Přejít na obsah

Amundsen


Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Dnes si zo mňa Amundsen+ robil dobrý deň. Po naštartovaní nešla hudba z SD karty a dokonca ani hlasitosť sa nepodarilo nastaviť, úplne to zamrzlo. Zaujímavé ale bolo to, že rádio aj navigácia po prepnutí fungovali. Hovorím si, že možno blbne pamäťová karta (mám tam 32GB microSDHC cez redukciu). Vybral som ju, ale nič, dokonca nevypísalo ani to, že nie je vložená pamäťová karta. Jednoducho v režime kedy by mala hrať hudba z SD karty bol Amundsen+ zamrznutý, ale keď som ho prepol, fungoval. Tak som zastavil, vypol som a zapol som rádio, potom aj motor, ale nič. Prišiel som domov, a po asi dvoch hodinách som už išiel dole k autu s notebookom, káblom, druhou pamäťovou kartou, že idem hľadať chybu, a potajme som dúfal, že sa pokazilo rádio a nie pamäťová karta (rádio mám v záruke, ale pamäťovku už ani neviem kde som kúpil). Tak som išiel dole s komplet výbavou, sadnem do auta, zapnem rádio, stlačím tlačítko MEDIA a behom sekundy mi už displej správne píše, že tam nemám kartu. Tak som vložil pôvodnú kartu a načítala sa, všetko v poriadku. Nechápem, že prečo to blbo, ale dúfam že to bol ojedinelý paranormálny jav ktorý sa už nebude opakovať, alebo ak, tak nech sa celé rádio poserie počas najbližších 9 tisíc km. :D
Máte niekto s Amundsen+ (RNS315) podobnú skúsenosť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám možnost koupit teď Amundsena RNS310, za směšnou cenu, ale je problém s kódem.. Auto totálka - je po Havarii na předek, šlo přes střechu a dostalo ještě pecku zezadu + je zadní část vyhořelá, nicméně Amundsen vypadá netknutě.. Bohužel je ale auto v takovém stavu, že není možné jej připojit na diagnostiku a zjistit kód radia..

 

Je možné ten kód zjistit jinak, případně až po montáži do jiného auta?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak z toho sešlo.. V servise mi řekli, že podle vinka Amundsen nepochází z toho auta (měl tam být swing) a navíc aby zjistili kód musí se auto připojit na diagnostiku.. Takže z toho sešlo.. Auto už je sešrotované.. Amundsen sice zbyl, ale bez kódu k ničemu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,
Poprosil bych o radu.Koupil jsem roomstera předface r.v. 2008 a je v něm navigace amundsen.Všechno funguje zobrazuje se i na maxidotu.Jenom rádio má špatnej příjem, v servisním menu jsou obě antény vypnutý.Dají se nějak jednoduše zapnout nebo to jde jenom v autě který má CAN 2.0?
Díky moc za odpověď
Rosťa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Na začiatok by asi bolo dobré upresniť, že čo to presne máš. Ak tam máš aj navigáciu, tak predpokladám, že to bude RNS315 a nie RCD.
Prítomnosť deaktivovaného BT pri RNS315 zistíš jedine tak, že sa ho pokúsiš zapnúť cez VCDS. Ak sa ti to podarí bez chybovej hlášky, tak už stačí iba zapojiť mikrofón (ten tam pravdepodobne nebude).
Čo sa týka máp, tak ťa asi nepoteším. Ak chceš novšie mapy, budeš musieť kúpiť kartu. Ak by si do toho náhodou šiel, tak by si mohol spraviť obraz celej tej karty. Problémom totiž je, že RNS315-ke sa nikto nevenuje tak, ako RNS510-ke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...