Přejít na obsah

Nejde vyřadit rychlost


Johanson

Doporučené příspěvky

Hoj

Pánové prosím Vás mohl by mě někdo poradit čím může být že na své oktě 1.6 74kw AKL 98 sem měl dneska problém vyřadit ?

Dneska jsem chtěl odjet od baráku,a nemohl jsem vyřadit kvalt! Pedál spojky šel normálně.

Něšlo vyřadit,ani přeřadit nic jiného.Auto jezdí v poho bez nějakých problémů, to samé řazení+ spojka.

Díval sem se jestli není vidět někde ůnik kapaliny,ale ani u jednoho válečku sem nic nenašel-vše suché.

Kapaliny dostatek,pedál chodí v pohodě.Táhla jsem mazal.

Po chvílce co jsem si ještě hrál s šaltrpákpu vyskočila zpátečka,a vše chodí pěkně jako dřív!

Auto jsem byl projet ,a v poho.Douhám že už se to nebude opakovat, nebo že to nevbyla teprve předzvěst něčeho horšího.

Může mě někdo říc co to znamenalo ????!!!! Popřípadě co to mohlo být za příčinu:???

Dík ALL

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mě se stává též to samé. Dnes jsem chtěl odjet od baráku a dalo mi hodně zabrat než jsem vyřadil. Nakonec jsem malinko couvnul a pak šla zpátečka vyřadit sama. Myslím že to ale olejem nebude, protože mám octavii Tour 1,6 75kW 2měsíce starou najeto 2500km :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

A vyřešil si to nějak ? Mně to teď začalo na autě naprosto stejně ! Mam 81kw 2003 a po tom, co mi v servisu přetěsnili hlavu motoru + ho umyli, se mi stavá, že když přes noc necham zařazenou zpátečku, tak jí ráno nevyřadim ani silou. Stačí ale jen o fous covnout a de ven naprosto v poho. Taky mi ale začalo blbnout, že mi de někdy blbě zařadit trojka. Vždy, jako by se ta páka o něco zasekla. Prosím o radu, docela mě to s*re :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

V mém případě to zmrvili soudruzi v author servise tim, jak mi umyli motor a evedentně i další věci, co umejt neměli ! Omlátil sem jim to tam o hlavu a promazali mi nevim, jestli to napíšu správně "kulisu řazení" je to takovej pohyblivej bazmek vedle motoru a okamžitě bylo po problému. Samo mi také navrhli výměnou oleje v převodovce a pač to nebyla velká investice, tak sem je to nechal udělat (700kč) ale bylo to zbytečné. Autí od té doby řadí naprosto bez problému a ani ta zpátečka už mi tam nezatuhává :scooter:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parkuju z kopečka a byl jsem vždycky zvyklý se starým autem řadit zpátečku. Když jsem koupil oktávku, tak jsem parkoval stejně a párkrát jsem nemohl ráno vyřadit. Vyřešil jsem to tak, že jsem začal parkovat se zařazenou jedničkou. Od té doby mám klid :kol-28: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže Construct zamyká pouze tu zpátečku, takže řadit jedničku bych mohl pouze bez uzamčení, což se mi moc nezamlouvá. No ještě zkusím řádně promazat ten pohyblivej bazmek a uvidím, i když jsem to již jednou prostříknul olejem, ale zlepšení jsem nepozoroval

Editováno: , autor: pnf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Oživím toto staré téma...

Také se mi stává, že nejde vyřadit zpátečka oct 1.8 20V. Olej je vyměněný.

Ostatní rychlosti v pohodě, jen zpátečka tam někdy zůstane a je jedno jestli je auto zahřáté nebo studené.

Tak mě zajímá, zda už někdo tento problém vyřešil? 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Dobrý den, mám problém z vyrazenim zpátečky.  Vše funguje jak má ale pokaždé když couvam tak už jí nevyřadím.  Musím vždy někomu říct aby mi sešlápl spojku a ja rukou vzít za tahlo v prostoru motoru abych ji odblokoval . Stalo se vám to někomu,  čím to může být? Octavia 1.8T 20V... Díky chlapy...

Editováno: , autor: warrior
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, co se tak podívat na ovládací bowdeny, nebo přímo jejich seřízení, nejlépe v autorizovaném servisu, nebo se podívat přímo na kulisu řadicí páky?  Pro ně to nic složitého, drahého  a náročného není, laik by se do toho neměl pouštět. Pokud to tam jako závada nebude, tak jedině rozdělat převodovku, no a tam to již bude spíše pálka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...