Přejít na obsah

venkovní teploměr / teplota


Piaggio

Doporučené příspěvky

Pozri sa sem http://free-vz.t-com.hr/Ivica-Novakovic/No...0Termometar.htm

Práve sa to snažím graficky prekopať a plánujem tam doplniť meranie okamžitej a priemernej spotreby, ale zobrazované súčastne, kto by vedel helpnúť zo softom pre výpočet spotreby, dajte vedieť. Displej sa zmestí do prístrojovky - spodná časť, kde býva maxík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koldo: v cem mas problem s merenim spotreby ?

zmeris co nejpresneji cas sepnuti vstrikovacich ventilu,zmeris ujetou vzdalenost napr za 1sec,prevedes ,zobrazis...

na jakem prociku to minis delat s x51 nebo AVR ti muzu pomoct - pripadne napsat ,uz jsem to parkrat pro ruzne auta delal,vzdy se nejake presnosti povedlo dosahnout,ale s odpocitavanim na 1/100 litru nepocitej :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teplomer je s PIC, tak som plánoval aj PP s PIC (jeden dráha, druhý vstrekovanie, tretí by to vypočítal a zobrazil), napájané len pri zap. zapaľovaní s využitím EEPROM. Len potrebujem nakopnúť s tým meraním a výpočtami. Zobrazenie a komunikácia je vyriešená. Nevadilo by, ak by tam bol iný procík, data by som posielal po sérii na zobrazovacie PICčko. Ak by bol záujem, hodím sem náplň pre automatiku svetiel, tempomat a dokončujem pamäťový cyklovač - program je odladený, len to otestovať v aute.

S tou presnosťou je mi to jasné, preto to chcem napísať sám, prípadne s pomocou - aby som s tým mohol experimentovať.

Editováno: , autor: Koldo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Graficky displej z mobilu je sice pekna vec, ale mam obavy z toho ci to bude citatelne za jazdy...

Ja som robil PP zo 16-bitovym procesorom Texas Instruments (www.msp430.com) Taktovany je na 6MHz a v pohode stiha merat teplotu, vstreky, vzdialenost a zobrazuje to na PLED. Je to samozrejme napajane zo spinaneho napajania (z konektora autoradia) a pri vypnuti zapise potrebne udaje do internej FLASHky.

Skus hladat riesenie na baze jednej suciastky (procesora) a nie 3xPIC+EEPROM, lebo to zavana problemami.

Yano

Editováno: , autor: Yano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Displej by malo byť vidieť v pohode - je to v podstate normal LCD. Ďalšie čo sa mi na tom páči, že je pasuje akurát do prístrojovky. EEpromka je súčasťou PICčka, takže tam by nemali byť problémy.

Najradšej by som to spravil s jedným procíkom, len neviem, či by to jedno PICčko všetko stíhalo, programovať niečo viem, ale zatial len PIC :(, takže s iným procíkom sa zatial nechytám, aj keď sa asi budem musieť do toho pustiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
Kto ma hodne penez ten si muze koupit

Teplomer RDS

http://www.conrad.cz/teplomer-rds+dp61657/

pristroj vysila na frekvenci 100 .104, nebo 108 MHz primo do vchodu anteny radia a teplota se ukazuje na displey radia.

Napajeni je taky z anteny nebo z (15 )

je to velmy zajimave jen ta cena.

Vog

No ja neviem.Vyzera to sice zaujimavo,ale s Conradom mam nie najlepsie skusenosti.Len tak pre zaujimavost,z piatich nabijaciek VOLTCRAFT sa nam po prvom nabijani pokazili hned dve.Po reklamacii nam prisli nove dve nabijacky a z tych sa po dalsom nabiti pokazila jedna a jedna z tych ostatnych troch,ktore vydrzali prve nabijanie.Pritom cena za jednu nabijacku bola cca 1700Sk,takze ziadny lacny smejd (teda aspon nie lacny) :disgust: .Tak sme tie vytvory zbalili a poslali to drahemu CONRADovi naspät.Nech si to niekam strci. :p

Inak neviete niekto kde presne sa nachadza snimac vonkajsej teploty?Viem ze niekde pri lavej prednej hmlovke,ale chcem to umiestnit presne,nech mi to neukazuje bludy.V DP ani tu na fore som to nemohol nikde najst.

Editováno: , autor: ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak neviete niekto kde presne sa nachadza snimac vonkajsej teploty?Viem ze niekde pri lavej prednej hmlovke,ale chcem to umiestnit presne,nech mi to neukazuje bludy.V DP ani tu na fore som to nemohol nikde najst.

Je to krasne videt v navodu k obsluze auta - vymena zarovek u mlhovek, strana 213.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

háže špatný údaje a auto hlásí špatnou teplotu sem ho rozdělal a je tam klasickej termistor akorád neobsahuje žádný číslo podle kterého bych ho moh koupit v elekronickém obchodu bo bude stát tak dvacku ;) nevíte teda někdo co to může být za typ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...