Přejít na obsah

Koroze


Jaspur

Doporučené příspěvky

Nic neni dokonale a vecne.... tobot nie ked to beha v zime tak mozes s tym robit co chces.... bud rad ze su to len male bublinky ktore vcas osetris a nie uz take zuby ako ne felicii co zrazu vykukli po tebe :D

To je fakt, měl sem i feldu...:-)) Ošetřit?? Jak? Čím?? Počkal bys, až ty puchýřky eventuelně prasknou, nebo se hnát do servisu už teď???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je fakt, měl sem i feldu...:-)) Ošetřit?? Jak? Čím?? Počkal bys, až ty puchýřky eventuelně prasknou, nebo se hnát do servisu už teď???

No ak mas zaruku na karoseriu co urcite mas tak chod kludne do servisu, ak si skuseny a vies ze doma si to spravis lepsie a mas s brusenim kitovanim lakovanim skusenosti tak smelo do toho, ja som toho nazoru ze nic neni dokonale a tak berem aj fabku, ja som uz napriklad na mojej gabke osetroval miesta tam kde su svetielka SPZ tam to troska pohrdzavievat zacalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ak mas zaruku na karoseriu co urcite mas tak chod kludne do servisu, ak si skuseny a vies ze doma si to spravis lepsie a mas s brusenim kitovanim lakovanim skusenosti tak smelo do toho, ja som toho nazoru ze nic neni dokonale a tak berem aj fabku, ja som uz napriklad na mojej gabke osetroval miesta tam kde su svetielka SPZ tam to troska pohrdzavievat zacalo...

No zaruku samozřejmě mám, servis pravidelný ve škodovce...jen si říkám aby mě neposlali do háje, že je to třeba jen chyba laku, přece jen to není zdaleka tak velké, jako tu psali a ukazovali někteří...doma nemám šanci, znám sice několik mechaniků, ale tohle raději origoš...:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zaruku samozřejmě mám, servis pravidelný ve škodovce...jen si říkám aby mě neposlali do háje, že je to třeba jen chyba laku, přece jen to není zdaleka tak velké, jako tu psali a ukazovali někteří...doma nemám šanci, znám sice několik mechaniků, ale tohle raději origoš...:-(

Nepošlou. Já mám na kufru 5 bublin o velikosti 3 mm a už jsou na cestě nové dceře a uznali to na reklamaci. Sice nechtěli ale museli. razítka mám a je to pod lakem, takže jejich problém. Výsledek je zadní 5 dveře nové, včetně nového azdního skla. :palec2: :palec2: :palec2: :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky bublinky, v servisu se to řeší. Moje reklamace je uznaná, ale dveře se budou lakovat. Mám jim říct, že chci výměnu a ne lak, nebo to je na rozhodnutí servisu? Mám strach že když se to nalakuje, tak se po nějaké době objeví bublinky jinde a to už může být po záruce.

Pokud by servis nepřistoupil na výměnu, mám jít jinam? To mi tam ale reklamaci nemusí uznat, ne? (i když toto podle mě řeší přímo centrála Škody). Aby se jim tam pak ale neobjevovalo moc žádostí na reklamaci na stejný vůz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky bublinky, v servisu se to řeší. Moje reklamace je uznaná, ale dveře se budou lakovat. Mám jim říct, že chci výměnu a ne lak, nebo to je na rozhodnutí servisu? Mám strach že když se to nalakuje, tak se po nějaké době objeví bublinky jinde a to už může být po záruce.

Pokud by servis nepřistoupil na výměnu, mám jít jinam? To mi tam ale reklamaci nemusí uznat, ne? (i když toto podle mě řeší přímo centrála Škody). Aby se jim tam pak ale neobjevovalo moc žádostí na reklamaci na stejný vůz.

Každý autorizavaný servis škoda má svého garančního technika. Jedině on může posoudit zda se dveře vymění nebo opraví. Takže se nebav s přijímacím technikem ale chtěj garančáka. on to posoudí a svůj návrh pošle do škodovky na schválení. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Donutit je aby to vyměnili nejde. Oprava pokud je dobře udělaná bude bohatě stačit

Podle mě se tohle ale opravit nedá. Určitě to rezne zevnitř a mikroskopickými prasklinkami se rez dostává skrz (pro to ty puchýře). Pokud se to jen z vrchu obrousí a nalakuje, tak se to na nějakou dobu jen zbrzdí. Ale o to to pak bude horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Coze take hrdzicky- co by ste robili s tymto? ;) ... Inac ked sa spravi puchyr, treba hned skrabat a osetrovat- a hlavne brusit az do hladkeho plechu- lebo korozia je svina a ide uplne do mikrostruktur... Ale vacsinou to byva tak ze ked uz je puchyr, ide to vacsinou skrz- hlavne ked sa trosku viac pritlaci skrutkovacom :-)

post-16592-1204479853_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oprava pokud je dobře udělaná bude bohatě stačit

Rád bych tomu věřil, ale po zkušenostech z feldy bych se raději do krve hádal za výměnu ;) Na feldě mi rez také pořád jen spravovali a to celých 6 let, co byla záruka na kastli. Tak se jim taky podařilo při tomto přístupu spravovat některé plechy 2x a stejně 2 roky po skončení záruky a posledních reklamacích laku bylo auto rezavé jak liška :kuk::ble

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Donutit je aby to vyměnili nejde. Oprava pokud je dobře udělaná bude bohatě stačit

Pro toho, kdo je z LBC, je to servis, kde kdysi býval autosalon MB. Tak mi napište zkušenosti. Nebo mám jít jinam? Pravda je ta, že mi po garančce nedali seznam úkonů, př. závad, jako kdysi jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Igor: kdyz jsem na to koukal tak cena auta byla 150tic tak nejak nalitano prez 150.000km a po nehode to asi bylo protoze kdyz se podivam na svoji fabku jak mam omlacenou haubnu(to mam jen par tisic nalitano) od kaminku a tady na ty modry nic takze po nehode asi bude .. jen ze to ty kur .. servisaci nenapsali ze je havarovaná

Neni po nehodě, mě se to taky děla na mi fabii combi a nebyla bourana

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koroze na fabii je a bude, mám 2002 combi a zadní dveře už se dělají pod oknem puchýřky, dřív sem někdo dával fotky pěkně chycený fábky, hlavně bude problém se zadními dveřmi, a viděl jsem jednu měla rezavý blatník dole jak bývá zástěrka u předního kola, jinak myslím že karoserie jako taková bude chráněna dobře ale zadní dveře budou hnít jak na feldě...
Ten mechanik musí být strašně naivní! :feve::aggressive:kol5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
já bych řekl, že to už právě "ošetřený" bylo, ale asi špatně - levá fotka, na levém okraji těch bublin je vidět mírně odlišnej odstín barvy a stopy po štětečku...

no mě to zase připadá, že to je spíš rozjetý pod tou barvou, jen tam ještě drží, ale hádat se nebudu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mě to zase připadá, že to je spíš rozjetý pod tou barvou, jen tam ještě drží, ale hádat se nebudu ;)

Tak to je tak zřejmý, že to je i pod tou barvou, že jsem to ani nezmiňoval. :) Ta barva má ale v celým tom úseku jinej odstín, takže bych řekl, že se tam už něco dělo a někdo s tím něco zkoušel udělat - ale asi špatně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...