Přejít na obsah

Autobaterie demontáž


Ivan Vlach

Doporučené příspěvky

Tak už nevím. Mám 1,4 (44) MPI 2001 moje první auto. A tak jak se tu všude dočítám a tom „slavném“ servu řekl jsem si, že se na něj podívám. Je tam pěkně schované a tak jsem začal demontovat autobaterii a tam jsem taky skončil. Nevím jak tu baterku vyndat. Vše jsem odpojil a ona tam ze spod někde furt drží. Když se ji pokouším zvednout za madla, tak zvedám celé auto… už jsem s ní šarpal ze vzteku až se auto otřásalo. V čem je prosím Vás ten figl. Děkuji moc za rady. Fórum jsem celé překopal ale na nic nenarazil takže jsem asi poradny nemehlo. :blink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto ti snad pomoze

Díky moc, teď aspoň vidím, že dole jsou fakt nějaké 3 packy. Mě už to vytáhnutí baterie zajímá samo o sobě. Čert vem servo. Já nevím jak tam ta baterie drží. Když si tam posvítím tak vidím na jedné straně že baterka má takové výčnělky, za které drží v tom plastovém krytu systémem - cvak cvak, ale na druhá straně není nic. Nejde s ní pohnout ani o milimetr. Nechci tam nic zlomit. Je nějaký oficiální postup, jak ji z té krabice vytáhnout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Tak už nevím. Mám 1,4 (44) MPI 2001 moje první auto. A tak jak se tu všude dočítám a tom „slavném“ servu řekl jsem si, že se na něj podívám. Je tam pěkně schované a tak jsem začal demontovat autobaterii a tam jsem taky skončil. Nevím jak tu baterku vyndat. Vše jsem odpojil a ona tam ze spod někde furt drží. Když se ji pokouším zvednout za madla, tak zvedám celé auto… už jsem s ní šarpal ze vzteku až se auto otřásalo. V čem je prosím Vás ten figl. Děkuji moc za rady. Fórum jsem celé překopal ale na nic nenarazil takže jsem asi poradny nemehlo. :blink:

Ahoj, jsem tu nováček a toto je můj první dotaz... ...snad nic nezvořu

Mám Fabii 1,9 TDi PD 74kW r.v. 2000 a po 8mi letech mě velmi nečekaně zradila baterie :help:

Problém v tom jakou za ní nemám, pořídil jsem Varta Blue dynamic 74Ah za rozumný peníz, jenže ejhle přišlo když jsem ji chtěl vyměnit. Z tvého návodu mi není jasné kde je ten uvolňovací šroub z horního obrázku. Možná je problém v tom, že tvůj návod je na baterii s jiným kaslíkem...

Už jsem dostal radu, že ten kaslík s termoobalem musí ven a našel jsem i po stranách dva jazýčky, které aretují kaslík a po odehnutí a uvolnění se kaslík ne a ne uvolnit abych se dostal pod něj ke šroubm, nebo co na mě tam čeká...

Pokud máš jiný manuál, tak prosím o jeho zaslání na email.

Díky Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

šroub z horního obrázku je až pod plastama co jsou kolem baterky...celá baterka je posazena takové divné "plošině" pokud to tak mužu nazvat a celá obložená plastovým deklem s víkem..když se na baterku podíváš z hora tak to uvidiš.. :)

mě spíš zajímá jak tam mám správně uspořádat ty kabely abych to mohl pořádně zaklopit a dovřít...jsem nabíjel a tedka mi to prostě pruží...ten bazmek do "T" kerej se má opírat o dno mi nechce zustat na zemi.. :) a jak dotahnu šroub tak ten trčí :feve:

Editováno: , autor: Krtek6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jsem tu nováček a toto je můj první dotaz... ...snad nic nezvořu

Mám Fabii 1,9 TDi PD 74kW r.v. 2000 a po 8mi letech mě velmi nečekaně zradila baterie :help:

Problém v tom jakou za ní nemám, pořídil jsem Varta Blue dynamic 74Ah za rozumný peníz, jenže ejhle přišlo když jsem ji chtěl vyměnit. Z tvého návodu mi není jasné kde je ten uvolňovací šroub z horního obrázku. Možná je problém v tom, že tvůj návod je na baterii s jiným kaslíkem...

Už jsem dostal radu, že ten kaslík s termoobalem musí ven a našel jsem i po stranách dva jazýčky, které aretují kaslík a po odehnutí a uvolnění se kaslík ne a ne uvolnit abych se dostal pod něj ke šroubm, nebo co na mě tam čeká...

Pokud máš jiný manuál, tak prosím o jeho zaslání na email.

Díky Pavel

Ahoj, k mailu som sa dostal az teraz, tak neviem ci je to este aktualne.

V manuale sa nespomina iny typ kaslika ako je na obrazku, tak predpokladam, ze je to rovnake na vs. Fabiach.

Ta skrutka na uvolnenie aku, sa nachadza z vonkajsej strany kaslika - kusok pri L svetlomete - v smere jazdy-vpredu.

Prikladam ti este nejake dalsie obrazky. Dufam, ze to bude uz jasne.

post-2989-1231373430_thumb.jpg

post-2989-1231373448_thumb.jpg

post-2989-1231373465_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...