Přejít na obsah

Problémy s elektrikou


Lukas_TDI

Doporučené příspěvky

Čest lidi, jako nový člen bych měl do placu asi hodit nějakou flášu co -_- , ale po netu těžko. Už nějaký čas to tu pročítám, ale můj problém jsem tu nikde nenašel ( snad jsem to nepřehlédl)

Mam OI 2001 66kw a nevím si rady s pár problémama ?

1. - nesvítí mi světýlko ve dveřích u řidiče (není to žárovkou, pojistkou a ani zámkem)

2. - kontrolka otevřených dveří nesvítí (šlape jen když vytáhnu pojistku a znovu ji zandám, ale jen do doby prvního otočení klíčkem v zapalovení pak už zase nejde:-( )

3. - nevyhřívá spolujezdce sedačka (když zapnu řidiče tak cvakne relátko, ale u spolujezdce ne, nevím jestli má vůbec cvakat)

4. to je to nejhorší .... někdy se mi stane že se mi autíko samo odemkne (začnou cvakat zámky, třeba i 4 za sebou) a aby to nebylo málo tak se stáhnou všechny okýnka :-((( (měl jsem vyndané zámky jak u spolujezdce tak i u řidiče, oba proměřeny a vypadaly v poho)

MOOOOOOC děkuji za jakoukoli radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vypadá na mikrospínač v zámku. Spínač je elektricky v "pohode" a na meranie je v 100% stave, ale bude tam zodratý ten plastový cuplík mikrospínaču a ten ti už nedolieha tak ako by mal. Preto stačí iba malý otras a spínač sa rozopne. Ale skús najprv vybrat panel s tlačítkami čo máš v tvojich dverách (ovládanie centrálu a okien), rozpoj konektor a poriadne to prestrekni "kontoxom" a nacvakni naspet. Tam stačí minimalne zaoxidovanie, tlačítka sice fungujú, ale je zvýšený odpor a elektrika potom blbne. Mne tiež same otvorilo okno, po prestriekani kontoxom je to OK. :palec2: Vyskúšaj, ak to nepomože, bude to v tom mikrospínači (možno ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá dobrá, hned o víkendu znovu vyndám zámek u řidiče (myslím, že by měl stačit jen řidičův, protože pokud se nemýlím tak jediný on umí stáhnout všechny okénka) mrknu na mikrospínač a studené spoje, prostříkám kontoxem a uvidíme co bude následovat.

Na ostatní závady vás nenapadá co bych měl překotrolovat? Jsou to spíše ,,prkotiny", ale když tam jsou tak ať šlapou ;) .

Zatím moc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řekl bych zlomený žlutohnědý drát ve dveřích, to by vysvětlovalo lampičku a zámek ;)

proměř, jestli do lampičky jde +, ale i - a zkontroluj, jestli na řidičovi dveře reaguje stropní lampa + pípák zapnutých světel při vyplém zapalování ;)

Ad sedačka: nejspíš je přepálený drát v sedačce, odpoj konektor pod sedačkou a proměř kostru k černožlutému a to samé u regulace (ta samé barevná kombinace, jen slabší dráty)

Editováno: , autor: rolbař
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj lidi, tak po delší době se mi sešla nálada s volným časem a mohl jsem něco tvořit na autě, řešil jsem sedačku u spolujezdce a její topení.

Jak jsem psal tak spolujezdec netopil a ani necvakalo relátko....dnes zjištěno:

k ovládání spolujezdce vedou šedý

modrozelený

modrohnědý

zajímá mě kam vede ten modrohnědý, protože když na něj přivedu zátěž (jeden konec zkoušečky dám na - a druhej na ten kablí) tak vše začne šlapat jak má. (relátko cvakne a sedačka začne topit)

Editováno: , autor: Lukas_TDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

ja mam podobny problem s mojou Octou, zatial kym nie je pocasie na to aby som sa v tom vonku hrabal vyckavam, kedze to nie je zavada co by ma nejak extra trapila, ale ako pise Lukas, ked to tam je tak nech to slape,...

