Přejít na obsah

Zatékání do superba


jakun

Doporučené příspěvky

Díky moc za reakci, právě těsnění víka jsem již vyměnil a stále tam kape ... je to jako by z toho plechu pod sklem, tak jsem myslel, zda-li je možné, aby někudy voda protékala okolo skla na ten plech ... Každopádně díky za tip, začínám shánět někoho, koho zavřu do kufru ... já se tam, bohužel, nevejdu ...

 

Vyřešila se nějak voda stékající z hora ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ahojte ak ma ešte niekto problém so zatekaním do kufra do tých bočných odkladacích priestorov ja som to vyriešil takto... lial som vodu na auto a v kufri som pekne videl kadiaľ tečie a tiekla cez tie spoje plechov... voda tam v malom množstve vyvierala....zobral som mamut lep a spoje som prelepil mamutom... odvtedy je pekne sucho...pre istotu som za tie bočne tapece dal igelit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Caute chalani, tak po velmi kratkej dobe co mam supa som sa dostal do klubu vodnikov... zatekalo mi na stranu spolujazdca, tak som hned omrkol forum a bolo to presne to co tu niektrori z Vas pisali: tieklo spod vnutorneho oblozenia (tapec) takze som to rozobral vytmelil a cakam co bude dal :-D rovno som precistil pod baterkou aj pod brzdovym valcom (nieje nutne smatrat tam rukou okolo motora staci ak odoberiete ten plech co je pod baterkou, drzi na troch 13 srubach) tu gumicku spod baterky som rovno vyhodil nech mam pokoj, tiez som rozobral vanicku pod pelovym filtrom to tesnenie uz bolo dobre nacate, nemal som vsak nahradne tak som to tam tiez poriadne natmelil a uvidim co to spravi. Diky moc chlapci za perfektne rady ;-) :kol-47:  :kol-24:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

C3avte hosaci mozno dakomu to pomoze

Dneska rano som prisiel  do supika zapnem kurenie a tu zrazu nejaky zvuk vo ventilaci ako ked sa prelieva ci zblnka voda autoa nie a nie kuri otvorim apolujazdcovu skrinku tj odkladaci priestor a hla vody aleluja takze natieklo cez pelovy filter az do vnutra takze som to rozobral vycistil vybral bordel pretesnil novim tesnenim a aj pre istotu som tam dal silikon este okolo ak dakomu pomoze tato rada budem aj aj rad :kol-47:

post-86134-0-14387200-1414177376_thumb.j

post-86134-0-31423500-1414177379_thumb.j

post-86134-0-16914700-1414177383_thumb.j

post-86134-0-75545100-1414177386_thumb.j

post-86134-0-32349600-1414177389_thumb.j

post-86134-0-34892400-1414177391_thumb.j

Editováno: , autor: vonsakjakub
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlape, nepřijde ti trošku mimo, založit toto téma s úplně stejným názvem a podobným problémem, když o řádek níž už jedno takové je??? :kol-44: Máš štěstí, že se tady v tom snažíš pomoci jiným, jinak bych to smáznul. Nejsi tady prvním dnem. Takže to spojuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci je to uplne primitivne .... Skodovka spravila nehoraznu blbost ....  treba zhodit zadny naraznik + listy (vodiace) len stredovu a pod listou su take 2 diery velkosti 1 centa jedna je na pravej strane a druha na lavej v karoserii mozno tam este niekto najde stiahnutu a na vlasku prilepenu pasku v tvare ano 1 centa vyznam ziaden .... vycistit okolie odmastnit a zalepit velkym kuskom pasky.. ja som pouzil hrubu sivu pasku ... nieco podobne ako sa pouziva v americkych filmoch :D zalepit tie otvory... samozrejme vycistit sajrajt z list ja som ich komplet umyl ..   + som vycistil aj karoseriu .... pod vodiacou listou ....  a poradim vam este dajte dole vo vnutri auta umely tapacirou kde je ta chromova cast .... a vyfuknite s tamat vodu  pod tym tapecirom su diery alebo otvory alebo ako to nazvat ...... urcite tam budete mat este vodu ... vyznacil som na obrazku kde asi priblizne su tie nestastne diery .... vela stastia ... ak niekto si nebude vediet rady napiste poradim .... 

