Přejít na obsah

Tažné zařízení


Martin 3500

Doporučené příspěvky

Mám po autonehodě zničenou odnímatelnou část (bajonet) na mé fabii 1 combi 2001-2   A 50x    , potřeboval bych poradit

 

1. kde je slušný obchod s TZ  okolí Ostravy NEBO jaká firma v ČR dodává kvalitní TZ  NEODNÍMATELNÉ  [je levnější], na internetu mi byla doporučena firma SVC Náchod, uvažuji  o tomhle   ale není mi jasné co je to "st+5J9" post-72371-0-42401800-1367766611_thumb.p které si z těch 2ou vybrat (na šrouby ) ,

2. elektroinstalaci zřejmě můžu použít tu co mám na autě + stávající výřez mi bude houby platný 

 

teď ale řeším že mi nedobíjí altík ani nevím jaký tam je ( kolik A) myslím si že asi silnější kvůli tažnému 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drahé ?  si myslím že za tu cenu  + 800 za montáž  a už nemusím na STK ani Dopravní inspektorát  vpoho  , už tak se mi ta cena zdá  nízká  za tu kvalitu 

 

EDIT : jsou certifikovaní  přímo od SVC Náchod

Editováno: , autor: George_rider
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Owneil jak jsem psal. Mám Fabii elegance s kontrolou prasklých žárovek a koupil jsem obyčejnou elektriku se svorkovnicema abych nemusel cvakat dráty a vše mi funguje jak má. Není potřeba elektrika se řídící jednotkou, ale jestli chceš zbytečně utrácet, jdi do toho :kol-44: nemusí být ani originál což je drahá, ale obyč, je jich na netu mraky. :kol-47:

 

Tak jsem objednal tažné s typovou zásuvkou a doufám, že ta kontrola žárovek nebude otravovat. Vyšlo mě to tažné i s typovou elektronikou na 2000 kč takže to je to nejobyčejnější. Kdyby ta elektronika kecala tak by neměl být problém deaktivovat tu kontrolu žárovek VAGem nadobro že? Není to špatné, že to upozorní, že nesvítí světlo, ale že by to bylo nějak moc třeba zase ne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

ty jo i když mám typ. list? já mám tažné sundané z druhého auta a štítek mi upadl a vytratil se

zdar víš od koho máš tažný?  moje je přímo od svc náchod od předchozího majitele.. ale už to bylo samá rez tak sem nechával u známýho pozink.. ze štítku za ty léta nebylo čitelný nic, ale psal jsem přímo na svc někomu, jestli je možný zaslání novýho štítku.. ptal se jenom na typ zařízení ( u mě bajonet) a jaký auto (fabča hatch 2003) a do 2 dnů mi štítek přišel.. zkus napsat výrobci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a máš to odnímatelné nebo pevné?

 

oni tam u toho pevného mají dva druhy:

http://www.svcnachod.cz/tazne_zarizeni/skoda/fabia/2210/

http://www.svcnachod.cz/tazne_zarizeni/skoda/fabia/1601/

 

v čem je v nich rozdíl? jediný tam vidím ve svislém zatížení, ale potom nechápu proč je to co má víc, tedy 65 kg, levnější, neví někdo?

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a máš to odnímatelné nebo pevné?

oni tam u toho pevného mají dva druhy:

http://www.svcnachod.cz/tazne_zarizeni/skoda/fabia/2210/

http://www.svcnachod.cz/tazne_zarizeni/skoda/fabia/1601/

v čem je v nich rozdíl? jediný tam vidím ve svislém zatížení, ale potom nechápu proč je to co má víc, tedy 65 kg, levnější, neví někdo?

ja mam tazne na 2 srouby ( bylo mi to doporuceno bajonet se casem rozvikla) a sel bych do varianty s 1 odkazem v prilozenem navodu mas primo obrys na vyriznuti narazniku 1:1 Editováno: , autor: George_rider
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

tak wesfalia se dá sehnat zde i s elektroinstalací do 2tis. Kč + příp. vám to za litr namontují, není nic videt i sklopná zásuvka http://www.levnetazne.cz/?c=popis-produktu&idItem=871

a nebo origo co dodávají do prvovýroby Škody, ale musí se řezat do nárazníku a pak tam dát tu záslepku, vyrábí to Prof Svar, a dá se to koupit zde www.tazak.cz tažné bud na šrouby vyjde do 2tis nebo na aretační kolík 2,2tis Kč ... je tam i návod ke stažení a je to docela pracnější ... nebo se dá přímo u nich zajistit montáž a chtějí za to 960,- elektroinstalaci tam mají sice za 1200 ale jestli si to bude dělat někdo sám tak jinde stojí i jen 150,-

http://www.tazak.cz/ceska-tazna-zarizeni/tazne-zarizeni-skoda-fabia-combi-6y5-330093

 

někdo zde psal že když měl ten hák pod nárazníkem tak při natahování na odtahovku to dostalo šlupku o zem, ale když máte origo tak to tažné je o něco výše tak by to snad mělo být lepší? ... akorát tam zas bude ta debilní krytka na nárazníku ... tak nevím co je lepší ... neřešit ale zas pry origo je origo ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja na to zatim asi kaslu, resil jsem to hlavne kvuli drzaku kol na kouli, na strechu nechci mam s tim blby zkusenosti :) zena bude v lete tehule tak jezdit budu max ja s croozrem, tak poridim tohle http://nosice-kol.heureka.cz/saris-solo/ a je po starostech ... :) a za rok budou asi dva croozry a to se uz do fabky nevleze takze vetsi druha kara a doufam ze uz koupena s taznym :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 a imho uplne nejlevnejsi co jsem zatim nasel je tohle od autohak za 1455,- http://www.amsa.cz/Skoda-47703/327-Ta%C5%BEn%C3%A9-za%C5%99%C3%ADzen%C3%AD-%C5%A0KODA-FABIA-I-Combi elektroinstalace bud obycejna za 150,- nebo primo pro Fabii I.gen. 375,- a delaji i montaz akorat v Ostrave a behem doby co montuji pujcuji zdarma skutr, to je pekne ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Autohak je polský, já jsem zvolil slovenský výrobek Galia za stejnou cenu, protože bylo pozinkované. Koupil jsem ho u Milana Voleny. Montovat budu samozřejmě sám. Jinak Milan Volena má i ten autohak.

