Přejít na obsah

Divné škubání při brzdění


Balrog

Doporučené příspěvky

Mám problém občas se mi stane že když jedu do zatáčky prudce a šlápnu na brzdu tak nejde sešlápnout pedál až na podlahu.Stalo se mi to i v zimě když padal sníh s deštěm,myslel jsem,že se mi nabalily ty sra... na brzdy,ale to jsem vyloučil a nemůže to být něco s ABS?díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cukání do pedálu brzdy při zvlněných kotoučích neprovází ten charakteristický zvuk fungujícího ABS, zvlněné kotouče hází do pedálu a volantu takové "vlny" a taky si myslím že při brždění není možné aby byl pedál až na podlaze pokud ano, tak se jedná o závadu brzdového systému !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
no normálně jde stlačit až na zem při brzdění jen někdy je situace když brzdím tak jako by něco vadilo sešlápnutí brzdy až na podlahu,jde to zhruba do půlky a pak je divné cukání do pedálu.

Přesně vím, co myslíš. takové rychlé jemné cvakaní... Taky mi to někdy dělá, ale nevím, co to je. PS: Koutouče i desky měním co 4-5000 km. Fakt tak málo. 1.9 tdi a ani v servise neví proč jdou tak rychle do kytek... Ale reklamujou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, mám Octavii 2001 a dal jsem tam nové přední brzdové destičky.. Ale začlo mi to cukat s volantem, když malinko brzdím. A když na to šlápnu pořádně, tak to necuká.. Je to záhada. Nemám to nějak promazat? Nemáte někdo podobnou zkušenost? Děkuji za všechny rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mělo by to být v pořádku. S hledáním problému počkej alespoň 500km, než se desky pořádně zajedou. Je totiž normální, že po výměně to kope do pedálu. Hlavně je musíš správně zajet - takže žádné prudké bržední, ať je nespálíš. Dobré je třeba se rozjet na 70km/h a pomalu přibržďovat až do zastavení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem najel 2,5tis Km. Furt to klepe. Tak jsem přehodil destičky z leva do prava a obráceně a dělá to méně. Ale je to furt na prd a ještě k tomu mi při určité rychlosti vlní pedál. Asi budu mít zvlněný kotouč. Jak to poznám? To musím sundat kola, nastartovat a roztočit kotouče? Nebo je na to nějakej speciální metr? Díky za každou odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zvlněný kotouč zkus přiložit pravítko a uvidíš to :smich: , zní to směšně, ale tohle mi jednou poradil známej, sice jsem se k tomu ještě nedostal, ale prý se to tak dá poznat

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mělo by to být v pořádku. S hledáním problému počkej alespoň 500km, než se desky pořádně zajedou. Je totiž normální, že po výměně to kope do pedálu. Hlavně je musíš správně zajet - takže žádné prudké bržední, ať je nespálíš. Dobré je třeba se rozjet na 70km/h a pomalu přibržďovat až do zastavení.

Tak tohle jsem ještě neslyšel. Když vyměním desky, předpokládám, že budou brzdit okamžitě na 100% a ne že budu jezdit 500km s nejistotou jestli mi to zabrzdí. Pakliže to nejsou nějaký šitový desky. Buď jsou blbě nandaný desky nebo zvlněný kotouče nebo vyběhaný vedení brzdiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem běhal s pravítkem jak magor a hledal jsem každý milimetr. Nepřipadali mi nějak křivý. A tak jsem je přehodil zleva doprava a asi tak 30km to bylo luxusní a pak se to vykurvilo ještě víc. O víkendu je zbrousím na soustruhu. Jinak čepy a tlumiče jsou dobrý..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavne nez to zacnes brousit na soustruhu :smich: tak si pohlidej jakou maji tloustku protoze pokud uz jsou hodne sjety tak ti pak hrozi prasknuti kotouce pri brzdeni a to je potom nemile :o

vsichni vyrobci uvadeji minialni tlousku kotouce ktera muze byt a pak uz se musi vymenit

jinak kotouce na ochcafku jsou tisicikorunova polozka tak bych tam asi moc neresil jestli brousit :D a radsi bych koupil nove

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...