Přejít na obsah

Motor 1.9 TDI PD 77 kW


milano205

Doporučené příspěvky

Motor sice hučí, ale je to PD, no.

Problémy byly akorát s karoserií: ZDE

Jinak vše (mimo předního a zadního nárazníku) je na mém autě origo (i turbo, váha apod.) (kromě mých úprav) :prc:

Před OII jsme měli pašíka B5 facelift 96kW 6kvalta a když jsme ho prodavali, mel najeto 254 000 a co já si pamatuju, tak váha vzduchu a nějaký čidlo u vstřiků a někdy okolo 200 000 odporoučel se výparník klimatizace. Takže motor držák, tak snad nám bude OII sloužit taky jako pašík...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nazdar.. Jsem rád že se tu řešila spotřeba. Matka si koupila OII 1.9Tdi 77kw 4x4 2006. Dnes jsme se vrátili z dovolené a palubák ukazoval spotřebu 7,8l a to s tím jel otec podle předpisů. Na plnou nádrž jsme sotva ujeli 600km!! Když se jedu v klidu a snažím se jen tak ze srandy docílit co nejnižší aktuální spotřeby na PP tak nejnižší co to ukáže je tak 5l a jen se dotknu plynu tak to vyskočí na 15l. Když s tím jezdím já, jako s mojí fábií 1.9Tdi tak mám průměrnou 8l. Nevíte co by to mohlo být? VAG nic neukázal, filtry vyměněný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Dodo-Kolin- najeto mám 160tis km. a s tím výkonem to není slavný, jede to o chloupek hůř jak moje fabia 1,9tdi na 17" kách. Ale to připisuju tomu že to je 4x4. A taky nevím jak by měla jet taková oktávka ve 4kolce normálně .. Mximálku jsme zkoušel , byla 181 tacho a víc ani ň. A olej nebere vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 'Prema1':

No není to žádný trhač asfaltu, ale když se o ní budete starat, tak bude sloužit ;)

To že to je 4x4 tak znamená hlavně to, že je o necelých 100kg těžší.

Mě to olej nebere taky vůbec. Teď jsem doléval asi 0,1L za 7tis. km. :palec2:

To některý auta co zde čtu jsou úplný průtočáky.

S tou spotřebou to je jak kdy.

Když pojedu dálnici a tak 150km/h tak mám spotřebu přes 7L/100km.

Ale když pojedu 130km/h tak bude kolem 6L/100km.

Takže asi tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem jezdil opět s oktávií. Jezdil jsem couračky okolo města do 100kmh, a spotřeba na PP okolo 9l. Byl jsem sám v autě. Ale razantní zvíšení spotřeby se projevilo i na mojí fabii v 1,9tdi. Při 50kmh na 3ku ustálené rychlosti mi PP ukazuje 6,4 asi na 1800ot. Trochu moc ne? Zdá se mi že se zvýšení spotřeby se projevilo po vyměnění oleje. Ale to bude asi blbost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nemohlo sa niečo posrať pri resete servisných intervalov cez VAG? Keď som totiž klikol na tlačidlo "reset serv.intervalov" mi to ukazalo nejaké pôvodné hodnoty... klikol som na tlačidlo ďalej a potom mi to napísalo "reset úspešný". Nemohol som tým zmeniť nejaké nastavenia motora?

Editováno: , autor: gugi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, prolezl jsem část tohoto téma, ale nikde jsem nenašel udaje o spotřebě na dálnici při rychlosti kolem 160-180km. Jak je to u Vás. Plánuju koupit nějakou naftu, octavia II se mi líbí v Combi, ale nikde jsem se nedočetl spotřebu při vyšší rychlosti.

