Přejít na obsah

Tažné zařízení


Martin 3500

Doporučené příspěvky

Ja mam tady tohle na autě, demontuji ho, protože tažné používám málo a koule je připevněna na 2 šrouby s normalní ma matkama s pérovkou. Zásuvka je schovaná na čeku pod nárazníkem, hodně se mi to líbí, že to není vidět lol

Jestli by byl zájem, mužu to nafotit detailně. ;)

post-15711-1224415547_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ty matky nemáš zajištěný neprojdeš na STK a v případě nehody to bude průser.

Takže buď konrta nebo ještě líp samojistící. Svar na šroubu z důvodu vyhřátí materiálu a poškození a bla bla bla je nepřípustný!! teda dřív bejvalo.

Takle se montovali koule na AVIE- deska s kouli na 3 až 4 šrouby a matky zavařit. Ale muselo se to předělat a šrouby dat nový-Oceláky Tvrdost 8,8 nebo ještě líp 10,9.

Normální šroub tvrdost 5,5-5,6 nesměl bejt. A ješte doporučovali jemnej závit.

Ja som tam innak samojistne od vyroby nemal,ale kedze to tam moze byt napevno tak ich tam radsi dam.Bola tam iba perovka a podlozka.

Dufam,ze to neplati len v cechach,ze to tam mozem mat napevno.... :kol-60:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Rozhodl jsem se na svojí FI combi MR 06 pořídit tažný zařízení. Rozhoduju se mezi tímhle :

http://www.levnatazna.cz/z10448-tz-skoda-fabia-sdn-kombi

a tímhle :

http://www.levnetazne.cz/?c=popis-produktu&idItem=690

Máte někdo s těmito značkami zkušenosti ? Kolega kupoval na Forda tažný od Polskýho výrobce Autohak (druhá varianta) a je s nim celkem spokojenej, montáž bez problému do přpravenejch otvorů v karoserii a kvalita taky neni špatná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tip na dalšího výrobce tažnýho zařízení. Je nutný dělat výřez do nárazníku a montovali jste si tažný sami, nebo ste si ho nechali namontovat? Počítam s tim, že bych si ho namontoval sám. No zatim to asi vydim, že pujdu do tohodle typu http://www.levnetazne.cz/?c=popis-produktu&idItem=690 , dobrá cena, sklopnou zásuvku má taky a kolega ho má odzkoušený (sice na jinym typu auta) ale je s nim spokojenej. Ještě by mě zajimalo jak se sundavá zadní náraník?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak s tim nesouhlasim.jak sem psal montoval jsem ho sam ,stk ho zkontrolovala dala razitko o montáži na přání zákazníka za 200kč a no problem.

jinak ohledně firem jsou tzv. 2 tipy jedni maj nějakej atest nebo něco podobnyho že ho namontuji - potvrdi a deš jen na zapsaní,pak jsou druzí kteří daj razitko o montáži ale strejně musíš na stk a pak na dopravku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Ja mam tady tohle na autě, demontuji ho, protože tažné používám málo a koule je připevněna na 2 šrouby s normalní ma matkama s pérovkou. Zásuvka je schovaná na čeku pod nárazníkem, hodně se mi to líbí, že to není vidět lol

Jestli by byl zájem, mužu to nafotit detailně. ;)

jj,to by se mi libilo,je to pekne schovany,ale ja mam F2 a nevim,jestli neco takovyho existuje.Jak uz tu nekdo psal,ve Skoda servisu chteji 6t,to docela dost,nee :aggressive::aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Záleži kolikaty budeš ve frontě ;) a potřebuješ typovy list a razitko, kdo to montoval.

prdlajs woody.. :p:p:p ....můžeš montovat sam na stk ti daj protokol o  montaži čapneš typovej list a letíš to přihlasit.....ja sem si ho namontoval sam a přesně takhle v pohodě nechal zapsat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je sice hezky že tam je kolonka ale je to zbytečný..ted sem v práci ale až budu doma můžu ofotit svoje.....opravdu není nutny aby to někdo oficialně montoval... ty to namontuješ doma - na stk to prohlídnou jestli je vše ok a daj ti potvrzení a to uplně stačí k zapsaní......takže woody kolik si dal za zbytečnou montáž někomu?? 1000-2000??? :-)))))))))

řikam osobní zkušenost takhle sem to dělal já..... taky se chasnik v obchodě divil když sem si kupoval tažný a on ochotně nabízel montáž...poslal jsem ho někam a on že nedostanu razítko ..já na něj že ho nechci at si ho necha protože štempl mi daj na stk...čuměl jak trouba srandista a to myslim za práci chtěl 1500....já to doma měl v klídku za tři hodky namontovany

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

daval jsem to cca loni někdy po prázdninách..... možná podle zákona to má bejt jinak to opravdu nevim .... jen řikam že mě to v lounech na stk a potom na dopravce takhle bez odborny montáže a bez žádnych uplatku v pohodě zapsali

Editováno: , autor: raca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

našel jsem toto:

Zápis tažného zařízení do technického průkazu vozidla

Žadatel o zápis typově schváleného TZ k žádosti přikládá vyplněný typový list TZ, který musí odpovídat schválenému vzoru. Typový list garantuje shodnost daného TZ se schváleným typem, a dále se v typové, listu potvrzuje odborná montáž TZ na vozidlo.

Potvrzení odborné montáže může vystavit:

a. pověřené montážní pracoviště – tato pracoviště může pověřit pouze držitel typového schválení TZ dané značky

b. zkušební stanice – v případě individuální montáže

Tažné zařízení lze do TP vozidla zapsat pouze na základě potvrzení obou částí, a dále vyplnění základních údajů v typovém listu (typ TZ, typ vozidla, největší hmotnost přívěsu a největší svislé zatížení spojovacího zařízení).

Editováno: , autor: raca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...