Editováno: , autor: veliz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to nakonec koupil od autohak s poštovným to vyšlo na 1995,- pak jsem si to namontoval sam, na technický chtěli 170,- a na úřade 50,- takže spokojenost ... ale musim podotknout ze v navodech i v dilensky prirucce jsou chyby, takze to trvalo ta montaz kapku dele nez jsem ocekaval ... kdybych montoval dalsi tak v pohode do 2hod, nejvíc času zabare rezani narazniku (rozmery otvoru v navodech jsou uplne mimo) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže návod pro blbce bez urážky :), odpojit baterku, a pak vyndat ze zadních světel panýlek s žárovkama, odšroubovat 4 šrouby na světlech (u těch spodních je blby přístup, samo mě vypadli ale mám malou ruku tak jsem je vylovil :), pak se snadno vyndají světla ... pod světlama 2 šrouby torx vel. 25, další torxy stejná vel. odšroubovat v podběhu celkem 4x na jedné straně (zástěrky jsem nesundával), další 2 torxy jsou zespodu nárazníku na každé straně, pak stačí zboku nárazník vytrhnout, drží to na takových plastových výliskách, jde to snadno, pak se sundá nárazník ... pak se odšroubují 3 matky u výztuhy na každé straně, a ta se sundá ... pak se nandá tažné (konstrukce) než ji přimontujete tak se podívejte jak moc nebo málo místa je mezi kostrou vozu a úchytem pro držák zásuvky, (já samo dle návodu namontoval tažné, utáhnul a pak zjistil že tam je jen 20mm místa přitom šroub má 55mm takže jsem to zase musel sundat, dát ten šroub opačně zevnitř ven a až pak to utáhnout) ... nejlépe namontovat rovnou tu zásuvku na tažné a až pak tu konstrukci přišroubovat ... takže vyndat záslepku, protáhnout z kufru kabel (na něm je těsnění místo té záslepky) kabel napojit na zasuvku, na kabel nejdříve navléknout gumovou krytku zásuvky, pak napojit kabel na zásuvku, a to tak že musíte vyndat zevnitř jakoby zezadu střeva, zaberete k sobe a vycvakne se to, pak dle návodu zapojíte jednotlivé kablíky dle barev a šroubkem utáhnete (čokoláda), zandat zpět ... přišroubovat na držák ... pak teda přišroubovat kostru tažnýho k autu 2x šroub z každé strany (myslím 19tka klíč) momenták 50Nm, pak se musí řezat nárazník, určíte si střed a pak dle návodu napravo asi 2,5cm a vlevo asi 7,5cm, hloubku uvádí 6 cm což je málo, myslím tak 8-9 cm, lámacím nožem to jde blbě, jde to teda krásně až když je díra vyřízlá a potřebujete zvětšit ... pak namontujete nárazník zpět, jde to krásně jak demontáž ... teda u těch podběhů je blbý místo musí se šroubovat golou pokud nemáte sundaný kola :) nakonec schází napojit světla, nepodařilo se mě ten plastový práh v kufru vyndat, tak jsem uvolnil jen ty 2 matky a na každé straně ten plast odchlípnul, protáhnul drát i pod tím obložením a druhou ruku strčil do díry na světla a vytáhnul jsem to .. napojení na konektory taky jednoduchý (toho jsem se bál, že nebudu vědět jak, ale stačí se podívat jak ty konektory vypadají na těch světlech když ho rozpojíte tak úplně stejně ty plíšky horizontálně zasunete do toho kterýho konektoru, podle návodu jaká barva do 1-6 díry přijde, zaklapne se napojí se mezi sebou a je hotovo ... pak namontovat světla, zapojit baterku a je hotovo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpojovat baterku - zbytečné (ikdyž to je v návodu jako všeobecné bezpečnostní upozornění), vyndavat panel se žárovkami ze zadních lamp - zbytečné. Já bych jako první krok doporučil sundat plastové kryty v zavazadlovém prostoru, stejně se nakonec sundají kvůli elektrice. Když se sundají hned na začátku, jsou matice zadní lampy lépe přístupné. Prostřední je přišroubován a zároveň uchycen pomocí kovových pružinových hřebů do otvorů v karoserii. Oba krajní jen pomocí 3 hřebů. Řezání nárazníku jsem dělal přímočarou pilkou (jemné zuby), předtím je nutné do rohů otvorů vyvrtat díry, aby jimi pilka prošla. Jinak jak píše centris, montáž celkem v pohodě, za sobotu by to měl průměrně zručný kutil zvládnout. Já jsem to dělal nadvakrát, neboť jsem rám tažného zařízení a část karoserie, která je zakrytá nárazníkem, stříkal antikorozním prostředkem.

Editováno: , autor: veliz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jde přidělat tažné zařízení na Fábii I ? Fábie  je  ve výbavě luxusní verze edition 100, výbava ke 100 letému výročí Škody. Auto je dovoz z Holandska. Ve velkém techničáku

jsou kolonky hmotnosti přípojného vozidla 0. Technicky je možné tažné namontovat,ale nejde přihlásit na úřadě. Víte někdo co stím ???  děkuji za každou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...