Pracuju v Německu a cestou domu se docela svezu po dálnici, proto mě zajímá spotřeba převážně tam, nejsem žádnej sportovec kterej musí hned každýho předjíždět. Většinou jedu konstatní rychlostí s ostatními auty v levým pruhu, tedy žádná divočina, někdy je to 180 někdy 130. V současnosti mám již postarší BMW e36 1,8 benzin, a musim říct, při tomto tempu jsem se nad 8,5 nedostal. Nerad bych koupil diesel a zjistil že spotřeba je stejná. Předem díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám OII 1,9TDi 4x4 najeto 150tis. 180kmh je úplný konec! Víc ani Ň ! A spotřeba při téhle rychlosti byla na PP asi 12,7 l. Jinak když jedu truchu svižněji, tak průměrná spotřeba je okolo 8,5l. Doufám že jsem trochu pomohl.

Ahoj, díky, jak se to vezme, to jsem na tom stejně s tim mým benzinem. Když jezdim pohodu u nas okresky jsem na 7. Ale tak zase u tebe bude znát víc to turbo, tzn větší krouták už odspodu, to já nemám. A řekněme že u těch dvoukolek předpokládám bude ta spotřeba taky asi o něco nižší, cca 0,5-1l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, prolezl jsem část tohoto téma, ale nikde jsem nenašel udaje o spotřebě na dálnici při rychlosti kolem 160-180km. Jak je to u Vás. Plánuju koupit nějakou naftu, octavia II se mi líbí v Combi, ale nikde jsem se nedočetl spotřebu při vyšší rychlosti.

Pracuju v Německu a cestou domu se docela svezu po dálnici, proto mě zajímá spotřeba převážně tam, nejsem žádnej sportovec kterej musí hned každýho předjíždět. Většinou jedu konstatní rychlostí s ostatními auty v levým pruhu, tedy žádná divočina, někdy je to 180 někdy 130. V současnosti mám již postarší BMW e36 1,8 benzin, a musim říct, při tomto tempu jsem se nad 8,5 nedostal. Nerad bych koupil diesel a zjistil že spotřeba je stejná. Předem díky za odpovědi.

Zajtra rano ti to zkusim zmerat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som do roboty a z roboty skusal spotrebu.

Zapol som tempomat na 160 km/h spotreba behala niekde mezdzi 6,2 - 6,9 l/100 km, podla terenu. Je to viacmenej rovina, ale preto som to skusal priblizne na rovnakom useku tam aj spat.

Obsadenost 2 dospely /cca 150 kg/ v kufri asi do 50 kg somarin. Mama ale teraz ojazdene zimne gumy, ktore idem vyhodit, len som mal auto v servise, lebo mi zodralo predne gumy / vymena silenblokov na ramenach, uz je auto ok/

skusal som aj tempomatovych 180 km/h, ale to nie na moc dlhom useku, 2x mi nejaky blbec vosiel do cesty, ale spotreba cca 8,5-9 l.

To ale musis brat ze je to aktualna, ta na celej trase bude mensia.

Aby som nezabudol, mam tam ten taky powerbox, co mi dava podla prirucky 25 k a 20 Nm oni, ale krk za to nedam.

Ide to aj viac, ako 180, uz som dal aj 200. Ale to chce trbezlivost, pruzne zrychlenie nad 170 uz ani moc nie je :-). Takze na nejaku stalu jazdu 180, to chce aj nervy.

Predtym som mal O1 1,8T20V a tam to bolo ine kafe. Ides 170 v klude, potrebujes pridat, stlacis plyn a z "okamih" mas 190-200. Absolvoval som jednu cestu z brna do ba na 190, miestami viac, ale to uz bolo pomaly na hranici.

Na tie rychlosti, ak chces jazdit castejsie asi by som sa pozrel po inej motorizacii, ako 1,9T, alebo aj po inom aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som do roboty a z roboty skusal spotrebu.

Zapol som tempomat na 160 km/h spotreba behala niekde mezdzi 6,2 - 6,9 l/100 km, podla terenu. Je to viacmenej rovina, ale preto som to skusal priblizne na rovnakom useku tam aj spat.