Moj problem sa tyka vylucne vodicovych dverí, zo zaciatku mi zacalo poblikavat svetlo vo dverach, teraz uz nesvieti vobec (pozeral som ziarovku, ta je OK), stropne svetlo reaguje na otvorenie dveri iba zriedka (ostatne dvere OK, iba vodicove blbnu), rovnako aj kontrolka otvorenia dveri na budikoch a pipanie pri zabudnutych zapnutych svetlach. Pri otvarani dveri "zaskvrci" v radiu (resp. v repro) a v jednej polohe otvorenia dveri repro v celom aute uplne vypne, malickym pohybom dveri slape dalej ako ma. Nereaguje ani automaticke zamykanie, teda pokial odomknem auto a aj otvorim vodicove dvere, komfortka to nezaregistruje (teda iba obcas) a aj ked sedim v aute stane sa obcas ze automaticky cvaknu zamky a zamkne sa auto (automaticke zamykanie, pokial nechtiac odomknete auto, ale neotvorite vodicove dvere).

A este jeden problem, asi sa tohoto vobec netyka: pri vytahovani okna vodica automatikou sa obcas stane, ze okno sa zastavi cca v 3/4 a zbehne opat dole, potom uz ide hore iba manual drzanim tlacidla az do konca. O tom som tu cital ze by bolo treba namazat stahovacku, ze je to ochrana proti privretiu napr ruky, tym ze ide stahovacka tazko vyhodnoti to komfortka ako prekazku, teda ak sa nemylim???

Ohladom tych problemov: svetlo, kontrolka, pipanie zapnutych svetiel, radio, automaticke zamykanie nemohlo by to byt zlomenymi kablami vo dverach, napr v tej gumenej prechodke???

Su to mozno blbosti ale obcas vedia nastvat, niekedy mam pocit ze ta Octa si zije svoj zivot a robi si co chce, ako by sa v nej vsetci certi zenili :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ferino: Tiez by som sa priklanal k tomu kablovemu zvazku v prechodke, najskor asi aj opadana izolacia a v niektorych polohach sa skratuju kable...

No to by davalo zmysel co sa tyka toho radia, ale co s tym nespravnym reagovanim stropneho svetla, upozornenia zapnutia svetiel, autom. zamykania,... asi bude v haji aj mikrospinac zamku vodicovych dveri??? ;)

Ked pridem domov z DE pojde dole cely tapec a kuknem sa na to,...

Pravdepodobne suhra 3 chyb na jednom mieste :feve: : kable v prechodke, mikrospinac, zadieranie sa stahovania okien,... Alebo??? :kuk:

Ako hovorim, vsetci certi sa mi tam zenia,...

Ma este niekto iny napad?

Oliver vdaka za radu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to by davalo zmysel co sa tyka toho radia, ale co s tym nespravnym reagovanim stropneho svetla, upozornenia zapnutia svetiel, autom. zamykania,... asi bude v haji aj mikrospinac zamku vodicovych dveri??? ;)

Ked pridem domov z DE pojde dole cely tapec a kuknem sa na to,...

Pravdepodobne suhra 3 chyb na jednom mieste :feve: : kable v prechodke, mikrospinac, zadieranie sa stahovania okien,... Alebo??? :kuk:

Ako hovorim, vsetci certi sa mi tam zenia,...

Ma este niekto iny napad?

Oliver vdaka za radu :)

Uz ti bude musiet radit len Oliver ked len jemu si PODAKOVAL!!!! ;):):p :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pár problému jsem vyřešil ... nejhorší byla závada v řidičově dveřích...docela jsem vysloveně čuměl když jsem otevřel el. část zámku tak se na mě vysypal zelený prášek a tři spodní cesty z plošného spoje prostě nebyly (teda dvě o sebe škrtaly a jedna jako nebyla vůbec) takže vše přepájeno a nahrazeno měďí (viz špatné foto:-) ) ..... nervů to stálo dost :-)

- Světýlko ve dveřích byl zlomený drátek

už jen se dopídit kde mam toho čerta v sedačce a proti čemu bojuje ta kontrolka otevřených dveří

post-26830-1235389438_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...