Přejít na obsah

klima


sr5

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Chcem poprosit tych z vas, kto ste mali rozobratu tu elmag. spojku na kompresoroch typu Sanden SD7V16 (1J0820803K) model 1233 - potrebujem vediet, presny typ loziska, ktore je tam pouzite.

Sem-tam mi tam cosi skrtne, robi to dost nepravidelne a neviem ani najst suvislost s teplotou. Mam podozrenie na lozisko a chcel by som ho vymenit, ale nechcem to rozoberat na 2x.

Vdaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Lidi tak aby bylo jasno - chladici medium je chladici medium a olej je pouze v cerpadle klimatizaci. Olej je tam jako celozivotni napln. Pokud zaznamenate unik oleje - oprava a pak nova napln. Pokud vse je v poradku, ale stale tam neco syčí - muze jit o vadnou spojku na klimatizaci. Pokud mene chladi klimatizace, muze to byt za nasledek uniku media. Odstraneni zavady a vymena chlad. media - odcerpani a nasledne plneni

Ahoj,

pokud mi uniká klimatizace, jak se to dá řešit? Co vše se mění? Kolik mě to asi tak vyjde? Byl jsem na plnění klimatizace před měsícem, a dnes jsem zjistil, že když to mám na nejmíň, že to není vůbec studený :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak kde, ale mě při doplnění klimi přidali do náplně kontrastní látku a při úniku hned viděj, pod UV světlem a brejlema, kde to utíká. Jinak je tam i přetlakovej ventil, aby se při velkym úniku nespustil vůbec kompresor a nezadřel se. Na kontrolu by se mělo každý 2 roky, už jen proto, aby to chladilo jak má....

Editováno: , autor: bru
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No treba zistit, odkial Ti unika a podla toho menit diely. Moze to byt jeden O-kruzok, moze to byt klimatrubka, chladic, ...

Treba zabehnut k fachmanom a preverit, co je zle.

Prosímtě dneska jsem stál delší dobu na jednom místě. Teplota 20 C + docela vlhko a najednou se koukám a auto udělalo loužičku. Po bližším proskoumání jsem zjistil že to kape od spolujezdce od motoru (asi tam by mněl být někde vyparník). Ale za 30 min. mi tam nakapalo 0,5l vody !!!! Je to normální ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mého názoru se nejedná o únik chladicí kapaliny, ale o přirozený efekt doprovodného jevu tepelné výměny a není třeba si s tím lámat hlavu.. na výparníku kondenzuje voda vlivem proudění teplého vzduchu a jeho prudkého ochlazení.. v místech která popisuješ by měl být vývod z klimy pro odtok kondenzované vody z klima jednotky, která je umístěna za přední schránkou. Jinak všeobecně známý jev - klima vysušuje vzduch viz výše.. Mělo by to tak nějak být.. chvilku sem se pohyboval okolo výroby klimatizací na PQ34-OctI

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravim, je mozne, ze manualni klima v mrazech nejde vubec spustit? Asi ne, že? Mam totiz problem...zmacknu AC, ale nic se vubec nestane. V okruhu nakej tlak je, kdyz zmacknu ten ventil, tak z neho jde docela tlak.. Vim o jendom miste, kde klima uchazi... Je mozny, ze i kdyz je tam nejakje tlak media, ze to uz nesepne pak ?

Diky za rady..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ohledně toho syčení z místa výparníku. Taky mi to syčelo, takové lehounké syčení, připomínající prokluzující řemen nabo jak to popsat. Včera jsem nechal překontrolovat klimu. V servise na to mají mašinu od Valea Autoclim. Celou dobu jsem si u toho stál a koukal jak puk. Vše proběhlo samo automaticky. Měl jsem tam už jen 300g chladiva. Klima ale i přesto ještě při těchto teplotách stíhala chladit. Po doplnění chladiva a oleje syčení přestalo. Sluchem nepoznám v kabině zapnutý climatronic na auto. Spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně toho syčení z místa výparníku. Taky mi to syčelo, takové lehounké syčení, připomínající prokluzující řemen nabo jak to popsat. Včera jsem nechal překontrolovat klimu. V servise na to mají mašinu od Valea Autoclim. Celou dobu jsem si u toho stál a koukal jak puk. Vše proběhlo samo automaticky. Měl jsem tam už jen 300g chladiva. Klima ale i přesto ještě při těchto teplotách stíhala chladit. Po doplnění chladiva a oleje syčení přestalo. Sluchem nepoznám v kabině zapnutý climatronic na auto. Spokojenost.

normální je asi tak kolem 750g chladiva :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...