Obsadenost 2 dospely /cca 150 kg/ v kufri asi do 50 kg somarin. Mama ale teraz ojazdene zimne gumy, ktore idem vyhodit, len som mal auto v servise, lebo mi zodralo predne gumy / vymena silenblokov na ramenach, uz je auto ok/

skusal som aj tempomatovych 180 km/h, ale to nie na moc dlhom useku, 2x mi nejaky blbec vosiel do cesty, ale spotreba cca 8,5-9 l.

To ale musis brat ze je to aktualna, ta na celej trase bude mensia.

Aby som nezabudol, mam tam ten taky powerbox, co mi dava podla prirucky 25 k a 20 Nm oni, ale krk za to nedam.

Ide to aj viac, ako 180, uz som dal aj 200. Ale to chce trbezlivost, pruzne zrychlenie nad 170 uz ani moc nie je :-). Takze na nejaku stalu jazdu 180, to chce aj nervy.

Predtym som mal O1 1,8T20V a tam to bolo ine kafe. Ides 170 v klude, potrebujes pridat, stlacis plyn a z "okamih" mas 190-200. Absolvoval som jednu cestu z brna do ba na 190, miestami viac, ale to uz bolo pomaly na hranici.

Na tie rychlosti, ak chces jazdit castejsie asi by som sa pozrel po inej motorizacii, ako 1,9T, alebo aj po inom aute.

Ahoj, moc díky. Zase až takový pilot nejsem, jezdím vždycky s tou vlnou co se žene v rychlejším pruhu, někdy je to 130, někdy 150 a někdy holt kolem 180 (ale to už se taky držim zkrátka) :-D jen jsem si řikal jak na tom bude 1,9tdi v octavii se spotřebou. Jinak já tak nějak koukám obecně po autech, nejsem si jistej jestli koupim něco od koncernu VW, z těch 1,9tdi už moc na výběr není a ten 2.0tdi jsem dost slyšel že je problémovej (pokud jede, tak supr, ale pokud ne je to k nasrání). Tak uvidíme, na vybírání mám poměrně dost času. Ale i tak ještě jednou díky.

ps: doufám že tě v tej rychlosti někde kvůli mě nevyfotili.. :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pro vsechny milovniky tohodle motoru mam nemilou spravu: mluvil jsem u delaera s jednou pani o 1.9TDI PD motoru a bylo mi receno,ze pri se bude dat objednat uz jen do 12/2010, potom ho stiahujou z nabidky... tak jestli ho nekdo ma v umyslu jeste koupit tak by si mel pospisit s objednanim (tak jako ja)

jinak k te spotrebe: jezdim dlouhodobe po nemeckych dalnicich s tempomatem a pri cca 150-160 mam dlouhodobej prumer 5.8 :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JAk někdo dokáže vykouzlit s OII nad 100kmh spotřebu 5,8 je mi záhadou.. Asi jezdíte pořád z kopce :-) Já se snažím jak blbec a pod 6,8 se nedostanu ani náhodou! Spíš těch 8,5l. Nevíte v čem může být zakopanej pes? Je to sice 4x4 ale co jsem se tak ptal tak všichni s touto verzí jezdí 5,3-6,2 .. Filtry samozřejmě vyměněný.. Nechci to dát rovnou do škodovky, tam akorát měněj a a nic.. Nebo mě napadlo třeba přehrát soft.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar Premo1.

Taky mám 4x4 kód motoru BKC.

Najeto 248tis. vše origo a měněny pouze věci dle servisky.

Dnes jsem jel asi 130km po dálnici rychlostí 130-160km/h.

Na konci jsem měl průměrnou 6,7 L/100km (do 7L/100km mám vždy)

Na 8,5 L/100km se dostanu snad jen po městě na 1-2 převodový °.

Pár otázek:

1) Máš chip?

2) Těch 8,5 L/100km je dle PP nebo podle tankování?

3) Co ten soft?

4) Co TURBO?

5) Jaký máš gumy a na kolik je foukáš?

8,5L/100km je fakt mooooc :feve:

Editováno: , autor: Dodo-Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...