Přejít na obsah

Fabia II Facelift


Cjoctavian

Doporučené příspěvky

Nevedel by mi niekto poradiť, či sa vôbec bude dať doobjednať v MR 2011 do Fabie Combi Scout paket pre zlé cesty?

V českom ceníku by sa mal dať objednať po 22. KT, u nás mi predajca povedal, že sa nebude dať do Scouta objednať vôbec, alebo ho už automaticky má. Č z toho si mám vybrať?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mohl by mě někdo z místních odborníků poradit s někola dotazy :

- spojení Fabie combi + 16" kola + TSI + sportovní podvozek - nemá s touto kombinací někdo zkušenost? Jde mi o to jestli má cenu si za ten sportovní podvozek připlácet.Myslím, že by se tím dalo částečně odbourat větší naklánění, ale je otázkou co by to udělalo s jízním komfortem. Pokud by to bylo podobné jako ve F1 RS tak by to pro nás nemělo smysl

- liší se nějak (vyjma rozdílné výbavy) Ambient a Elegance, např. lepším odhlučnění, atp. ?

- je možné získat kombinaci výbavy Elegance a ESP jinou cestou než příplatkem cca. 16 tis. za ESP Plus, popř. nechystá se v tomto směru nějaká změna, když k Ambientu mám ESP v rámci balíčku za 10. tis.?

- Fabia combi + TSI 63kW + ESP = zadní brzdy - kotoučové nebo bubny? Měl jsem za to, že ESP = automaticky kotouče vzadu, ale nyní si tím nejsem jistý.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • v nabídce je jenom ESP Plus (ESP, ASR, HHC, TPM) - samostatný nebo v balíčku ne
  • kotoučový brzdy přibývají po dovybavení ESP jenom k prostředním motorizacím 1.6TDI/66kW a 1.2TSI/63kW
  • u nejslabšího TDI a HTP jsou (stejně jako předFL a u první generace) bubnový ať s ESP, nebo bez
  • nemám ověřeno na 100%, ale v Roomsteru by měly i po faceliftu být jako u předchozích 77kW motorizací lepší brzdy 288x25 místo brzd 256x22
  • pro Fabiu jsou 288x25 přední brzdy jenom pro 77kW diesel

Cesty získání ESP:

  • ESP je v základu všech 1.2TSI 77kW DSG bez ohledu na stupeň výbavy jak u FII/C, tak R
  • u Roomsteru Atractive je ESP v základní výbavě pro všechny motorizace - tím by se docela snížil rozdíl a mohlo by to zaujmout
  • pro Roomster Style a Fabiu Ambiente je ESP v balíčku Sport II za 10 000Kč jaks říkal
  • a pro úplnost - pro Roomster je pro verzi Scout ESP v balíčku s kolama 17 palců

Uf :)

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za velice rychlou odpověď.

Na kotoučové brzdy jsem se ptal proto, že na skodaplus.cz je v nabídce Fabia combi + TSI 63kW + ESP a na fotkách mě přišlo, že má vzadu bubny a v autosalonu jsem nedostal také 100% jistou odpověď, spíše tvrdili, že vzadu budou bubny a kotouče jsou jen pro 77kW TSI.

Skodaplus

Rozhodujeme se zda dovybavit Ambient či vzít rovnou Eleganci, protože ty ceny se už dost překrývají a přišlo mi zvláštní že k Eleganci je ESP za 16 tis. Ale i přesto nám ta Elegance přijde výhodnější.

Taky mě celkem překvapilo, že jsme jedni zmála co chtějí ESP, lidé ho moc neberou ani v rámci toho balíčku k Ambientu. Ale když už si vybíráme nové auto s delším časovým výhledem tak ať nám tam nic podstatného nechybí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vypadá to tam fakt na bubnový. Jsou dvě možnosti - buďto se něco při faceliftu změnilo a nebo jde o atyp. Na auto.cz totiž měla testovaná Fabia Combi s 1.2TSI 77kW DSG taky bubny.

Zkusil bych napsat na infolinku Škody, mají docela kvalitní odpovědi. Díval jsem se do katalogu a už tam není rozlišené, který typ co má.

Jinak ESP opravdu není v trendu - co soused nevidí, do toho se u nás neinvestuje. Machruje se a považuje za samozřejmost až když je to v základní výbavě. Za sebe vřele doporučuju.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..taky jsem se díval na fabii elegance, protože má v zásadě vše, co u auta chci mít, ALE - jak říkáš, absence ESP a hlavových airbagů z toho dělá ne úplně ideální auto z hlediska bezpečnosti..a když se to těmito prvky dovybaví, tak je to cenově najednou u aut o třídu výš..a paradoxně někdy s ne o moc chudší výbavou..těžké, težké rozhodování.. :feve:

Dle ceníku je momentální nejnižší možná cena elegance v combi tsi, slabší verze, za 32O.000,....dále, dle ceníku 16.000,. za ESP a 7.000,- za hlavové airbagy...10.000,- za metalízu..a za 35O tisíc fabii, no nevím, jestli je někdo až takový fandy značky. Sice mám jedničkovou a jsem spokojený, ale přijde mi, že taková cena je úplně mimo mísu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bych to měl brát za tu ceníkovou cenu, tak s tebou souhlasím. Naštěstí máme známé na správných místech, tak cena se pohybuje v oblasti slušněji vybaveného Ambientu a to se pak na to dívá mnohem příznivěji.

bojler:

Jinak na auto.cz je nová recenze Škoda Fabia 1,6 TDI CR (66 kW) a tam mi příjde (nejsem si ale jistý), že vzadu jsou kotouče. Na Škoda-info jsem psal, tak uvidíme.

Editováno: , autor: Standis
pozor na citování příspěvků-porušení pravidel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak dej vědět, dost se to řeší a každou chvilku se na to někdo ptá. Z mojeho pohledu u Elegance balíček Plus v podobě hlavových airbagů a ESP Plus taky chybí a některé tím nutí Škoda šilhat jinam. Takle buďto utečou a nebo vezmou radši levnější Ambiente. Pochybuju, že tohle (hlavně u nás) někoho přesvědčí radši na OII...

Dřív stálo pro Eleganci ESP 12 000Kč, protože v tom nebyla automaticky kontrola poklesu tlaku a pro Elegance bylo základu ASR. Teď se to o ty částky zvedlo no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak dej vědět, dost se to řeší a každou chvilku se na to někdo ptá. Z mojeho pohledu u Elegance balíček Plus v podobě hlavových airbagů a ESP Plus taky chybí a některé tím nutí Škoda šilhat jinam. Takle buďto utečou a nebo vezmou radši levnější Ambiente. Pochybuju, že tohle (hlavně u nás) někoho přesvědčí radši na OII...

Dřív stálo pro Eleganci ESP 12 000Kč, protože v tom nebyla automaticky kontrola poklesu tlaku a pro Elegance bylo základu ASR. Teď se to o ty částky zvedlo no...

Vědět dám, ale to auto asi jen tak hned nebude. Pokud objednáme do konce května, tak budeme rádi, když auto bude koncem prázdnin/ spíše začátkem září, nestíhají vyrábět TSI motory. Od podzimu by se měla výroba rozjet i v Německu, tak by se to mělo zlepšit. Alespoň takové informace jsem dostal.

Jinak o žádném zvýhodněném balíčku ESP + popř. hlavové airbagy jsem info nedostal, alespoň by se nic nemělo chystat na červen. Souhlasím, že pak by byla ta Elegance opravdu hodně lákavá.

Teť je u nás stejně největší diskuze ohledně barvy Satin x Cappuccino :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...