Přejít na obsah

1.4 TSI (90 kW)


Marios

Doporučené příspěvky

Tak po 2 měsících přidám další postřehy:

rozvody /viz v textu výše/ záruční servis posoudil, že jsou v pořádku , že počítač nic nezaznamenal.

Nyní najeto 68.000km - hluk z rozvodů se po nastartování motoru zvětšuje a doba po kterou jsou evid. hlučné prodlužuje.

Nyní tento stav trvá cca 5 až 10 km než ustoupí. Po tuto dobu pocitově i vůz hůř jede.

Znovu se vrátila závada - jízda na tři válce při studeném motoru - zablikala i kontrolka poruchy motoru - tento stav trval cca 500 metrů.

tak snad do konce týdne navštívím servis, budu znovu reklamovat a trvat na provedení přesného zápisu a popisu reklamované závady - tady servisy hodně kličkují.

Tak zase někdy podám další informace

Nové zprávy

Dnes jsem navštívil záruční servis a dohoda je taková, že v pondělí 23.4. přistavím auto a oni /snad/ rozvody vymění.

Přibyla nová závada - začal se loupat vršek šaltpáky, není nerezový - je to pokovený plast /šmejd/ - pěkně to dře dlaň.

Prý při těch rozvodech vymění šaltpáku - je to prý častá závada.

Zatím vše.

Editováno: , autor: Racek08
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra mě se to taky týká. Přitom před měsícem, když jsem koupil auto, tak jsem to zkoušel a bylo to v pořádku. Asi nějaká změna. Jakmile zjistíte, čeho se to týká, tak to sem prosím napište. Já se chystám na olejový servis asi za 2 měsíce, tak jestli to mám uspíšit :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je divný, mám auto chvilku a taky se mám stavit...Docela se divím že by škodovka nerozeslala nějaké hromadné info!!!

Edit1: Auto mám 2měs. asi, to je divný asi se ledy hnuly!!

Edit2: Technik mi ted řikal že nic neví že by něco bylo (kamarád)...

Editováno: , autor: Hurikan88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval jsem se do ERWINu a nic tam není. Posledně, když se měl aktualizovat nějaký firmware řídící jednotky, tak se mi to tam zobrazovalo. Navíc dnes jsem byl na servisní prohlídce, tak bych se divil, že by mi bratránek nic neřekl.

Podle mě je to nějaká chyba v systému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele zkusil jsem to taky a taky mi to vyhodilo svolávačku :D na 1,8 TSI. Je to nějaká blbost, servis o ničem ještě před měsícem nevěděl....asi nějakej bug....

Tak tam zajedeme všichni najednou a do jednoho autorizáku...bude to republikovej sraz oktávek :D

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase by tam bolo něco jiného ... :)

Mimochodem jsem se dnes bavil v servisu s hlavním technikem o těch rozvodových řetězech a říkal mi, že ty problémy rozhodně nejsou nějaká masová záležitost. Problémy jsou zaznamenaný u 1.2, 1.4 i 1.8 TSI, ale ať si s tím nedělám hlavu, že bych si vybral špatný motor, u jiných jsou zase jiné problémy. Fakt je, že problémy začne servis řešit až pokud se to ukáže v diagnostice. Důvod je celkem jednoduchý - servis musí vše dost tvrdě doložit automobilce, aby jim to zaplatili! A to že tu někdo tvrdil, že v servisech znají jen TDIčka taky není moc pravda. :)

Editováno: , autor: hercous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta diagnostika není on-line? (myslím tím pasáž "tvrdého doložení automobilce" v předchozím příspěvku....Já myslel, že jo . Když jsem kdysi řešil kontrolku tlaku v pneu na eresu, byl tam jiný problém.....diagnostika byla on-line furt ale jediný člověk ze škodovky, který s tím uměl dělat, tak lyžoval v Alpách. .....psal jem o tom jinde....ale tady tento případ, to už je šíření poplašné zprávy....IT ve škodovce asi měli pátek už ve čtvrtek.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


Ne.Na bílé Fabii 1.2 TSI za 40 000 km jsem si nic podobného neviděl. Na 1.4 TSI je ale výfuk černočerný a na koncovce jsou černé "cákance" a to hlavně po krátkých jízdách.


Fabie má výfuk dolů- Já dal RS koncovku rovnou a ted si všímám černých teček. Kamárad má Alteu 1,4 TSI a má pořád černý kufr prý je to normální že pry TSI dobře nespaluje benzin


Hm, tak jsem se dnes na to podíval a sem tam nějaká černá mikrotečka se objevila. Nejsem si vědom, že bych je tam předtím někdy viděl. Zaprskaný byl maximálně nárazník v okolí výfuku (je to vidět i na fotce). Že by to udělala ta koncovka? Ona vlastně o nějaký cenťák prodloužila výfuk a je možné, že to teď lítá tam, kam se to dříve nedostalo. Nevím. No a koncovka je teď černočerná.
Koncovka po 1200 km:
post-32075-0-51090400-1334764208_thumb.j
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm,tak jsem se dnes na to podíval a sem tam nějaká černá mikrotečka se objevila. Nejsem si vědom,že bych je tam předtím někdy viděl. Zaprskaný byl maximálně nárazník v okolí výfuku (je to vidět i na fotce). Že by to udělala ta koncovka? Ona vlastně o nějaký cenťák prodloužila výfuk a je možné,že to teď lítá tam,kam se to dříve nedostalo. Nevím. No a koncovka je teď černočerná.

Koncovka po 1200 km:

post-32075-0-51090400-1334764208_thumb.j

tohle mám taky a taky na koncovkách, úplně stejné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...