za nakladaky a osobaky. Je to dos nebo malo????? Nevim Fido

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romariooo: Jenze oni se bavi o 16" Turanzach a ty mas 17" Potenzy, což jsou jiné pneumatiky i když od stejného výrobce.

Jinak muj postreh se 17" Potenzy RE050A je ten, že jsou tišší než předchozí 15" Bridgestone B330, i když na špatném povrchu jsou hlučnější, to uznávám, hlavně při rychlostech kolem 50 - 60 km/h

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niekde som čítal,že čo dávajú Turanzy na Octavky vo výrobe sú horšie ako bežne v predajniach a majú menší kilometrický nábeh.

Bola tu spomínaná zadná náprava,tak dnes som sa na to schválne sústredil,že odkial ide zvuk na horšom povrchu,ale zadnú nápravu som nepočul vôbec,alebo až keď som sa fest sústredil,ak to bolo počuť na drsnom povrchu,tak z predu,alebo snaď zo všetkých

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možné opravdu je, že hlučnost není podvozkem, ale těma "slavnýma" Bridgestone Turanza R16. Měl se jich od 2005 a pořád se mi zdála jízda hlučná. Až sem došel k závěru, že je to těma pneumatikama, protože i zimní Barum byly tišší. Napadlo mne, že snad Škodě dodávají nějakou "light" verzi těch gum, asi aby zase šetřili. Teď přemýšlím co dám za nové letní (Dunlop SP1 nebo Continental..., podle toho co se píše tady na fóru-hlavně aby ten hluk byl pryč). Jinak ty servisy v Brně asi hrůza, potom nevím který vybrat. ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dneska setkal s kolegou co ma taky 1,8 TSI, ale na 17´ kolech. Projeli jsme to a je to stejne. Myslim tim hlucnost. Na moji pripominku, ze mi nevco cvaka na zadni naprave v pravo, rekl "BlaDIK" ze to asi dela sedacka. :aggressive: Doufam ze ma pravdu a tim padem tento topic "hlucny a bouchajici podvozek" zitra jak to skusim uzavrem. Jestli ne budu patrat dal.

PS: Jak jsem naznacil v jinem Topicu, setkani s BlaDIKem melo pro mne jenom same pozityva. a socialni jistoty. Dost mi pomohl. Dik. :worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...