EDIT: nasiel som real fotku ....

Po tom ako mi zatieklo na stranu spolujazdca som mal par dni nocne mory, tak som predsa zhodil aj zadny naraznik a skontroloval tie male dierocky pod lištou, zistil som ze su zaslepene gumickami (pre istoru som ich este pretmelil), takze asi mam tiez vadny model kedze mi do kufra netecie a dufam ze ani nebude :-D Ale dik za dobry postreh ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj. Trošku změním téma. Před pár týdny (měsíci) jsem tu psal o zatékaní do dveří atd... Teďka mám už vše plně utěsněné a odzkoušené. JENŽE voda už neteče pod tepecem ve dveřích, ale při větším slejváku to nestačí odtekat z otvorů dveří u prahu... tam se to po čase nahromadí až k vrchu vnitřního těsnění a pak to sem tam přeteče dovnitř. Zatím nepozoruju mokro v autě atd, ale při otevření dneří vyteče voda. Chtěl jsem se zeptat, dájí se ty díry ve dveřích vyčistit a poté i někde u těch prahu, ať teče voda plynule ven na cestu ? Díky za info (problém u všech 4 dveří)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je docela divné, že se Ti tam ukládá tolik vody. Viděl bych problém spíš nahoře a to v těch gumách na spodku oken. Prostě Ti toho teče moc do dveří.

I tak to ale nechápu, protože škvíra mezi dveřmi a prahem je fakt velká. nemáš tam nějaký ZK (zásah kutila)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

To byla sranda...

Pokud nemáš šíbr, tak to tam může zatékat přes stahovačku dveří.

Shoď čalounění dveří a koukáš na stahovačku. Povol všech asi 10 šroubků kolem obvodu stahovačky. Stahovačka má po celém obvodě těsnění, které časem netěsní.

Stačí vymáznout původní těsnění po celém obvodě silikonem a opět utáhnout - slikonem klidně nešetři. Poté si lehni pod otevřené dveře a zkontroluj odtokový otvor vespod dveří a ev.zprůchodni (prošťouchni)

Druhou možností jsou klasicky ucpané odtokové kanálky vpředu. Ale to se projevuje vlhkostí i pod předním kobercem (vyklapnout boční práh a prostrčit pod koberec ruku)

Určitě doporučuji vyčištění i odtokových kanálků vpředu (info v tomto tématu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zdar hoši. Hele mám přetěsné dveře (už od loňska) običejným průhledným silikonem, teďka po zime mi začal praskat. Doslechl jsem se že bych měl použít něco kvalitnějšího (ať to nemusím každoročně předělávat) od WURTH. Jenže teďka nastává otázka jaký ? Vím jen že černý, ale i tak jich je dost .... Co byste poradili ? 
http://tbtshop.cz/6178-lepidlo-tesneni-k-d-seda.html
http://tbtshop.cz/6177-k-d-lepi-tesni-bila-kartuse.html
http://www.motodilyhavirov.cz/naradi/4054-silikon-wurth-cerny-motorovy-250g.html
https://kat.wuerth.cz/silikon-neutr-special-310ml-cerny-089252012-039-24/

Díky za radu

Editováno: , autor: angel.CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, takže silikon (obič za kilo) co mám rok ve dveřích jsou zbytečně vyhozené peníze a hlavně čas.... včera jsem tam dával nějáký ten černý sajrajt (je gumový a lepicí (přímo na střechy lodě at. název dodám později) a vypadá to hned jinak, ovšem zkušenost dodám koncem roku či příští rok zda pomohlo... Více můžete posoudit z fotek:
PC - odrhavaní proběhlo jen prstama a šlo to krásně.....
 

post-78824-0-57078100-1433658887_thumb.j

post-78824-0-68805000-1433658897_thumb.j

post-78824-0-70168600-1433658931_thumb.j

post-78824-0-27581900-1433658948_thumb.j

post-78824-0-94760600-1433658975_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...